Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozont

    veterán

    válasz Silenzio #81 üzenetére

    Tudod, ha minden cég olyan lenne mint a Blizzard, hogy képesek éveket ölni a fejlesztésbe és tökéletesítésre, sokkal jobb lenne a helyzet. De igazából nem is értem, hogy jön ide a Blizz, mintha az ő hibájuk lenne, hogy mindenki minél nagyobb haszonra törekszik minél kevesebb idő alatt. Inkább ennek köszönhető, hogy sorra jelennek meg a félkész bughalmazok közel zéró történettel vagy borzalmasan elcseszett játékmenettel (pedig az alap meglenne egy jó játékhoz). És akkor itt van még a sokat emlegetett warez, ami szintúgy a konzolok felé hajtja a fejlesztőket.

    Amúgy sajnálom, hogy ez sem jön PC-re, pedig nagyon vártam. Ez a kifogás meg valami banális hülyeség az MS részéről. :(

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Narxis #83 üzenetére

    Erre példa a Stracraft Ghost is, amit mondjuk nem ők fejlesztettek és le is állították a projektet, de nem tartják elképzelhetetlennek hogy újraélesztik majd. Na meg pontosan nem tudom mi megy a háttérben, de ha jól emlékszem azt nyilatkozták hogy a "házasság" ellenére a Blizznél maradt a gyeplő.

  • bozont

    veterán

    válasz Silenzio #99 üzenetére

    Szerintem meg pont ott a probléma, hogy nagyon felhígult a piac és ez pont nem a "HC gémerek"* miatt van, hanem inkább a "casual gémerek" miatt. Mert manapság a csilivili grafika és az unalmasan könnyű játékmenet a divat, mert egy alkalmi játékosnak általában ez kell. Nem fog olyan játékkal játszani ami kicsit is komplexebb, ahol kicsit meg kell erőltetnie magát. Ezért is vannak kihalófélben a komolyabb szerep és kalandjátékok, szimulátorok. Az ilyen manapság rétegjátéknak minősül, amiből nincs nagy bevétel, ezért nem is nagyon fognak bele az elkészítésbe.
    Meg, hogy nem szereted a Blizzardot az egy dolog, nincs is ezzel semmi baj, de attól még nem ők felelősek a hanyatlásért. Én pl Blizz fan fagyok és rengeteget játszottam a Diablo-val, mindkét résszel, de attól még volt rengeteg jó játék mellette amik legalább annyira bejöttek (pl Fallout vagy Mafia, Syberia és lehetne még sorolni). Az meg, ki hogyan játszik egy játékkal az a saját dolga, van aki egyből írja be a cheat kódokat, én szeretem a kihívásokat így sosem használtam egyet sem.

    *ez alatt most inkább azokat értem akik még a Diablo és Tie Fighter idejében vagy ezek előtt kezdték az "ipart"

  • bozont

    veterán

    válasz Runner_fxr #117 üzenetére

    Igazából azzal volt mindenkinek baja, hogy egyszerűen le*arozta a konzolokat, mert attól hogy esetleg neki vagy másnak nem jön be a dolog (vagy már csak dacból sem vallja be) az egy dolog. Nincs azzal semmi baj, de attól még nem kéne így szidni.
    Az meg tény, hogy egy fps jobb egér+billel, de a konzolokhoz is lehet már kapni mindkettőt. Azt mondjuk nem tudom a játékok mennyire támogatják ezeket.

    #118
    Szerinted Mo mégis mekkora piacnak számít ezen a téren? És nem értem miért jön mindig mindenki ezzel, hogy itthon így meg úgy, mikor a piac egy igen kicsi töredékét tesszük ki? Igen van warez, X360-on is és nem csak nálunk. De máshol valószínűleg nem ilyen mértékű, mert kicsit több jut az effajta dolgokra, plusz aki szeretné kiélvezni a Live adta dolgokat az csak eredeti játékokkal teheti. És nyugatabbra elég népszerű is. A másik meg, a PS3-hoz nincs is nagyon törés (még) és mégis fogynak a játékok.

    De az is tény, hogy a konzolok eleve a játékokra és szórakoztatásra lettek kitalálva, míg a PC nem, az csak egy plusz hogy játszani is lehet rajta. És én biztos vagyok benne, hogy a fix hardver miatt is népszerűbbek a konzolok a fejlesztőknél, bár ez a DX11 most elég nagy segítséget nyújt a kompatibilitás terén. Én sem szeretném ha kihalna a PC-s játékpiac (ez ezért nem most fog megtörténni az is biztos), de az biztos hogy legközelebbi gépfejlesztés helyett egy konzol kerül terítékre. Bár ez az Alan Wake X360 exkluzivitás megint elbizonytalanított kicsit, de valszeg PS3 lesz a befutó. Majd még elválik.

Új hozzászólás Aktív témák