Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #29 üzenetére

    ha mondjuk egy csodás holland ideteleportálódik 1 évesen, pont olyan lesz, mint az átlag magyar f*szparaszt...

    Igaz, de a franciát is el szokták küldeni a picsába, ha a nem túl populáris nyelvén kívül nem hajlandó máson megszólalni, illetve ha nem érti.

    Egyszerűen történelmileg így jártunk...

    Tény, de ettől még (illetve éppen ezért) kell a nyelvtanulást prioritásként kezelni. Főleg az angolt, ami gyakorlatilag alappá kellene, hogy váljon lassan.

    Amúgy mit értesz nagypofájúság alatt? Mert ilyen népet, aki így szégyelli, hogy egyáltalán létezik, rendszeresen leköpi önmagát, nehezen lehetne másikat találni.

    Azért itthon keményen megy még mindig a "faszomért tanuljak én külfődiű', majd a seggem alá tolják a fordítást", a gyereknek meg elég, amit az iskolában tanítanak, egyébként meg úgyis max. magyar tévét nézünk.
    Ezt értem alatta. Kis ésszel fel lehet(ne) fogni, hogy magával (vagy a kölkével) cseszik ki az, aki így áll a dolgokhoz.

    Mondjuk én ezt sajnálom, mert nem értékelem nagyra az angolt...

    Félre ne érts, én nem arról témázok, hogy melyik a "jobb" nyelv, hanem arról, hogy melyik a lényegesebb, és ennek fényében mire lehet/kéne számítani.

    szerk.: Másik téma meg a nyelvvizsgázás. Azokat a faszkalapokat is tökön kéne rúgdalni, akik szépen összehozták anno, hogy a Mari néni kricsmije is átesett az akkreditációs folyamaton, és két böfögés közben 2000 forintért bárkinek adhat nyelvvizsgát. Ezzel még sikeresen el is hitették a sok hülyével, hogy beszélnek nyelveket, közben egy amerikai akciófilmet nem értenek meg, annyira nem megy nekik.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák