Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    Igazából a cikk szerintem egy olyan dolgot feszeget. .Ami sokkal nagyobb jelentőségű mint azt sokan hinnék.
    Szerintem sokan egyetértünk abban ,hogy az itthoni nyelvtanítás messze alulmarad az euróoai átlagtól. És ez sajnos nem az emberek hibája. Hanem a kormányé. Mondom én ezt.. úgy hogy most vagyok 19 éves. általános iskola 2. óta Németet tanulok. És alig beszélek németül. Persze ez az én hibám is, de az ismerőseim 85% ugyan úgy nem tud megszólalni azon a nyelven amit már ~10 éve "tanul".. Ez szánalmas. Deh sajnos ez van. Hiába vagyok tisztában azzal, hogy a megélhetéshez manapság , Német vagy Angol alapkövetelény. Heti 3 órában képtelenség nyelvet tanulni. itthon meg csak az angol hallom a csapból is. Hugom 2 tannyelvűbe jár. 9. ben heti 32 óra némettel.. meg is tanult németül beszélni.
    Személyes véleményem szerint a magyar állam túl sokfélét akar a fejünkbe tömni. Így mindenből egy kicsit tudunk...pl. Nekünk meg kell tanulni a függetlenségi nyilatkozatot is Mikor amerikában sok ember él abban a tudatban ,hogy Európa egy ország. Jó persze ez hülye példa..de valós. Vissza a témához.. Most ott tartok ,hogy Érettségi után el kell mennem nyelvet tanulni..
    Az angol filmeket ha tehetem felirattal nézem. Bár hallásból már azért annyira sikerült elsajátítanom a Hollywood-i nyelvet ,hogy néha fáj amit ovasok.. mert nem azt hallom. De talán még mindig jobb a helyzet.. mintha Szinkronizált filmet angol felirattal.. nah az K.O
    Én a saját szemszögemből támogatom a minőségi magyarosítást. Nem lenne azzal gond. Azért mégiscsak magyar az anyanyelvem.. jelen pillanatban ez az egyedüli nyelv aminek a megértése nem kerül egy csöpnyi energiámba sem. Ez a magyarosítás egy ragtapasz egy komolyabb problémára.. a nyeltudás hiányára.. "Nem a Pöcegödör fedőt kell eltávolítani.. hanem a Pöcegödröt betömni ;] "

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz premete #7 üzenetére

    Az is megeshet. Mióta apám megcsinált.. nem tudok helyesen írni :((

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák