Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz f.lorand #2238 üzenetére

    Tényleg jó a képek. Én többször is leírtam, hogy a fotós csak 2 dologban különbözik az átlag telefonos usertől
    1., a min. alapszintű fotós ismerete megvan és ezeket gyakorlatban is tudja használni: WB, ISO, záridő stb..
    2., lát és nemcsak néz... azaz képet a témát észrevenni, megfelelő szögben, módon rögzíteni. Tehát a látás(mód) a nézés helyett fontos.

    Akinek ez a 2 dolog nincs meg, azon a jó eszköz sem segít. A jó fotós meg Pajtás géppel is jobban csinál, mint egy amatőr egy tükörreflexes géppel. Amióta minden hülye zsebében telefon és ezáltal fényképező gép van, azóta nem ő a hibás, hanem a fényképező... :) Akkor sem, ha a fenti 2 dolognak a közelébe sem szagol.

    Amikor még alapfokon tanultam az operatőri dolgokat ott mondták ezeket: azaz, hogy az eszköz másodlagos és a hozzá nemértő kezében csak egy ipari hulladék... de elegendő akár alapfokú tudás... plusz látás, a nézés helyett és az ember máris csodákra képes.

    A fényképeid jól mutatják, hogy ugyanazon P9 (és bármely más mobil) lehet ipari hulladék vagy korrekt céleszköz is.

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák