Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Skyne #5 üzenetére

    z hogy divat lett az újdonságok fikázása...

    Tehát csak ennyiről lenne szó? Nem hinném. Nem az újdonsággal van a baj, hanem a koncepcióval. Az hogy neked pont tetszik, nem jelenti hogy másnak is fog.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz fordfairlane #30 üzenetére

    Ez nem menü, hanem egy egész képernyő.

    Egy egész képernyős kényelmetlen okádék, ami véletlenül sem való desktop -ra.. :D

    Ha lesz olyan módszer ami tökéletesen kiiktatja úgy, hogy látni se kelljen, valamint teljes értékű start menü mod, akkor majd elgondolkodom rajta. Bár az asztalt is erősen lebutították, ami szintén nem növeli nálam w8 népszerűségét.... valószínű hogy inkább kompletten kimarad.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz FTeR #77 üzenetére

    http://techreport.com/r.x/2012_5_20_Windows_8_Desktop_to_ditch_Aero/win8-desktop-new.jpg

    Ez mi? Ezt kapjuk az aero helyett. A minialkalmazások sincsenek meg. Komolyan mondom... a w8 = win7 kissé fejlesztve, kissé butítva - start menü + windows 1.0....

    A metro mint technológia lehet hogy érdekes, de a millió megkötéssel csak mobil vackokra lehet jó. Én aztán nem akarok fullscreen cuccokat az asztali gépen.... Visszafejlődünk lassan 20 évet. Maga a start screen meg egy bosszantó hányinger. Azt váltja ki belőlem hogy "b+ már megint hozzá kell nyúlni a retek csempékhez".... Miért kellett ezt? Most komolyan... Miért nem lehet a telepítésnél megkérdezni hogy milyen gépre rakom, és annak megfelelő kezeléshez beállítani a rendszert? A vista legjobb újítása volt a start menü módosítása.... Az eddigi leghasználhatóbb volt. Most meg az egészet kidobják az ablakon, és helyette egy ilyen szemetet raknak a win8 -ba... hihetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz FTeR #70 üzenetére

    én 4g-vel használom. ugyanazokkal az appokkal w7-en

    Az app, az a fingós telefonos program... nem értem hogy ezt az elnevezést miért akarod az asztali rendszerek normális funkcionalitású programjaira is alkalmazni.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Воланд #85 üzenetére

    nem ezt kapjuk, a vegleges felulet meg nem publikus.

    A microsoft -tól származó információk alapján ez a végleges állapot. A rendszert már nem fogják átalakítani, tehát marad az a hányás amit a képen látsz. Olvasd el mit írnak róla...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #100 üzenetére

    Az app kifejezést az alma találta ki, leginkább a telefonjaihoz készülő apró, egyszerű feladatokra szánt programokhoz. Ennél fogva a jelentése nem is lehet ugyanaz, mint a normális programok esetében. Ebben a kérdésben teljesen mindegy hogy szerinted hány hasznos, vagy hány haszontalan "app" van, mert nem ez a lényeg. Hasznos meg lehet egy kődarab is, minden helyzetfüggő.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #104 üzenetére

    App = application

    Igen, de nem rövidítésről van szó. Így, ebben a formában az alma használta először, és pontosan arra, mit írtam. Nem, nem létezik "feltaláltuk az app-ot" című dokumentum, ezért mutatni sem tudok ilyet. De attól még tény marad, hogy az alma alkalmazta először, és ezért őket kell tekintenünk elsődleges forrásnak. SOHA nem használtuk ezt a kifejezést semmilyen számítógépes programra. Az app, tehát nem application, vagy legalábbis nem abban az értelemben ahogy azt te gondolod. Én sem nevezem át a túrós tésztát "túr" -nak, mert nem tehetem, hacsak nem valami új ízesítéssel teszem. Az application sem lehet app, csak a telefonos kis vackokhoz rendelt műszó, amit hülyén használnak egyesek.

    109 Tekintve hogy a telefonos programokra mindig csak app -ként hivatkozunk, asztali környezetben pedig maximum néha rövidítenek, azt kell hogy mondjam, hogy az idézett mondat nem összekeverendő azzal a szóhasználattal, amit az apple alkalmaz. Szerintem ne keverd ide azt az idézetet.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #112 üzenetére

    Okostojás... magyarázd akkor el nekem milyen fajta dokumentumot vársz tőlem?

    Amúgy másokban is felmerült ám ez a nyelvtani kérdés, és milyen véletlen hogy az összes erre vonatkozó vita az iphone megjelenése utánra tehető, vagy legalábbis ennél régebben nem volt beszédtéma. Íme egy példa egy nem is olyan túl régi beszélgetésből:

    "Your intuition is right. Nowadays, when people say "app" they mean "mobile application."

    If you want to talk about an application that doesn't run on a tablet/phone, you can say something is a "Windows app". If you don't want to specify the operating system except to say that it's not a mobile application, just go with "application" or "program"."

    Az app megnevezés mindig is leginkább mobil cuccosokkal kapcsolatban került elő, és ez ma is így van. Pl egy autocad az nem app.... Rá lehet erőszakolni a megnevezést ha nagyon akarod, nekem mindegy. Tőlem kiskutya is lehet. Azért kár hogy nem érted mi is a különbség, illetve hogy nem látod mióta használják ezt a szót, és hogy mire.
    Szánalmas egyébként hogy a magyarba is kezd beépülni egy ilyen angol csonkaszó, hiszen magát az application -t sem használtuk igazán, mert az "applikáció" rettentő hülyén hangzik. Innentől kezdve csak idétlen divathóbort hogy elkezdték az emberek használni az appot is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #123 üzenetére

    Nyaralni indulsz, vagy csak hiányzik egy kis ban?

    Nem mondod hogy megsértődtél ezen? Egyébként sem ez volt a lényeges rész.

    124 aközött, h az app kifejezést apple találta ki és így mobil akalmazást jelent és aközött, hogy manapság az app szócska hallatan az emberek egy része hajlamos egyből mobil alkalmazásokra asszociálni két külön dolog.

    Tényleg? Miért asszociálnak az emberek mobil programokra a hallatán? Itt a lényeg. Azért, mert az apple a mobile cuccokra alkalmazta a rövidítést úgy, hogy normál alakot nem használunk ebben a kontextusban, vagy legalábbis egyáltalán nem jellemző. Ezért mondhatjuk hogy ebben a formában ez a fajta elkülönítés egyértelműen az alma számlájára írható.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #132 üzenetére

    Igaz, valóban választhattam volna megfelelőbb megfogalmazást is. Utólagos elnézésedet kérem ha esetleg erősnek találtad, bár egyébként nem az volt vele a szándékom hogy sértegesselek.

    (#125) A metro -nak nem is az a célja, hogy túlzottam sokat nyújtó programok készüljenek rá. Eleve a mobil koncepció része, ezt mutatja már a teljes képernyős megoldás is, meg a féltéglák a képernyőn. Normális alkalmazások ezután sem azon lesznek.

    129 Nem kell velem egyetérteni, nem is mondtam ilyet. Ha szerinted az application és az app között nincs különbség a mai it nyelvben, akkor az a te bajod.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz syler123 #145 üzenetére

    Olyan eget rengető eltérés nincsen, nekem pl egy teszt alkalmával alig volt mérhető különbség. Ha valaki stopperolja a másodperceket, és képes lenne egy pár pillanatért is lecserélni mondjuk a win7 -et, az .... az furcsa egy figura lehet. Szerintem ez úgy önmagában nem igazán elegendő motiváció, ha más dolgokban meg problémás a használata.

    Mondjuk a törekvést értem, hiszen az embernek majdnem minden elektromos eszköze gyorsan indul, akkor nyilván joggal várja el, hogy a számítógép is így tegyen. Viszont nem érzem hogy a win8 ezen a téren igazán lépne valamerre, legalábbis az eddig elérhető változatokkal kapcsolatban. Persze a sleep -el megoldható, de az a 7 -esben is így volt, sőt már régebben is. Ezzel kapcsolatban is van némi trükkös újítás a 8 -asban.

    Egyébként olyat is hallottam, ahol meg pont fordítva volt. Pont ezért kissé túlértékelt ezen a téren a rendszer....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Воланд #212 üzenetére

    szerinted, meg x masik user szerint szar, szerintem, meg x masik user szerint nem szar. aztan majd meglatjuk, hogy a nagyobb tomegek mit mondanak ra.

