Új hozzászólás Aktív témák

  • alec.cs

    tag

    válasz room303 #417 üzenetére

    Sziasztok!

    A magyar diktálás nálam a következőképpen megy a kocsi Android autó Waze programjában:
    A kocsi motorja jár, álló helyzet, a telefon kábelen keresztül kapcsolódik a kocsihoz. Nálam az Android autó automatikusan elindul a kábel csatlakozása után. Ez előtt a telefon Bluetooth-on kapcsolódik az autóhoz.

    Tehát járó motor, álló helyzet, és a kocsi kijelzőjén a "Keresés..."-re kattintok a Waze-ban. Ekkor ott megjelenik a billentyűzet. Ezzel párhuzamosan a telefonon is megjelenik a billentyűzet (csak a kocsi álló helyzetében jelenik meg).

    A telefonon Gboard billentyűzetet használok. És itt a lényeg, mert ott található egy "mikrofon" ikon! Ha azt megnyomom, akkor ott magyarul tudok diktálni és az már megjelenik a kocsi kijelzőjén is. Ezzel a módszerrel érti és értelmezi a magyar szavakat, betűket.

    Így tudok neki magyarul diktálni!

    A lényeg az, hogy a Google asszisztens "Vezetés közben" ki legyen kapcsolva.

    Ennek kikapcsolásához a telefon Android autó app elindítása után lehet kikapcsolni (A kocsi nélkül, attól távol, csak a telefonon elindítva). App elindít, majd bal felül létra ikon (3 vízszintes vonal). Utána Beállítások, majd "Az Ok Google érzékelése" menüpont. Ott "Vezetés közben" és "Hey Google" kikapcsolása.

    Nálam az Android autó verziója: 7.5.621344-release (a Play áruházból telepítve, frissítve).

    Én így tudom használni magyar diktálással a Waze-t. Igen tudom, hogy egy kicsit macerás, de legalább nálam most működik.

    Jó lenne, ha a "Google asszisztens" is menne magyarul! Talán majd valamikor lesz...

    Remélem tudtam segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák