Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    a kisebbiknek vegyél primot majd még duplo előttre.

    azzal meg ne foglalkozz kinek mi mekkora érték. persze ha lehetőség van rá kérdezz rá az eladó szüleinél, mert ilyen idősen hajlamosak sumákolni.

    volt, hogy én is eladtam volna, de szerencsére nem engedték, sumákolni meg nem volt merszem.

    sose tudhatod miért rakták ki, lehet családi tragédia vagy más, amire nem gondolunk. persze valósziinűleg csak kirakták.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz mickemoto #6 üzenetére

    ez érdekes kérdés, és sokat gondolkodtam rajta én is. végül a tapasztalataim azt mutatják, hogy nem azon múlik elhalmozod-e. a megbecsülés nevelési kérdés is, amit meg ő épiit az meg mégpláne külön kategória.

    a nevelési kérdés alatt azt értem, hogy ha leülteted a gép elé játszani egész nap, akkor a gép előtt fog játszani egész nap. ha nem adod meg neki a könnyebb út lehetőségét, akkor (többet) fog legozni, meg minden mást játszani.

    persze nehéz ügy. mi például beleestünk abba az előzőleg nem nyilvánvaló hibába, hogy kapott pár hero factory legot (ez ilyen "könnyiitett" lego, testrészeket meg páncélokat lehet összepattintani), és - bár abból nagyon komoly szörnyeket meg robotrendőröket csinált - ezzel az "igazi" legozástól vett el nagyon sok időt, ami mégiscsak egész más kreativitási szint.

  • lapa

    veterán

    válasz mickemoto #13 üzenetére

    szép elvek, csak majd lássuk a gyakorlati megvalósiitást.

    ettől eltekintve nem rossz az, sok minden hasznosat összeszed jutubról, inspirációt gyűjt, ötleteket lát... persze nem kell minden hulladékot nézni engedni.

    schenk nevű embör a magyar playmobil kisiparos.

    az, hogy mennyit töltenek a gyerekek kint az jellemzően attól függ mennyi más, számukra "könnyebb" dologgal tudják eltölteni az időt. azt mondhatom, hogy nálunk van súlyra bőven több lego, mint a két gyerek, de még a számiitógépek is nehezebbek tán (5 képernyő, mobilok, ~600gb mese önállóan bekapcsolhatóan), mégis amikor olyanjuk van akkor eldobják és mennek ki rohangálni az udvarra. ha már fél nap ücsörgés ment akkor persze fel vannak álliitva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák