Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz TheVeryGuest #41 üzenetére

    ''Mondjuk az is fura konstrukció: a DisMan-en nincs LCD, csak a WR-on.''

    Pedig ez a trend, az összes ''csúcs''kategóriás Panasonic, Sony, iRiver ilyen (utóbbinál még kezelőszerv sincs a lejátszón, amit már én is túlzásnak, és könnyelműségnek tartok).

    Én a Sonykat nem ismerem ilyen szempontból,
    de mint írtam, a legtöbb lejátszónál az ember a remote-ra van utalva,
    szinte bármilyen műveletet is kíván végrehajtani.
    Az iRiveren 4 soros az LCD, és mivel a remote az egyetlen kezelőszerv,
    azon váltasz foldert, készíted a playlistet, stb (bár a lehetőség adott, hogy PC-n, Winamppal kreált playlistet használj, ami nyilván kényelmesebb).
    A legutóbbi Panasonic modell távirányítója a képek alapján egysoros,
    így a használhatóságát erősen megkérdőjelezem.

    ''azt felejtsétek el, hogy fully functional''

    Ezt elég nehéz elfelejteni, amikor ez a helyzet :P
    Márpedig ha a discmanen nincs LCD, vagy adott esetben egy fia gomb sem... :)

    Ja, az N-Gage dolog tényleg igen súlyos,
    de van ilyen is, csak ezért írtam. Mondjuk az s60-as Nokiák tulajai közül sokan (NEM MIND!!!) szeretnek úgy tenni, mintha egy multimedia center birtokában lennének, és nyomják az mp3-at 22 kHz-en monóban, meg a pixelshow videot.
    Meglehet, hogy 18 év alatt jellemzö, de szerintem sajnos nem csupán rájuk.

    A videolejátszás iránti igényt szándékosan nem véleményeztem.
    Én személy szerint nem vágyom rá (legalábbis nem ezen formájában).
    De hiába ítéljük mi használhatatlannál használhatatlanabbaknak az ehhez hasonló funkciókat, ha 40% igényli, akkor a gyártók ezt nyilván meglovagolják.

    Megmondom, hogy minek tekerni egy dalban:
    1. van, hogy beszerzel valami újdonságot, és gyorsan bele akarsz hallgatni, magyarán végipörgetsz egy számot

    2. én vissza szoktam tekerni, ha érdekel a szöveg egy része, és nem értettem tisztán.

    3. van, aki nyelvtanuláshoz használja a playert, és ilyenkor mind a pörgetés, mind a loop rendkívül jól jön

    ''Szvsz kb 2-3 hónap birizgálás után mindenkiben alábbhagy a vágy, hogy most ő jól többezer dalból éppen az aznap reggeli műsort összeállítsa.''

    Meglehet (én speciel többnyire teljes albumokat hallgatok, kerülöm a playlisteket),
    de ezt nem is vitatom. Az LCD dologgal kapcsolatban csupán annyit írtam, hogy szeretnék egyik albumról a másikra váltani anélkül, hogy elő kelljen vennem magát az eszközt. És szerintem egy iRiver HD player távirányítójával ez nem lehet túl bonyolult művelet, ha (ahogy Dworkyll írja) jobb esetben 20 folder közül kell belépned egybe, és ott mondjuk 25 album közül választani egyet.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Aktív témák