Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alec.cs

    tag

    válasz room303 #417 üzenetére

    Sziasztok!

    A magyar diktálás nálam a következőképpen megy a kocsi Android autó Waze programjában:
    A kocsi motorja jár, álló helyzet, a telefon kábelen keresztül kapcsolódik a kocsihoz. Nálam az Android autó automatikusan elindul a kábel csatlakozása után. Ez előtt a telefon Bluetooth-on kapcsolódik az autóhoz.

    Tehát járó motor, álló helyzet, és a kocsi kijelzőjén a "Keresés..."-re kattintok a Waze-ban. Ekkor ott megjelenik a billentyűzet. Ezzel párhuzamosan a telefonon is megjelenik a billentyűzet (csak a kocsi álló helyzetében jelenik meg).

    A telefonon Gboard billentyűzetet használok. És itt a lényeg, mert ott található egy "mikrofon" ikon! Ha azt megnyomom, akkor ott magyarul tudok diktálni és az már megjelenik a kocsi kijelzőjén is. Ezzel a módszerrel érti és értelmezi a magyar szavakat, betűket.

    Így tudok neki magyarul diktálni!

    A lényeg az, hogy a Google asszisztens "Vezetés közben" ki legyen kapcsolva.

    Ennek kikapcsolásához a telefon Android autó app elindítása után lehet kikapcsolni (A kocsi nélkül, attól távol, csak a telefonon elindítva). App elindít, majd bal felül létra ikon (3 vízszintes vonal). Utána Beállítások, majd "Az Ok Google érzékelése" menüpont. Ott "Vezetés közben" és "Hey Google" kikapcsolása.

    Nálam az Android autó verziója: 7.5.621344-release (a Play áruházból telepítve, frissítve).

    Én így tudom használni magyar diktálással a Waze-t. Igen tudom, hogy egy kicsit macerás, de legalább nálam most működik.

    Jó lenne, ha a "Google asszisztens" is menne magyarul! Talán majd valamikor lesz...

    Remélem tudtam segíteni.

  • alec.cs

    tag

    Sziasztok!

    Android autót használtam Waze-val kábelen keresztül egy hosszabb út alatt. Jól is működött.

    Azt vettem észre, hogy ha olyan helyen megyek, ahol el megy az internet (Nincs térerő vagy esetleg a GPS vétel megszűnik), akkor az Android autó kiakad. Megszakad a kapcsolat a kocsi és a telefon között.

    Ekkor kihúzom, majd visszadugom a kábelt és visszajön a Waze és működik tovább (persze, ilyenkor az autóval közben megyek tovább). Ha mégsem jönne vissza, akkor várok egy keveset és újra próbálkozom.
    Így néha elég macerás!

    Ez általában akkor jön elő, mikor vidéki (elhagyatottabb) helyeken vagy külföld egyes részein járok.

    Mikor ez történik, akkor ha közben hallgatom a zenét interneten keresztül az Android autóban és az elmegy, akkor már tudom is, hogy ki fog akadni a rendszer! Ilyenkor néha ki is írja, hogy "Nincs térerő".

    Valaki találkozott már ilyen jellegű hibával?
    Lehet ez ellen csinálni valamit?

    Szerintem biztos, hogy az internet vagy GPS vétel megszűnése miatt akad ki a rendszer.
    Valamit nem kezeltek le rendesen a programfejlesztés alkalmával.

    Hol lehet ezt a hibát bejelenteni a Google-nek?

  • alec.cs

    tag

    válasz tgeri #570 üzenetére

    @tgeri

    Köszi válaszod.

    Szerintem ez programhiba, mert mikor elmegy az internet/telefon térerő, akkor akad ki.
    Néha akkor is kiakad, ha jön egy bejövő hívás. Ez utóbbi csak nagyon ritkán fordul elő, s azt gondolom, hogy ilyenkor is elmegy az internet hozzáférés.

    Általában nincs gond a használattal.

    Azt gondolom, hogy ebben az esetben az a varázsszer (Gyorsítótár törlése + adatok törlése) nem oldja meg a problémát.

    Biztos hogy programhiba, s ezért szeretném jelenteni a Google-nek...
    Hol tehetem ezt meg?

  • alec.cs

    tag

    válasz tgeri #574 üzenetére

    @tgeri

    Szerintem ez programhiba!

    Amúgy az AA jól megy a Waze-val. Csak mint mondtam, akkor fordul elő az összeomlás mikor elmegy a térerő/internet.

    Próbáltam amit javasoltatok (Gyorsítótár törlése + adatok törlése), de sajnos ez sem segített.
    Gondoltam, hogy ennek most nem lesz hatása, mert amúgy mint már írtam jól megy a kettő együtt.

    Valahogy megtalálom a módját, hogy jelezzem ezt a hibát a Google-nak, mert ez biztos másnál is gondot okoz.
    Próbáld majd Te is ki ezt a jelenséget!
    Figyeld majd meg, hogy ha olyan helyen mész ahol nincs igazán térerő, akkor nálad is előjön-e ez a hiba.

    Amúgy legyünk optimisták... :)

    @kelly416
    Nem egyedi ez a jelenség, mert ahogy látod már más is jelezte ezt a problémát!
    Szerintem programhiba!

    @ZN5187
    Te mit szoktál csinálni abban az esetben, mikor összeomlik és kilép az AA usb kábeles összeköttetésnél?

    - - - - -

    Összegzés az eddigi tudásom alapján:
    - Ez programhibának tűnik, mert csak akkor omlik össze, ha elmegy a térerő/internet. Amúgy jól megy.
    - Másnál is jelentkezett ugyanígy ez a probléma.
    - A varázsszer sem segített (Gyorsítótár törlése + adatok törlése)

    Eddigi megoldás a probléma enyhítésére (ezt javasolta "lacentos" fórumtárs):
    "Ezt úgy oldottam meg, hogy mágneses kábelt használok amikor elszáll csak egy pillanatra elbillentem a csatlakozót és vissza.Ezek után automatikusan helyre áll minden."

    Így valahogy egyszerűbb lehet a visszaállítása a rendszernek. Nem kell ki, illetve visszadugni a kábelt.

    - - - - -

    Azért várom más észrevételét, illetve tapasztalatát ezzel a hibával kapcsolatban.
    Próbáljátok ki, illetve figyeljétek meg ezt a jelenséget olyan helyen ahol nincs térerő/internet.

    A hiba bejelentésével kapcsolatos információkat is várnám. Ez mindenki érdeke is lehet, hogy ezen hibát javítsák, mert ez a jelenség másnál is előfordulhat.

  • alec.cs

    tag

    Sziasztok!

    Az #569 hozzászólásomban leírtakat jelentettem a Waze fejlesztőinek. Felvettem velük a kapcsolatot, s jelentkeztek is. Az kérik tőlem, hogy készítsek fotót/videót a hiba reprodukálásáról.

    Sajnos a hiba nem gyakori, de mikor előjön, akkor kellemetlenséget okoz.

    Azt szeretném kérni, hogy akinek ez a hiba előfordult már az vegye fel velem a kapcsolatot privát üzenetben. Előre is köszönöm.

    Szerintem ez mindenki érdeke (aki használja a Waze-t Android autó alatt), hogy javítsák ezen hibát.

    Várom a jelentkezéseteket.

Új hozzászólás Aktív témák