Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz madgie #112 üzenetére

    Okostojás... magyarázd akkor el nekem milyen fajta dokumentumot vársz tőlem?

    Amúgy másokban is felmerült ám ez a nyelvtani kérdés, és milyen véletlen hogy az összes erre vonatkozó vita az iphone megjelenése utánra tehető, vagy legalábbis ennél régebben nem volt beszédtéma. Íme egy példa egy nem is olyan túl régi beszélgetésből:

    "Your intuition is right. Nowadays, when people say "app" they mean "mobile application."

    If you want to talk about an application that doesn't run on a tablet/phone, you can say something is a "Windows app". If you don't want to specify the operating system except to say that it's not a mobile application, just go with "application" or "program"."

    Az app megnevezés mindig is leginkább mobil cuccosokkal kapcsolatban került elő, és ez ma is így van. Pl egy autocad az nem app.... Rá lehet erőszakolni a megnevezést ha nagyon akarod, nekem mindegy. Tőlem kiskutya is lehet. Azért kár hogy nem érted mi is a különbség, illetve hogy nem látod mióta használják ezt a szót, és hogy mire.
    Szánalmas egyébként hogy a magyarba is kezd beépülni egy ilyen angol csonkaszó, hiszen magát az application -t sem használtuk igazán, mert az "applikáció" rettentő hülyén hangzik. Innentől kezdve csak idétlen divathóbort hogy elkezdték az emberek használni az appot is.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák