Új hozzászólás Aktív témák

  • sziku69

    senior tag

    válasz BlackPriest #23 üzenetére

    Az embert alapjában az érzelmei vezérlik. Ha valami elvesznek Tőled, mondjuk a szabadságot, akkor a szabadság hiányának érzete lesz a legfontosabb az életedben. Ha egy harmadik személy elveszi tőled a nemzeti hovatartozásodat, akkor jobban előtérbe helyezed a nemzetiségedet. Amit nem élsz át, abban nem tudsz érdemben nyilatkozni. Én jelenleg, pont annyira érzem magam magyarnak, amennyire szükségesnek látom. Tisztelem a '48-as vezéreket, mert ők még hittek a szabadságban, és a függetlenségben, mivel ismerték a szó jelentését. De ennek ellenére nem fogok március 15.én az első sorban ugrálni, mert magyar vagyok.
    Kitűzöm a kokárdát, és nem csak azért, hogy a szomszéd is lássa. Ez a dolog csakis a tiszteletről szólhat.

    A hazáját csak akkor szeretheti valaki igazán. illetve csak akkor törhet rá ez az érzés, ha önhibájából, vagy önhibáján kívül nem térhet vissza oda. A hazát nem lehet országhatárok közé tenni (az ember fejében) A haza az otthonod, a családod, a barátaid, a környezetedben, és környékeden levő dolgok, tárgyak, épületek, emlékhelyek, amiket szeretsz, vagy kötődsz hozzá valamilyen szinten. Ha ezeket egy külső "hatalom" meg akarja semmisíteni, na akkor még kialakulhat az emberben a hazafias érzés!

    De innen a számítógép mögül nem lesz hazafi senki.

Új hozzászólás Aktív témák