Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 426os

    őstag

    válasz mickemoto #6 üzenetére

    Szerk: Igazából nem válasz akart lenni, csak félrenyomtam :)
    Én is csak karácsonyra kaptam anno egy-egy kisebb készletet (hóeke, versenyautó stb). Illetve később, amikor már kaptam zsebpénzt évek alatt sikerült összegyűjtenem egy nagyobb készlet árát (kb 15k volt, két monster truck, szervizautó, ugrató stb). Meg volt valami kis román lego-utánzat készletem is, ami hellyel közzel illeszkedett is a rendes legóhoz, de mindig szétestek. Nagyon imádtam, rengeteget játszottam a nappali közepén szétborítva szüleim legnagyobb örömére, főleg, amikor ráléptek mezítláb egy-egy kisebb elemre :D Még most is megvan mind, összesen egy nagyobb cipősdoboznyi legóm van. Ez mai fejjel nem tűnik soknak, de kiskoromban elég nagy mennyiségnek tűnt, sőt, az egész utcában kb csak nekem volt legóm, így mindenki a csudájára járt, illetve mikor már nem annyira játszottam, mindig meg akarták venni. Még szerencse, hogy tisztában voltam az értékével és tudtam, hogy annyit úgysem adnának érte, így a környékbeli gyerekeket mindig elhajtottam, meghirdetni meg lusta voltam. De így utólag örülök ennek a lustaságomnak.
    Remélem, hogy majd ha lesz saját gyerekem ő is szeretni fogja. Nem utolsó sorban az ajándékvásárlást is megkönnyíti majd :D

    [ Szerkesztve ]

    .

  • lapa

    veterán

    válasz mickemoto #6 üzenetére

    ez érdekes kérdés, és sokat gondolkodtam rajta én is. végül a tapasztalataim azt mutatják, hogy nem azon múlik elhalmozod-e. a megbecsülés nevelési kérdés is, amit meg ő épiit az meg mégpláne külön kategória.

    a nevelési kérdés alatt azt értem, hogy ha leülteted a gép elé játszani egész nap, akkor a gép előtt fog játszani egész nap. ha nem adod meg neki a könnyebb út lehetőségét, akkor (többet) fog legozni, meg minden mást játszani.

    persze nehéz ügy. mi például beleestünk abba az előzőleg nem nyilvánvaló hibába, hogy kapott pár hero factory legot (ez ilyen "könnyiitett" lego, testrészeket meg páncélokat lehet összepattintani), és - bár abból nagyon komoly szörnyeket meg robotrendőröket csinált - ezzel az "igazi" legozástól vett el nagyon sok időt, ami mégiscsak egész más kreativitási szint.

  • lapa

    veterán

    válasz mickemoto #13 üzenetére

    szép elvek, csak majd lássuk a gyakorlati megvalósiitást.

    ettől eltekintve nem rossz az, sok minden hasznosat összeszed jutubról, inspirációt gyűjt, ötleteket lát... persze nem kell minden hulladékot nézni engedni.

    schenk nevű embör a magyar playmobil kisiparos.

    az, hogy mennyit töltenek a gyerekek kint az jellemzően attól függ mennyi más, számukra "könnyebb" dologgal tudják eltölteni az időt. azt mondhatom, hogy nálunk van súlyra bőven több lego, mint a két gyerek, de még a számiitógépek is nehezebbek tán (5 képernyő, mobilok, ~600gb mese önállóan bekapcsolhatóan), mégis amikor olyanjuk van akkor eldobják és mennek ki rohangálni az udvarra. ha már fél nap ücsörgés ment akkor persze fel vannak álliitva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák