Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Lami66 #37 üzenetére

    “Azért lettem Pannonos, mert 130 méterrel közelebb volt a boltjuk az otthonomhoz mint a Telekomé...”

    Ha azt írod, hogy azért dolgozol X cégnél, mert az 5km-re közelebb van az otthonodhoz, ahol ingázol, és fontos a napi +1óra idő a dugó/forgalom/távolság miatt, még akkor is, ha picivel kevesebbet keresel (2-5% belefér), megértem.
    Ha azért jársz naponta/hetente egy másik boltba, mert az 200-500 méterre közelebb van, megértem.
    Na de amit írtál, az nonszensz. :DDD Te oda
    dolgozni jártál, vagy naponta 5* be kellett menni hozzájuk, hogy ennyire fontos volt a közelség?
    Azt hittem még nem ittam meg a napi kávémat.

    Témához: azt hittem a monopolizmust csak régi tankönyvekben találom meg, de úgy látszik Magyarországon a dohánybolt után ez következik.
    Kíváncsi vagyok az alkoholra mikor teszik rá a kezüket.

    PIACÉLENKÍTŐ!!!! lol!
    PTE-KTK-n azt tanították, jogy az állam beleszólása a versenyszférába erős deformáló jellegű. Nagy ritkán szükséges (hiperinflációnál), vagy egyéb esetben, ahol nem a profitmaximalizálás a cél.

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz Runner_fxr #177 üzenetére

    ”Belinkelhetem ide...”
    Do.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz nuke7 #233 üzenetére

    Miért baj, ha kisebbségbe kerülünk? Nyilván nem akar senki közel keletet vagy Afrikát csinálni Európából, onnan azért jöttek pont el, mert olyan amilyen. Nyilván valamennyi kulturális rugalmasság kell, de ha Amerika meg tudta ezt ugrani, azért Európának is illene...

    Tehát bevándorlókra mennyenek milliárdok, tanításokra, ingyen lakásokra, ételre, italra?

    Nézd, Afrikában 10-20 gyereket nemzettek átlagosan, ezek töredéke élte meg a felnőtt kort.

    Afrika nem az a hely, ami ideális viszonyokat ad a családoknak, kevés termőföld, szélsőséges éghajlat, betegséges vannak, stb...

    Erre megjelenik a sajtó, képeket mutogatnak, hogy segíteni kellene rajtuk, megjelenik a vörös kereszt, egyéb humanitárius szervezet.
    M történik?
    Afrikai bácsi továbbra is 10-20 gyereket csinál, amelyből a gyógyszereknek, víz- és ételellátásnak köszönhetően túlélik a gyerekek.
    Eltelik 10-20 év, és most ezek ismét így szaporodnak, persze, hogy túlnépesedik a hülye, mert azt nem tanították meg hogy használjon óvszert, vagy azt megtanítani, hogy elég lesz 1-2 gyerek is már.

    Na most ezek jönnek ide, és ha szolidaritásról beszélünk, akkor még több fog jönni, NEM LESZ megállás! A tehetőseknek kell ott maradniuk és felfejleszteni azt, amit lehet. Nem segíteni, hanem önös érdekekből, így lesz gazdaság.

    Migrációnak miért nincs értelme?
    [link]

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz dabadab #286 üzenetére

    Ne sértegess, nem hazudok.
    Lehet, hogy hasrabökve mondtam számot, de ugye érzed amit mondani akarok, az full hazugság, vagy kötözködni tudsz csak? Nem kell a szájkaraté, ismerem a stílusod, nagyon primitív tud lenni ;)

    [link]

    Kb. 10-20 gyerek miért sok? Ennyit csinál egy pár, de a harmada/fele élte túl ... ma már több gyerek éli túl.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz nuke7 #290 üzenetére

    Láttál videókat, ahol az olaszok gyakorlatilag nem engedik partraszállni az illegális afrikai bevándorlókat? Annyira elegük van ezekből, hogy visszafordították a csónakokat.

    Nem migránsoztam, de kit érdekel hogy hívjuk. A problémát ott kell megoldani, ahol van. Ha Amerika vagy akárki által kelt ki ott háború, vagy azért mert szélsőséges ISIS-esek vannak, vagy kulturális okokból, vagy a szomszédos országok miatt van ott probléma, vagy mit tudom én milyen problémájuk is van ott, azt OTT kell megoldani.
    Sajnálom a helyzetüket, de ne jöjjenek be Európába több millióan. Én igenis szeretném még felnevelni a gyerekeim, hogy van nemzeti identitás, és nem szolidaritás ezerrel. Voltam Londonban, nem akarom azt a helyzetet nálunk látni. Nem akarom megmagyarázni nektek, egyszerűen nem akarom.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz dabadab #292 üzenetére

    Azért, mert pár éve tudtam az adatokat, nem fogok a királykisasszony kedvéért azonnal előhozni adatokat, de megtettem a kedves dabadab kedvéért, hogy ismét a világbéke helyreálljon! Fentebb van a link, lehet olvasni. :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz dabadab #295 üzenetére

    Nagyon felkapod a vizet, nem szeretnék a szomszédod lenni :DDD

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz Raysen623 #297 üzenetére

    "Ez a tiszta beszéd. Ha elfogynak az érvek akkor jöhet a személyeskedés... :U"
    Nem, az ő "primitív hülyeségeire" reagáltam, az ő személyeskedésére, mert nem tudott normális hangnemben írni, de tőle megszoktam kb. mindig így reagál mindenre. Nem hiszem, hogy a való életben is ilyen ember lenne, mert akkor nagyon sok helyen megtanították volna a helyes és illedelmes beszédre, s nem lenne köztünk már fórumon mint szájkaratézós bajnok. Engem le lehet szájkaratézni, nem vagyok benne jó, viszont a valóságban nem így válaszolna szerintem.

    Amúgy utána megadtam a forrást is. :R

    Elnézést kérek, elfelejtettem, hogy minden egyes számhoz azonnal meg kell adni a forrásokat, különben primitív és hülye vagyok., de ez majdnem olyan tényszerű adat volt, mint az 1×1.

    Afrika népességrobbanás: [link]

    Egy a lényeg: Amíg az afrikai anyuka 2 évente szült gyereket szül, és addig csinálja, ameddig képes rá, boldog, egészséges, addig csinálja. Mi Európában tudatosan szaporodunk. Kínában büntették a kétgyerekes családokat, csak pár éve lehet már kettő gyerek.

    (forrás, mielőtt elfelejtem:
    "Ghánában az 1990-es évek végén a gyermeküket szülés után elvesztő nők átlagosan 23
    hónap múlva már szülték a következő gyermeküket, tehát 13 hónappal korábban estek ismét teherbe, mint azok a nők, akiknek életben maradt a gyermekük. Kenyában a két csoport közötti különbség 6 hónap.49 Mindemellett éppen a szülések közt eltelt rövid idő is hozzájárul a magas csecsemő- és anyai halandósághoz."
    Forrás: [link]

    Engem egészen addig nem zavar, amíg az értelmes afrikai néger / szír / arab / stb. jön, de ha rám próbál valamit erőszakolni az ő ottani kultúrájából / vallásából, az nem tetszik.

    A telefonos IT Café témához visszakanyarodva:
    DIGI-t elgáncsolták az 5G pályázásával kapcsolatban, és részesedést vásárol az állam egy piaci versenyben levő céget, az nem szokott jóra vezetni.
    Ezt politikától mentesen írom, nem érdekel sem a bal, sem a jobb, sem a közép, se semmi.
    Nem érdekel amúgy a DIGI sem mint szolgáltató, de amíg megpróbálják a hatalmat egyre kisebb kézben tartani, és az árakat szándékosan magasan tartani, az nem lesz a fogyasztóknak előnyös.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • válasz nuke7 #301 üzenetére

    Ha nem békésen jönnek, egyből tudunk rá reagálni, most csak a szegény menekülteket látjuk a híradóban. Mi ez, ha nem egy új honfoglalás? Mert pont az, ne tapsolj hozzá kérlek, nem vicces ez a téma!

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • [arab röhög a németeken] - kommentár nélkül.
    Voltam kint Berlinben, nem mondom, szépen lecserélték a németeket arab származásúakra. Utcákon nyílvánosan drogot árultak hót fekete négerek, engem is kínáltak fűvel, illetve más cuccal. Nem voltak agresszívek, de csak néztem, hogy így oda mert hozzám jönni és megkérdezni, hogy szeretném-e magam jól érezni.
    A rendőrök a kint kb. 5 éve élő ismerősöm szerint "tehetetlenek", nem csinálnak semmit ez ellen.

    Az a kormány, amely nem képes megvédeni saját országát az ilyenektől, azt az ellenségemnek tekinteném.

    Londonban is rengeteg a keleti származású, kevés igazi brit van, az biztos. Tehát ott is hasonló volt az érzésem volt, mint Berlinben. Svédországban közvetlen tapasztalatom nincsen, de ismerősöm él kint, szomorúak a beszámolói a bevándorlókkal kapcsolatban, amikor kikérik maguknak, hogy milyen ételt kapnak, és hogy nekik pénz kell, és segítsenek neki ebben. Pofám leszakadt!

    [Migráció és bűnözés: menekülnek a svédek] - kommentár nélkül

    Nem akarom Közép-Európát ilyennek látni, ha már a nyugatot elb@szták az idióta politikusok, s ebből a szempontból OV-nek igazat adok a kerítés felhúzásával kapcsolatban.

    Próbáljon meg valaki keleten egy keresztény templomot építeni, szerintem ott köveznék halálra / kötnék fel őket.

    Amúgy nem vagyok vallásos, a keresztény tulbuzgókat elítélem, tök mindegy, hogy milyen eredetű.
    Középiskolás korunkban egy hit gyülekezetés öreg fizika tanárunk volt, és kisécizte a katolikus gyerekeket, akarta hívni szórólapoztatni, tanítani nem tudott, csak szigort tartani.
    Én minden vallást mellőzök. Nem zavar, amíg nem erőltetnek rám valamit.

    Ami viszont probléma, hogy a bevándorló NEM akar Európai lenni, ő majd kikéri a jogait és rád akarja erőszakolni a muszlim vallást, mert az az egyetlen is igazi. Nézzétek meg Franciaországot. Londonban amúgy pont láttam muszlim felvonulást.

    (#307) nuke7

    "Milyen túlélő ösztön? :F Képzeld, én voltam a közel-keleten és nem öltek meg.
    Ha a közel keletről jön ebbe az országba valaki, akkor megölnek szerinted? :F

    Milyen jogaikat követelnék? :DDD azért ez elég vicces hozzáállás :N Úgy csinálsz, mintha bármilyen bevándorlónak valami miatt több joga lenne mint bármelyik másik állampolgárnak. Miért? :F"

    [link] -- "We want OUR money." !!?

    Eszem megáll. Tényleg ennyire vak vagy?

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • Mindenkinek: Higyjetek, amiben akartok, én tapasztaltam/láttam dolgokat. Nem voltak rossz tapasztalatok, nem estek nekem késsel, nem fenyegetőztek, egyszerűen nem akarom azt, hogy a mai helyzet megváltozzon etnikai szempontból. Igazából felesleges volt azokat a linkeket adni. Lehet rasszistának nevezni, de vannak kedvenc színes bőrű, felvilágosult sztárok, akiket kedvelek, normálisak.
    Nem tudom mi lesz ebből az egészből 10-20 év múlva, remélem nem lesz igazam, és semmi rossz nem lesz.

    Nektek semmi sem hiteles, ha meg nem mutatnék semmit, akkor én vagyok a primitív hazug. Szép napot mindenkinek, van jobb dolgom, mint felvilágosítás órát tartani. Nem lesz baj, ha 30-40 év múlva kisebbség leszünk.

    Csak egyet kérek: Ha egyetlen egyszer valami problémátok akadna a bevándorló hadsereggel, emlékezzetek rám, semmi többet nem kérek, meggyőzést főleg nem, erőszakolni meg senkire sem akarom az én álláspontomat.

    Én is fogok rátok emlékezni, akárhányszor az igazatokat vélném felfedezni.

    Megjegyzés: csak a stílus, amivel jó néhányan letámadtak, az nem esett túl jól.
    Szép napot! :R

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Új hozzászólás Aktív témák