Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ígyvanferi #55 üzenetére

    Magától értetődő, de tényleg minimális számú szakmát tudnék felhozni, ahol nincsen esélye a külföldiekkel való interakciónak.

    Arról nem is beszélve, hogy nem azért került be az általánosan oktatott tárgyak közé a nyelv, illetve nem azért kötelező nyelvi érettségit tenni (vagy éppenséggel van még olyan egyetem, ahol a diploma mellé nem kötelező egy nyelvvizsga?), mert divatos sznobéria.

    Mint ahogyan kezdtem, szerintem probléma van

    1. az oktatással, ami szar
    2. a nyelvvizsga értékének bányászbéka segge alá süllyedésével
    3. a hozzáállással

    Az a baj, hogy olyan esetben is kevés a normális nyelvtudással rendelkező, ahol ez kéne (most a felhozottakon kívül bedobhatnám a taxisokat), de abban neked és Szten Márs-nak is igaza van, hogy ha az anyanyelvét nem képes anyanyelvi szinten használni, akkor nincsen miről beszélni.

    (Egyébként valahol szégyellem is magam rendesen, mert én alapban angolt tanultam, és k_rvára elkényelmesedtem miatta, de én is belekezdtem nemrég új nyelv tanulásába)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ígyvanferi #58 üzenetére

    Még mindig bőven 10.000 Ft felett van egy középfokú, komplex vizsga. Vagy csak eddig jó helyeken jártam.

    Nem az a lényeg, hogy mennyibe kerül, hanem az, hogy verseny lett a "nyelvvizsgapiacon", és az akkreditált intézmények vagy azon versengtek, hogy ki az olcsóbb, vagy az, hogy kinél csicskább a követelmény. Meg is van az eredménye, tucatnyi ismerősömnek van ilyenolyan humbug nyelvvizsgája, ami nem fedi a valóságot. Szóval tényleg valós a gond.

    Az általános és középiskola 12 éve alatt 9 nyelvtanárhoz volt szerencsém (8 német és 1 angol), akikből kb. egyet mondhatnék (így utólag visszagondolva, akkor azért nem látja az ember annyira), aki megfelelően oktatott

    Kb. ugyanez nálam, szóval ismerem az érzést.

    A tempóról ne beszéljünk a sok csökkentértelmű miatt, sajnos különórák nélkül esélyem sem lett volna nyelvvizsgáznom.

    A különóra meg rohadt sok pénz, aztán meg az iskolai jegyeid nem javulnak, mert a kretén tanár összetéveszti a verstanulással a nyelvoktatást, és karót ad, mivel nem magoltad be a megtanultandó szöveget... na ja. :U :)

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák