Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Secretive

    aktív tag

    Nagyjából átfutottam a hsz-ek zömét, de valahogy senkit sem izgat, érdekel, vagy fogalma sincs róla, hogy a telefon biztonsági szempontból komplett átjáróház a szoftvereknek, persze ez nem egyedi, az android készülékek zöme (a drágák is!) ugyanilyen laza korlátok közt (azaz szinte korlátlanul) engedi az alkalmazásokat garázdálkodni, mint ez.

    Ellenpélda a Huawei-ek közül pl. a P6, ott gyárilag ezt a legnagyobb megelégedettségemre megoldották és nagyon értelmesen ki is lehetett használni (amíg nem frissített valaki kitkat 442-re), sőt egyes, nálunk mezeinek számító kínai készülékekeken is meg volt oldva az alkalmázok jogosultságainak biztonságos kezelése, ami nekem -most hogy ilyenem is van- rettentően hiányzik a készülékből.

    FW tekintetében pedig nem tudom, hogy a korábbi verzióknál mi volt, de a B140-esben eddig legalább féltucat, igencsak bosszantó vagy aggályos hibába botlottam. A legtöbbet jeleztem is a Huawei-nek,ahol mindig kedvesen és segítőkészen "jegyzetelnek", de több kérdésben is csak egyszer majd lesz valami szintű ígéreteket tudnak mondani.

    Összességében egy jó teló, de a sorozat korábbi gyengeségeit nem nagyon sikerült kinőni, nekem azért 10ezret megért :D , így is bőven van min csiszolni, legfőképpen a biztonságon.

    ----------------------------------

    Egy másik témától pedig hullik a kevés hajam.

    Valakinek van KONKRÉT AJÁNLATA olyan hívásrögzítő szoftverre,mely normálisan vesz fel bluetooth üzemmódban is? Egytucatot kipróbáltam az összes metódusban, de a legjobb eredmény így is csak egy 2x-en gyorsított bugyborékoló hangfelvétel, a legtöbbnél meg a nagy semmi vagy hibaüzenetek.

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz MeGabee #3623 üzenetére

    ami miatt, te nem aggódsz,az ugyen nem jelenti azt, hogy mert te le@rod,akkor az úgy jó,ahogy van?!
    BB??? :DD ugyan már brrrr.... mint írtam, nem lehetetlen dologról van szó,hanem egy olyanról,amit annyira lazán bele lehetne rakni minden készülékbe,mint amennyire lazán nem rakják bele a legtöbbe, de ....én sem a banki adataim miatt aggódom, ellenben én bf@sz júzer (a többi elégedettel ellentétben) valamiért szeretem eldönteni, hogy milyen alkalmazásoknak adok akár alkalmi,akár korlátlan hozzáférést pl. a telóm ilyen területeihez: sms,mms, kontaktok (névjegyzék, email stb.), kamera,mikrofon, fotók,videók, hanganyagok, hívás, sms küldés stb. stb.
    én alapvetően EZT hiányolom, de nagyon a teló szoftveréből, és mint mondtam, tudom, hogy ezt kevés teló tudja, de nálam is van másik 4,amiben ez működik és pontosan látom, hogy melyik szoftver mennyire mélyen és milyen alkalmakkor akar turkálni az adataimban.(megj.:nem 8 éves gyerek vagyok)

    ha veled megosztom a hibákat, te ki tudod javítani?? :DD
    ja, nem, csak érdekel? :DDD

    csak 2 példa:
    az értesítősáv üzenetei,amit a teló szoftvere vagy bármelyik másik feldob és egy szövegben kiír valamit,az ha túl hosszú,akkor x karakter után nem látni,hogy mit kéne eldönteni igen-nemmel.
    hiába fordítom el a telót (aut. képernyőfogatás engedve) ,az értesítő mezőt nem forgatja át,így nem látni a teljes szöveget, pl. ilyen hogy:
    engedélyezi, hogy az xy valami......
    igen / nem
    s ennyi, na ebből aztán döntsön jól bárki, hogy ne bánja meg.

    aztán a szoftver, ha BT-én kapcsolódik egy járműhöz és én nem akarom megengedni, hogy leolvassa az autó a telefonkönyvet és hívásnaplót, akkor ezt megtilthatom, de hiába mentek rá, hogy ne kérdezze ismét,minden hívás után újra és újra megkérdezi.

    plusz az a néhány,amit már itt is leírtak,pl. a névjegyzék kezelés témában és még néhány amit leírok még szívesen akár neked is, ha meg tudod javítani.

    HÍVÁSRÖGZÍTÉS

    biztos nem csak okos és jól informált vagy, hanem szép is, de ettől függetlenül több telómban is tökéletesen működik a hívásrögzítés, igen, BLUETOOTHON keresztül is, és igen, NEM KIHANGOSÍTVA és NEM ROOTOLT telefonokkal!
    többek között 2 db P6-on is tökéletesen megy.
    Minden valószínűséggel ezek a telefonok mind hibásak! :R

    amiről te írsz (hogy miért nem),az egy régi történet, a gyártók többsége már túltették rajta magukat. :D

    Egyéb hasznos ötlet?

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz Tamás88 #3624 üzenetére

    jón ötlet! :R
    ACR megy más telóimon gond nélkül, ezen sajnos el sem indul semmilyen üzemmódban a rögzítés.több verziót is próbáltam ,régebbitől a legújabbig.

    a jogosultság kérdése sajnos nem ilyen egyszerű, rengeteg progiban hanyagul vannak meghatározva és lehet olyan is bele van előre definiálva egy alkalmazásba,amihez soha nem is akar hozzáférni, illetve ha csak a közösségi progikat nézem, akkor elég nagy a bibi,mert azok alapból MINDENHEZ hozzá akarnak férni, (eddig) használtam őket, jól leválasztva azon adataimtól,amihez nem akarom, hogy hozzáférjenek, de ez ezen a szoftveren lehetetlen, akkor most mondjak le róluk örökre? vagy hagyjam, hogy azt csináljhanak,amit akarnak? nekem egyik sem tűnik jó megoldásnak,főleg annak tükrében, hogy van megoldás! csak a google ezt a szintet legkorábban majd csak úgy 2016 második felében szeretné előirányozni az androidban, azt a szintet,amit néhányan már 2 éve alkalmaznak a telók biztonsági részében.

    persze letölthetek egy emulált androidra egy apk szerkesztőt és mindegyik szart elkezdhetem buherálni ezen a hozzáférési szinten,vagy sikerül, hogy jól fog működni vagy nem, és felrakhatom őket a nem market ről származó módban, de ez egy elég csúnya és körülményes alternatíva mondjuk egy ilyen helyett.

    [ Szerkesztve ]

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz pgemil #3638 üzenetére

    köszi, kipróbálom!

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz egabi71 #3659 üzenetére

    mi az hogy ennyi probléma?
    1, egy darab jelentős problémám van! azt úgy hívják, hogy jogosultságkezelés, az már sok? a többi nem 'probléma', hanem a normálistól való eltérés,hibajelenség, ezeket szokták orvosolgatni az fw frissítésekkel.
    de mintha nem csak én írtam volna ide "hibát".
    megírtam egy szép és hosszú választ, de elszállt az egész hsz az elküldés során, nem kezdek bele újra, több telót használok,több célra, ezért több telónak kell kellően biztonságosnak és droidosnak is lennie, és azért nem veszek 'olyan' vagy más telót,mert ezt újonnan 10-ért szereztem,ennyit azért röhögve megér,ezt elismerem! :) és most épp nem szándékozom emellett kínából rendelni 40-50-xx-ért újabb telót (ami ennek a kritériumnak megfelel, de más paraméterében pl. a kamera részben meg sokkal gyengébb), sem pedig itthon keresni és megvenni egy még drágább alternatívát,ami azért még tetszik is. de ha valaki szerez nekem egy original fekete p6-ot kitkat-el és kártyafüggetlenben min. 1 év gyári garival,szívesen elcserélem vele ezt. persze nem ez a cél, a jó megoldás az lenne, ha a korábbi típusok jó tulajdonságai nem halnának ki vagy tűnnének el az újabb típusokban.

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz redati #3664 üzenetére

    Első konkrét és értelmes válasz! Köszi!
    Az első mondatra korábban én is utaltam, tehát azt már felismerte évekkel később mások után a Google is, hogy erre a funkcióra szükség lenne alapból is, de sajnos eddig én is úgy látom, hogy ezen a telón most ez a száraz tényállás. Ennek annyira nem örülök.

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz #08132608 #3733 üzenetére

    ja, bocs,most látom, hogy marhára (modiknak=nagyon) elkerülte a figyelmem a jogosultságkezelő!
    akkor lehet, hogy ez kell nekem!

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz MeGabee #3744 üzenetére

    na ez az! ez eddig mégis akkor hol volt, hogy csak most került elő?
    és ezt honnan lehet leszedni?

    [ Szerkesztve ]

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz egabi71 #3742 üzenetére

    ma úgy néz ki, lehet,nem kell eladnom vagy elcserélnem, de ha meg is tenném, nyilván értékében tenném,nem beszerzési áron! ;)

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz MeGabee #3749 üzenetére

    igen, a pontos névírás meg nem a te barátod, ugyanis és PN Plus-t kerestem elsőre, ahogy írtad, de seholsem leltem, de aztán megtaláltam PM Plus néven, gugli nélkül is! :) de azért köszi a fáradozást!
    ez root nélkül is fog menni? valahol mintha azt láttam volna, hogy rootolt kell hozzá. mielőtt még felrakom, mit tudsz erről az infóról?

    a másik fórumban ezt írták hozzá:

    PM Plus (ROOT) (EMUI 3.0 vagy korábbi verzió szükséges, de valószínűleg Lollipop alatt is múködik)

    ezen már emu 3.1 van és persze noroot

    [ Szerkesztve ]

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

  • Secretive

    aktív tag

    válasz bohoc71 #3763 üzenetére

    Ha a leírásnak hinni lehet :) ,akkor a 3.0 és afeletti EMUI-vel működik együtt csak.

    Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Új hozzászólás Aktív témák