Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1dude

    aktív tag

    válasz PuMbA #240 üzenetére

    Valahol el kell kezdeni. PCIE5 terén consumer szinten egyenlőre a VGA sávok lesznek érdekesek.

  • makkmarce

    őstag

    válasz PuMbA #240 üzenetére

    "Albus_D: Egyetértek veled, az AMD részesedése miatt sem fog ez elterjedni :)"

    mert melyik konzol nem AMD, hogy nincs részesedése?

    okoskodom, tehát vagyok

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz PuMbA #240 üzenetére

    mindenki a pénztárcájával szavaz .. :R

    > DirectStorage
    > ... a Microsoft pedig megmondta, hogy egy PCI-E 3 SSD elegendő hozzá

    mint a "minimum gépigény"

    azért az "Elegendő"(~minimális) és az "Ideális" között nagyon nagy különbség tud lenni. ;)
    amit valamikor nem lehet kimérni ( te ezekre hivatkozol) de valamikor igen és fontos ( én meg ezekre gondolok )

    pl. Microsoft Flight Simulator
    - minimum gépigény : 8GB RAM + (+2GB VRAM )
    - ideális gépigény: 32GB RAM + (+8GB VRAM)

    persze a gyakorlatban még a 32GB-ram se elég .. 64GB kell.
    és vajon miért?
    mert nincs koherens cache .. és hw-es direktstorage támogatás mint a konzolokban ..

    "The 3090 ships with 24GB VRAM and if you fill it with buffer data or textures, you’ll certainly also duplicate a large amount of the VRAM buffers in RAM, and there you are: with 32GB RAM you probably really don’t have enough room to fit both the buffer data copy in RAM and the game working set!
    Conclusion: everyone with a 3090 might really benefit from 64GB and this might even be the minimum recommended amount of RAM to use with a 3090." ( Link )

    > Értem, de ha jelenleg PC-n a DirectStorage-t csak 1db játékban használják,
    > akkor ez mire elterjed lesz 3-5 év…..

    elég ha az a pár játék támogatja, ami neked fontos ..

    amúgy a drága DDR5 árak miatt nagyon gyorsan népszerű lesz ..
    és kevesebb GPU memóriával nagyobb teljesítményt lehet elérni.

    sokaknak már az elég lesz, hogyha a következő Microsoft Flight Simulator támogatni fogja;

    A DirectStorage relative elég új ..
    viszont a konzolos támogatás kiforrott .. működik ..
    szerintem 1-2 év és elterjed ..

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz PuMbA #240 üzenetére

    II:

    > DirectStorage
    > ... a Microsoft pedig megmondta, hogy egy PCI-E 3 SSD elegendő hozzá

    a MS azt is megmondta, hogy a Windows 11-hez elegendő
    - 4 gigabyte (GB) RAM
    - 1 gigahertz (GHz) or faster with 2 or more cores on a compatible 64-bit processor or System on a Chip (SoC).

    A DirectStorage-hoz: Gen4 / Gen5 SSD az ajánlott.
    Persze a Gen4-esből is az újabbak ( amelyek gyorsak )

    a Gen5 jelentősége még az alacsonyabb a késleltetésben van,
    ami a CXL alapkövetelménye is;

    és később ( X770E chipset? ) a CXL-nek hála
    a ‘Coherent Multi-GPU’ -s korszak is beköszönthet ..
    3 évvel ezelőtti hír:
    "Intel Hints Towards An Xe ‘Coherent Multi-GPU’ Future With CXL Interconnect"
    "If CXL can seamlessly scale GPUs, then the economics of the market would also change completely. People would be able to buy a cheaper GPU first and then simply add another one if they want more power. It would add much more flexibility in buying decisions and even alleviate buyers remorse to some extent for the gaming class. If CXL mode trickles down to the consumer level anytime soon, then we might even see motherboard designs change drastically as multiple sockets and multiple GPUs become a feasible option. Needless to say, it looks like things are going to get pretty exciting in a few years."

    A CXL+Gen5 sok mindent megváltoztat és földindulás szerű változások várhatóak Desktop fronton is.

    :R szerintem :R

    Mottó: "A verseny jó!"

Új hozzászólás Aktív témák