Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz -Skylake- #55 üzenetére

    Miert is trollkodas? Mert nem tudod alatamasztani? Mert megindokoltam es alatamasztottam, hogy miert ertelmetlen a kabel iranyarol beszelgetni? :F A problema ott kezdodik, hogy ezekre a tenyekre nem hivjatok fel a figyelmet, mikor masoknak tanacsot adtok es ezzel kihasznaljatok, hogy nem ert a temahoz. Feleslegesen koltenek sokszor vagyonokat olyan dolgokra ami "paranormalis", csupan azert mert valakik vallasa az alapveto fizikanak mond ellent. Termeszetesen mindenki maga donti el, hogy miben hisz, de ezekkel ne vezessetek mar felre azokat, akik kevesbe ertenek hozza. Foleg ne itt. A forum szabalyzata is kikoti, hogy vallasrol csak a vallas topicban lehet szo.

    Szerinted a chemtrail is igaz? :Y

    Hogy jon ide a muveszet, konyorgom, egy kabelrol beszelunk, melynek fizikai tulajdonsagai merhetok... (esetleg a kabeleknek spiritualis tulajdonsaga is letezik? Kaptatok mar jopar linket, ahol leirjak es bizonyitjak, hogy suletlenseg, amirol beszeltek. Ideje lenne mar valami hiheto bizonyitekkal eloallni, ahogy azt a topic elejen is kertem. :R

    Ismerek valakit, akinek a felesegenek a ferje fizikatanar altalanos iskolaban. Analog (mutatos) muszerrel tudja illusztralni, hogy ha csore teker egy kabelt, majd a csoben magnest mozgat, akkor valtakozo aram jon letre, amelynek iranya és intenzitasa periodikusan valtozik. Mindezt filleres eszkozokkel.

    "szétszedte otthon a CD-lejátszót , hogy rátudjon tenni egy CD- méretére vágott korongot a disk tetejére , mert ő kihallotta , hogy remeg a cd miközben forog... " - A lejatszobol hallotta a remegest, vagy a zenen erezte a hangfalbol? :Y

    (#64) BBéci
    Ha igazan benne lennel a temaban, akkor tudnad, hogy a jo kabelt mindig a helyszinen kell meretre vagni. Vegig probalgatva es centimeterenkent vagni belole a tokeletes hangzas elerese erdekeben. Ha gondolod van ilyen kabelem elado, szerintem 2500 euroban kiegyezhetunk. :K

    Meg tizeneve hallottam, hogy fontos a villanyoratol az erositoig meno halozati kabel minosege is. Celszeru kulon kabelt behuzni az erositonek, ami vagatlanul megy odaig. Most hogy all a tudomany ezugyben?

    All,

    Ugy erzem par szakerto is jelen van. Tisztelettel kerem, produkalna nekem valaki hitelesnek tuno bizonyitekot?
    :R

  • BBéci

    titán

    válasz -Skylake- #109 üzenetére

    Nem értem, mi a bajod a szerelt kábelekre vonatkozó hozzászólásommal. :F

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz -Skylake- #109 üzenetére

    "Természetesen a zenéből hallotta..." - Tehát pont úgy remegett a cd, hogy a paritásbitek sem tudtak javítani, így kiesett bizonyos zenei tartalom. Mivel feltételezhetően általa ismert zenéről volt szó, így könnyebben felismerhető volt részéről a hiba. Én ezt feltételezem, de sajnos nem emlékszem jól a cd lejátszók hibajavítási mechanizmusára. Mindenesetre elég meredek történetnek hangzik az tény. :B

    A kábelvagdosásról egy hasonló hittérítő oldalon olvastam, mint amiket már a 99-es hozzászólás óta kapok.

    Olvassátok gyorsan, ez a tuti. :DD :DDD

    (#111) BBéci
    Az én hozzászólásomból kopizta.

    (#112) Csabroncka
    Nem hiszem, a gyártó nagyon is komolyan gondolja. Ő a kábelt el akarja adni,lehetőleg egy kisebb vagyonért, marketing. Kitalál valami bullshitet, majd elhiteti veled, hogy szükséged van rá, te meg már rohansz is, hogy egy vagyonért megvedd. Mivel önigazolásra van szükséged, ezért a biokémiai folyamatok az agyadban elhitetik veled, hogy jobban szól... De nem is írom tovább, hisz biztosan tudod, érzed. :K

    (#113) -Skylake-
    Épp hogy nagyon jól szórakozom, "egy újszülöttnek mind vicc új". Nem hittem volna, hogy ilyen sok "szaklap" van a neten. Az igazat megvallva még reménykedek egy hiteles bizonyításban.

  • #09634560

    törölt tag

    válasz -Skylake- #113 üzenetére

    Én is hagyom nem halgatózik akármennyien kérjük.. vallásnak veszi, jómagam pedig ateista vallástalan és vallásellenes vagyok így sose juthatok vele közös nevezőre.. ne etessük a trollt és abahagyja, mivel önmaga nem áll neki keresni, én már ajánlottam neki hol talál.. hálózatépit közben a szigetelők mibenlétét sem ismeri (mert akkor tudná hogy tökéletes szigetelő nincs és a szigetelők 100 %-a diamágneses ami olyan hatással van a mágneségre hogy rontja a mágnesess erőteret ezért sziv el elektronokat, de alig többet mint az alagúteffektus. és sz nem a pár milliamperes hullámnál jelentkezi hanem a második/n-edik felharmoniukuson ahol lényegesen gyengébb a jel,de ő azt mondja: ezt a #80-as hozzászólása szerint ő mérni tudja sima spektroszkóppal/spektrumanalizátorral.. ).. nem is gondolkodik, sztem bemagolta amit tudni kell és azt ex chatedra alkalmazza.. de nem akarok személyeskedni: vallásossal nem is érdemes.
    Hosszakkal a fázisban eltéréseket-eltolásokat okoz és a térérzetet is lerontja, igy sztem jobb az egyforma, hangsúlyozom szerintem mert lehet magában a jelben fáziseltérés és azt hosszak változtatásával is lehet korrigálni de jobb eredményt hoz egypár jobb kondenzátor.

Új hozzászólás Aktív témák