Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RexMaximus

    aktív tag

    válasz #40485120 #18 üzenetére

    Szerintem hasonlo volt mint most. Drogos pias dolog biztos (90-es evek). Leszamitva ezt a digitalis ideghalozatot ami azota epult. Ez az egyik ledruvabb valtozas talan az iparosodas ota. De lehet azon is tultesz.

    Ha tartasz a "rossz" emberektol akkor megelozo intezkedet kell tenni, erre ott a krav-maga pl, na ez anno nem volt itthon :). kb 16 eves koromig 4-5x picsaztak el "rossz" emberek. Akkor is letezett ez :). Haromszor voltam szorakozo helyen, haromszor megtalaltak. Azota nem jarok ilyen helyekre. Nem, nem kerestem a bajt, kis szamitogepbuzi voltam, nem verolegeny :).

    3 osztalyos koromig laktunk bp-n uatana videkre mentunk. Majd kozepsuli ismet bp-n. Olyan osztalytarsaim voltak akik suli utan siettek haza egybol mert anyukaja azt mondta es ilyen tesze toszak. Szinten vigyaztak rajuk. Csak ugye a fagyi viszannyal mert olyan onnalo felnotet kene nevelni aki fuggetlen tud lenni es nem azert jar az osoktol, hogy "tamogatast" kapjon meg kajataskaval latogassa oket. En sem tudom mi a helyes recept, de halas vagyok a sorsnak es az osoknek hogy "szabad" lehettem. Igy ugy erzem nagyobb eselyt kaptam egyben nagyobb feleloseget is de ez mar az en saram.

    [ Szerkesztve ]

  • mickemoto

    őstag

    válasz #40485120 #18 üzenetére

    Van igazság abban amit írsz.Felénk például ahol én voltam kisgyerek nem is volt kövesút, ez azért volt jó mert kicsi volt a forgalom, sokszor járhatatlan volt az utca autóval, így aztán biztonságos volt. Mára már kövesút van és olyan forgalom hogy senki nem meri kiengedi a gyerekeit szülői felügyelet nélkül.Persze itt a nyolc, kilenc év alattiakat értem.

    Az hogy nincs idejük a szülőknek foglalkozni a gyerekkel az régen is így volt, legalábbis az én időmben, de most talán hatványozottabban igaz.
    Az hogy bandáznak a gyerekek az nem biztos hogy rossz, persze nem mindegy hogy milyen a társaság.Ha normális a társaság és van összetartás akkor legalább segítik és megvédik egymást.

Új hozzászólás Aktív témák