Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz makkmarce #544 üzenetére

    "nem lettek, vagy az lenne a cáfolat, hogy "ne ilyen régi vackokat" linkeljek?"
    Utana ezek kulon szet lettek szedve. Fejlesztoi nyilatkozatok, Doom leirasa, a Minecraft RT sem elobb jelent meg, a Minecraft "mod" nem jatek, a demok amit linkeltel sem, ahogy a QuakeRT sem megjelent jatek.
    Annak a projekt elemzeseben is azt irtak, hogy a 2018 utani hardverek elott ez nem volt lehetseges at runtime.
    Tetelesen mindegyik meg lett cafolva.

    "Ott vannak a kiadott konzol játékok is, dedikált RT-s hw-el vagy annélkül."
    Jah, a mostani gen.

    "nem cáfoltál semmit sem, csak azt hajtogatod, hogy RTX nélkül nincs RT"
    Egy szoval nem irtam ilyet. 2018 elott nem volt olyan jatek, ami at runtime, real time RT-vel jelent meg. Ez a te rogeszmed, hogy nalad azt jelenti en tagadom az egesz RT letezeset az univerzumban. Tobben is elmagyaraztuk a kulonbseget.

    "volt eddig is, a realtime radiosity"
    Ami nem ugyanaz, mint az RT.
    "The two most popular methods for calculating realistic images are radiosity and ray tracing. The difference in the simulation is the starting point: Ray tracing follows all rays from the eye of the viewer back to the light sources. Radiosity simulates the diffuse propagation of light starting at the light sources."

    "While ray tracing certainly adds dynamic capabilities to the field of computer graphics, it also has it's limitations. Other methods of rendering images that model light are also widely used. Two such methods are ray casting and radiosity. These methods incorporate a process that is similar to the one used in used in ray tracing, however, they vary in technique and capability."
    "Radiocity is a technique that offers a short cut to ray tracing."
    "The result is a technique that has significantly different capablities than conventional ray tracing."
    "This makes it possible to run walkthrough animations in near-real time!"

    De majd jon ujra, hogy en nem cafoltam semmit es csak annyit irtam az RT nem letezik. :R

    "igen, ha 1 órán keresztül keresel egy flood light-ot akkor látod"
    Nekem eleg ha kikapcsolom es bekapcsolom. De barki meglathatja az osszehasonlito teszteken a kulonbseget.
    Eleg messze kerultunk attol, hogy szinte alig latszik a kulonbseg.

    "Amint kikopnak a régi konzolok, az új AAA játékok jó része (már amit nem arra terveznek, hogy elfusson a belépős laptopokon is), átállnak fixen az RT-re, ha már mindenben benne van, ami számít."
    Tehat megvarjak, hogy legyen elobb megfelelo hardver, aztan johetnek a jatekok ra, hiszen akkor jonnenek mostani genre es jonne barmire.

    "jelenleg a DOOM is valósabb RT"
    A Doomban Ray Casting volt, nem Ray Tracing. A fenti Stanford linken ott a kulonbseg.
    De ott is biztos csak tagadjak az RT-t.

Új hozzászólás Aktív témák