    Csakhogy az ms -nek olyan rendszert kell letenni pár évenként az asztalra, ami mindenkinek vállalható, hiszen a tömegekből él. Ez éppúgy igaz a vállalati szegmensre, mint az otthoni felhasználókra. Innentől kezdve pedig, ha csak megosztja a felhasználókat, máris erősen meggyengül az ms védő bástya, és máris ugrani fognak a többiek a kétkedőkre.

    A választás szabadsága az, amit egyetlen ujjmozdulattal megadhatna az ms ha akarna, mégis az erőszakos terjesztés mellett döntött. Hogy ezt a felhasználók mennyire veszik majd jó néven, az majd erősen meglátszik a Microsoft részvények árfolyamán. Szerintem asztali gépre, és notira nem való a metro. És egyáltalán nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel. Hiába ömlengenek róla a bemutatókon, ha egyszer sokkal körülményesebb a használata, mint a start menüé. Maga a metro technológia a táblákra, és a tapipacsi telefonokra biztos jó, de egy rendes számítógépre nem való. Ha ennek az ellenkezőjét állítod, akkor valami magyarázatot is adhatnál erre...

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz KAMELOT #236 üzenetére

    WIN-t sem tudják normálisan használni és még instalálni sem tudnak. És a ubuntu ingyen van. Csak egy kicsit bíbelődni kell vele.

    Szerintem senkitől sem lehet elvárni, hogy ilyesmiket tudjon. Ne felejtsd el, hogy az informatikai eszközöket nem csak azoknak készítik, akik ilyen szinten ismerik az eszközöket. Ettől persze a win8 még nem lesz jobb, sőt.... :D Mutattam családban is olyannak, aki nagyon laikus, és azt mondták hogy kényelmetlen, és nem tetszik.... ennyi. Én nem állítom hogy mindenki így lesz vele, de eddig akikkel beszéltem róla laikusokkal, egy kezemen meg tudom számolni hányan mondtak róla valami pozitívat is, és még ezek között sem teljesen egyértelmű, hogy végül tényleg használnák is a win8 -at... Valamiért a microsoft erőlködik ezzel a "csináljunk mobiltelefont a pc -ből" vonallal, de szerintem nagy bukta lesz. Az oem -ek miatt lesznek persze komoly eladási mutatók, de az nem a valós elégedettségi faktort mutatja, csak azt hogy hány partnerrel tudtak megállapodni hogy az minden eszközén ezt a rendszert alkalmazza. Persze ez csak addig működik, amíg vissza nem csap a dolog, ahogyan a vista -val is történt. De még ott leginkább csak technikai bakik miatt ment a sírás, amit idővel kijavítottak, addig itt alapvető koncepcionális hibák vannak, érzésem szerint átgondolatlan a rendszer, és erőszakosan akarja a felhasználókat átszoktatni egy agybeteg manager és designer csapat ötleteire a felhasználókat.... szerintem ennek rossz vége lesz, de majd meglátjuk.... Én biztosan kihagyom a windows 8 -at, ha nem lehet belőle végleg kiírtani a felesleges vackokat, és rendes start menüt varázsolni rá....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz fatal` #265 üzenetére

    A tvtuner pont az a kategória, ami windows alatt is állandóan problémás. Hogy aztán ez most pontosan kinek a hibája, az jó kérdés... de az biztos hogy nekem mindig is csak a bajom volt vele. Az viszont tény, hogy windows -al esélyesebb hogy viszonylag jól működésre lehet majd bírni a cuccot.

    Más:
    A win8 configurációs lehetőségeit is sikerült úgy megoldani, hogy kellőképpen bosszantó legyen... ki a fene tervezte ezt? Na mindegy.. ezt most nem részletezem.

    Viszont a mindenhol felbukkanó "sign in", meg felhő reklám még ennél is idegesítőbb.. Miért nem lehet egyszer megmondanom neki, hogy nem akarom azt a fos live -ot, és kész. Majd ha úgy tartja kedvem, akkor bejelentkezem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák