Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz #09634560 #17 üzenetére

    Tehát azt állítod, hogy ha te, vagy más, aránylag jó hallású ember leülne, hogy meghallgassa ugyanazt a hanganyagot 10x egymás után, random cserélgetve ugyanannak a kábelnek a bekötési irányát, akkor minimum 8x eltalálnád, hogy jól volt-e bekötve?

    Tudnál nekem valami független írást linkelni ahol ezt mérésekkel is alátámasztják? Kicsit ateista vagyok a témában.

    Ugye most egy hangszóró kábelről beszélünk?

    [ Szerkesztve ]

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Ragadozó #25 üzenetére

    Őööőö, kezdek összezavarodni. :F

    Ezt szóról szóra kell értenem? Azért nem cserélhetem meg a kábel irányát mert az bejáratódik? Az autógumis hasonlatot nem értem, mert itt a kábelben található fémről beszélünk, ami (ha jól értelmezem) véleményed szerint másképp vezet irányonként.

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Zirowe #28 üzenetére

    Most ezt miért kellett? :O ;] Várhattál volna még, hogy több részlet kiderüljön. Biztos vagyok benne, hogy zenei stílusonként és lehet kábelt venni.

    Engem őszintén érdekel, hogy emberek miben hisznek...

    [ Szerkesztve ]

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz macskea #33 üzenetére

    "...hogy milyen irányban van berakva akár még lehet is valami..." Erről is kérdezd meg a villamosmérnököt, :K vagy egy gyereket, aki nem lógja el a fizika órákat.

    @Edenyke: Köszi, már megyek is. :C Eddig azt hittem, hogy vallásról csak a vallás topicban lehet beszélni.

    [ Szerkesztve ]

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz BBéci #35 üzenetére

    Ezeket az állításokat alátámasztanád valami hitelesnek tűnő írás/mérés linkjével? Köszönöm.

    Egyébként az igaz, hogy ha több drámát nézek, mint akciót, akkor más kábelt kell vennem? Hogyan dönthetem el a kábelről, hogy azt köthetem-e a bal hátsó hangsugárzóra a jobb helyett?

    Ezt a bejáratós témát kifejtenéd, hogy miként zajlik? A diódás módszert alkalmazzátok?
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz BBéci #41 üzenetére

    Véleményem szerint - még ha nehezen is - de a térábrázolásnak mérhetőnek kell lennie. Elvégre csatornánként különböző jelszinteket lehet mérni. Minél több csatorna, annál pontosabb a helymeghatározás a hallgató részéről és a mérés is pontosabb. A többi dolog (pl.lecsengés) szerintem gyönyörűen látható egy oszcilloszkóp segítségével. Hasonló eszközökre gondolok, mint ami itt a háttérben is látható, akár egy hasonló méréssel, mint ami 16:10-nél kezdődik. (A csatornák jeleit párhuzamosan egymásra helyezni és már látszik is, hogy honnan jön a hangosabb "oboa"... Egy megfelelő program talán a jelekből térben is elhelyezi)

    Tehát ha egy létező problémáról beszélünk (a kábel bekötési iránya), ami annyira nem is "űrtechnika", akkor ezt (sok) méréssel majdhogy nem bizonyítani lehet. Ez az amit várok. Egy hitelesnek tűnő tesztet, ami mindezt alátámasztja. Ugye nem tévedek azzal, ha azt állítom, hogy a hangszóró kábelen váltakozó áram halad? Ha nem, akkor nem értem a kábel irányának jelentőségét. A váltakozó áram ... iránya és intenzitása periodikusan változik. Ez általános vagy középiskolai fizika.

    A bejáratást hasonló mérésekkel szintén lehet(ne) bizonyítani.

    Szerintem érdemes Edenyke hozzászólásában található linket alaposan átnézni, pár hasznos link is található benne.

    Mindennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy néhányan felfedezni vélik a különbséget, de azt hiszem, hogy az agyukban lejátszódó biokémiai folyamatoknak minimum annyi köze van hozzá, mint a kábel irányának és bejáratottságának.

    A középső bekezdésem nem volt vicc. Itt egy kábel kifejezetten a centerhez, feliratozott iránnyal természetesen.

    [ Szerkesztve ]

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Ragadozó #43 üzenetére

    Alá tudod támasztani valami hihetőnek tűnő méréssel?

    Miért pont húzás irány? Ennyi erővel akár ellentétes is lehetne a húzási iránnyal... Hogyan állapítod meg a jel irányát? 42-es hozzászólás 2. bekezdés. :U

    Edenyke: :C Azt hiszem egy világvallás van kialakulóban.

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz -Skylake- #55 üzenetére

    Miert is trollkodas? Mert nem tudod alatamasztani? Mert megindokoltam es alatamasztottam, hogy miert ertelmetlen a kabel iranyarol beszelgetni? :F A problema ott kezdodik, hogy ezekre a tenyekre nem hivjatok fel a figyelmet, mikor masoknak tanacsot adtok es ezzel kihasznaljatok, hogy nem ert a temahoz. Feleslegesen koltenek sokszor vagyonokat olyan dolgokra ami "paranormalis", csupan azert mert valakik vallasa az alapveto fizikanak mond ellent. Termeszetesen mindenki maga donti el, hogy miben hisz, de ezekkel ne vezessetek mar felre azokat, akik kevesbe ertenek hozza. Foleg ne itt. A forum szabalyzata is kikoti, hogy vallasrol csak a vallas topicban lehet szo.

    Szerinted a chemtrail is igaz? :Y

    Hogy jon ide a muveszet, konyorgom, egy kabelrol beszelunk, melynek fizikai tulajdonsagai merhetok... (esetleg a kabeleknek spiritualis tulajdonsaga is letezik? Kaptatok mar jopar linket, ahol leirjak es bizonyitjak, hogy suletlenseg, amirol beszeltek. Ideje lenne mar valami hiheto bizonyitekkal eloallni, ahogy azt a topic elejen is kertem. :R

    Ismerek valakit, akinek a felesegenek a ferje fizikatanar altalanos iskolaban. Analog (mutatos) muszerrel tudja illusztralni, hogy ha csore teker egy kabelt, majd a csoben magnest mozgat, akkor valtakozo aram jon letre, amelynek iranya és intenzitasa periodikusan valtozik. Mindezt filleres eszkozokkel.

    "szétszedte otthon a CD-lejátszót , hogy rátudjon tenni egy CD- méretére vágott korongot a disk tetejére , mert ő kihallotta , hogy remeg a cd miközben forog... " - A lejatszobol hallotta a remegest, vagy a zenen erezte a hangfalbol? :Y

    (#64) BBéci
    Ha igazan benne lennel a temaban, akkor tudnad, hogy a jo kabelt mindig a helyszinen kell meretre vagni. Vegig probalgatva es centimeterenkent vagni belole a tokeletes hangzas elerese erdekeben. Ha gondolod van ilyen kabelem elado, szerintem 2500 euroban kiegyezhetunk. :K

    Meg tizeneve hallottam, hogy fontos a villanyoratol az erositoig meno halozati kabel minosege is. Celszeru kulon kabelt behuzni az erositonek, ami vagatlanul megy odaig. Most hogy all a tudomany ezugyben?

    All,

    Ugy erzem par szakerto is jelen van. Tisztelettel kerem, produkalna nekem valaki hitelesnek tuno bizonyitekot?
    :R

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz #09634560 #71 üzenetére

    Tehat a harmonikus torzitas miatt lenyeges a kabel iranya? :Y Kerlek, meselj meg!

    Mit is keverek?
    Elo kell venni egy spektrum analizatort, osszekotni egy pc-vel, hogy csillogo grafikonokon lehessen elemezni a mert dolgokat. Ilyen eszkozokkel tobb GHz-es jeleket is mernek, csak nem okoz gondot az a kb 100 kHz-es sav, amirol beszelsz. Semmi ertelme misztikus, megfoghatatlan kontosbe bujtatni ervelesed. A cikket alapjaban veve osszeszedett jo irasnak tartom, de ez a kabel iranyos dolog nagyon nem illik bele.

    Kulon komikus, hogy a tudomanyra hivatkozva probalod igazolni allitasod (fold gombolyuseg, kromoszomak), de eddig a te/ti allitasod nelkulozi a tudomanyt. Mar paran eddig is hivatkoztunk tudomanyosan alatamasztva a kabel iranyanak lenyegtelensegere. Korrektebb lenne a megvaltora, esetlen Xenura hivatkoznod.

    Szeretnem hangsulyozni ismetelten, hogy en kizarolag a kabel irany es a "bejaratas" lenyegessegerol beszelek, en sem varnek kivalo minoseget alacsony kategoriaban.

    "..adj hálát hogy botfüled van..." Ugye igy ismeretlenul ne menjek bele a szellemi keppessegeid esetleges korlataiba? :U

    (#74) Sanci38
    Szakmam a tavkozleshez kotheto, tobb mint 15 eve dolgozom vezetekes es vezetek nelkuli tavkozlesi halozatokkal. Joideje halozattervezessel foglalatoskodom. A palyafutasom elso feleben surun talakoztam kivitelezokkel es halozatkarbantartokkal, igy az o mindennapos problemaikkal is. Neha komoly fejtorest okozott nehany reflexio es egyeb finomsagok, de nem azert mert a kabel nincs bejaratva. Persze itt MHz es GHz-ekrol beszelunk, de hidd el, a minosegi kabelnak itt is jelentosege van, de az iranyanak... :N Ha letezo dolog lenne, akkor mar megkaptam volna a tervezesi iranyelvekben. Elvegre nagy frekvencian kulonosen erzekeny tud lenni a halozat.
    Ha neked ez a szakmad, akkor feltetelezem ala tudod tamasztani az erveidet ezugyben, ugye? Szeretnem vegre latni.
    Nem ertem miert relevans, hogy mim van otthon. Ha van otthon Biblia, akkor vallasos vagyok? Buddha szobor jatszik? Velemenyem szerint a vita targyat szakmanak hivni kicsit meresz.

    (#75) BBéci
    Reszben viccnek, de tobb ertelmet latnam a kozvetlenul a vegfokra illesztett hangszoronak/hangfalnak a csatlakozok elhagyasaval.

    "A méréseknek semmiféle jelentőségük nincs..." - Ezt vehetem ugy, hogy tudomanyosan alaptalan, szandekosan felramagyarazott, de spiritualis ertelemben veve fontos dolog a vita targya?

    Uj elektromos kabelt huzatattal be a villanyoratol az erositoig es jobb lett a hangzas? Akkor mar csak az eromu es a villanyorad kozott szakasz van hatra a nyugodt alomhoz, jol sejtem? Azert ott is van jopar zavart kelto eszkoz...

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz #09634560 #85 üzenetére

    "Járatáskor beáll a kábel, átrendeződnek a vezetők és szenyeződések beálnak az adott irányba, valamint a mágnesezettség is úgy áll be hogy segitse az irányt. "
    :F

    Esetleg egy megfelelő bemeneti jellel a szennyeződéseket még ki is lehetne lökni a kábelből? Elvégre minden "beáll", hogy "segítse az irányt". Érdekes, mesélnél még? (Az igazat megvallva jobban örülnék valami hitelesnek) Ezt a járatást hogyan kell elképzelni? #35-ös hozzászólásban olvastam pár érdekeset, de érdekelnek a részletek. Miképp alakul át a kábel? Atomi szinten alakul át, esetleg új anyagokat is létre lehet hozni a kábelből "bejáratással"?

    Szigetelés alatt az árnyékolást érted, vagy a műanyag köpenyt? Mert ugye írtad, hogy ennek milyenségétől függ a széleken történő vezetés... :F

    Magyarázz/atok még légy szíves, mert úgy tűnik nagyon le vagyok maradva. Napra készebbek vagytok a tudományosan bizonyított dolgoknál, elvégre feltételezem azért nem sikerült még hihető bizonyítékot tálalni.

    (#91) Ragadozó
    Áltudományos módon tényként állítotok olyan dolgokat, amit nem tudtok alátámasztani hitelt érdemlően. Ezzel nem kevés embert félrevezetve...
    "BBéci-nek tényleg hihetsz..." Biztos vagyok benne, hogy nem kevés tiszteletre méltó pap/hittérítő van a világon, de ne kelljen már hinnem a hitét.
    "Szakmába meg ne menjünk bele, hifivel nagyon rég óta foglalkozom..." Ez mire indok? Az irányra, vagy a bejáratásra?
    "Végzettségekbe se menjünk bele: villamosmérnök vagyok...." :Y :C Amúgy #74) Sanci38 volt kíváncsi rá, bár az oka rejtély.

    (#93) Csabroncka
    Ez most komoly? Elhiszem, hogy még a szomszédos naprendszereknek is köze van hozzá és sokaknak a mikrohullámú sütő is csak egy hangszer a fülüknek, de itt most egy hangszóró kábelről van szó.(ami állítólag használat közben átalakul, főleg a megfelelő irányban.)

    Urak!

    Elhiszem, hogy sok olvasott dolgot össze lehet ömleszteni pár mondatba úgy, hogy értelmesnek tűnjön és a külső szemlélő azt higgye, hogy köze van a témához, de tegyünk pontot a végére. Hitelesnek bizonyítékot várok. (Tudományos, széles körben elfogadott szakfolyóirat például, ahol esetleg még mérésekkel is alátámasztják stb, elvégre "csak" egy kábelről beszélünk)

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz #09634560 #96 üzenetére

    Offtopic? Ehhez a topichoz tartozó címlapos, tudástárban található írásban olvasható, hogy a kábelen található nyílnak merről merre kell mutatnia... A bejáratásról a cikk szerzője kezdett írni először (#25)

    Folytatáshoz egy-két link is megteszi, ahol a maszatolás helyett valóban hitelt érdemlően alátámasztják, hogy a hangszóró kábelt be kell járatni és fontos az iránya bekötéskor. Amíg ez nem történik meg, azt kell hinnem, hogy "hittérítés", szándékos dezinformálás zajlik.

    Igen érdekes téma lehet még a párszor említett, villanyórától behúzott külön kábel hangzásra gyakorolt hatása is, lehet megérdemelne egy külön cikket. Kíváncsi lennék, hogy az atomerőmű által adott energia, vagy a szélenergia ad szebb felharmonikusokat.
    :R

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz 0pityesz0 #99 üzenetére

    Köszönöm, rendkívül szórakoztató írás, külön figyelmet érdemel a hangminőség fejezet, ott volt, mikor hangosan felnevettem. Nem hittem volna, hogy ennyi minden múlik egy helyesen bekötött és bejáratott kábelen.... Álljunk csak meg! Nem is volt kipróbálva fordított bekötéssel bejáratlanul. Semmi konkrétum, csak a szokásos maszatolás. :Y

    Te most viccelsz? :DD

    Nem elég, hogy linkeltél egy hittérítő oldalt, még félre is akarsz vezetni?

    Olvasd el újra, figyelmesen, hogy mi az amit vitatok már régóta (pl. második, középső bekezdés) és arra próbálj ennél jóval hitelesebb oldallal reagálni.

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz BBéci #102 üzenetére

    Bravó, egy újabb gyöngyszem egy másik hittérítő oldalról.

    Már az első mondat úgy kezdődik, hogy a megállapítás a mondat második felében (és a fejezetben) a hifi kedvelő előtt tény (?). Hol van bizonyítva?

    "A Bluehorizont Pro Burn kábelbejárató készülék a szabadalmaztatott eljárással, speciális jelformák alkalmazásával gyorsan „beégeti”, mintegy bejáratja a szeretett kábeleinket." - :)) Ha verset is írna a kábelnek, tuti megvenném.

    "Most a teljes fizikai jelenség leírásától eltekintünk..." - Pedig ez lett volna az egyik lényeg, főleg ha nem légből kapott maszlag, hanem hitelt érdemlően bizonyított. :(

    "...de annyit elmondhatunk, hogy a szigetelés töltéseket von el a hasznos jeltől, amely veszteségként jelentkezik." Mivan? :Y még jó, hogy ennyit elmondhat.
    "A veszteség hatásaként „üresedik” ki a hang. A bejáratás folyamán töltéseket juttatunk a szigetelésbe..." Most akkor szigetelés vagy nem?

    ", és ha már feltöltöttük a szigetelést, megszűnik ez a kezdeti hatás, hiszen már nem lép fel töltéselvonásból adódó jelromlás. Természetes használat esetén is „bejáródik” a kábel, de ez igen hosszú, akár több száz óra is lehet. Sajnos még egy „aprósággal” is kell számolnunk. Ha a kábeleinket hosszabb ideig nem használjuk, minden kezdődik elölről. A kábeleket újból, ismételten be kell járatni." - Nem is értem miért van szigetelővel bevonva a kábel, főleg, ha szigetelő létére töltést von el. Csupaszon kellene használni.

    Szakkönyvet jelentetnek meg... :C Ez milyen szak?

    Ez kb. hasonló eszköz, mint a szivargyújtós töltő, persze lehet, hogy valós jel is kijön belőle, de a hatékonyságuk szerintem egyezik.

    Röviden: Még mindig semmi konkrétum... :O

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz -Skylake- #109 üzenetére

    "Természetesen a zenéből hallotta..." - Tehát pont úgy remegett a cd, hogy a paritásbitek sem tudtak javítani, így kiesett bizonyos zenei tartalom. Mivel feltételezhetően általa ismert zenéről volt szó, így könnyebben felismerhető volt részéről a hiba. Én ezt feltételezem, de sajnos nem emlékszem jól a cd lejátszók hibajavítási mechanizmusára. Mindenesetre elég meredek történetnek hangzik az tény. :B

    A kábelvagdosásról egy hasonló hittérítő oldalon olvastam, mint amiket már a 99-es hozzászólás óta kapok.

    Olvassátok gyorsan, ez a tuti. :DD :DDD

    (#111) BBéci
    Az én hozzászólásomból kopizta.

    (#112) Csabroncka
    Nem hiszem, a gyártó nagyon is komolyan gondolja. Ő a kábelt el akarja adni,lehetőleg egy kisebb vagyonért, marketing. Kitalál valami bullshitet, majd elhiteti veled, hogy szükséged van rá, te meg már rohansz is, hogy egy vagyonért megvedd. Mivel önigazolásra van szükséged, ezért a biokémiai folyamatok az agyadban elhitetik veled, hogy jobban szól... De nem is írom tovább, hisz biztosan tudod, érzed. :K

    (#113) -Skylake-
    Épp hogy nagyon jól szórakozom, "egy újszülöttnek mind vicc új". Nem hittem volna, hogy ilyen sok "szaklap" van a neten. Az igazat megvallva még reménykedek egy hiteles bizonyításban.

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Hieronymus #115 üzenetére

    (#99) 0pityesz0-t kérdezd ő próbálta linkeni.

    :Y :C
    1, Megfelelő irányból nézve csak 1 oldalát láthatod.
    2, A belül található fekete kábelek annyira feketék, hogy elnyelik az összes fényt, így nem láthatod a belső felét.
    3, Marketing, ilyen kábele egy konkurensnek sincs. A hívőknél ilyenkor kezd beindulni a birtoklási vágy, hiszen egyoldalas alumínium fóliától szebben szól a magas. Vajon a fóliát is be kell járatni? Mind az egy oldalát?

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz #09634560 #118 üzenetére

    Árnyékolásnak hívják felénk, de lehet máshol a marketing gépezet másnak nevezi. Amit leírtál eljárás oké, de attól még nem tűnik el az oldala.

    Trollként utalsz rám, de mégsem bizonyítod igazad. Az ellenkezőjét már általános iskolában neked is bebizonyították (lehet beteg voltál azon az órán).
    Összeömleszted a mondandódat, hogy a külső szemlélőknek is megadd az áltudományos köntöst, mintha bármiféle magyarázat lenne a kábel irányára, vagy bejáratására.
    Az általad mérhetetlennek tituláltat mégis meghallod/érzed/álmodod.
    Ki is a troll?

    #119 Gondolkozz már! (ezen hozzászólás eleje...)

    Vita lezárva bizonyítás nélkül? :C

    Olvass figyelmesen (ez is általános iskola), nem építéssel... A szakmámban földhöz ragadt, bizonyított dolgokat használunk. Nem hiszünk az álmos könyvből kiollózott titkos tanokban, amiket még bizonyítani sem tudnak, már nem vagyunk gyerekek.

    [ Szerkesztve ]

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz #09634560 #119 üzenetére

    Azért látom megragadt a hozzászólásomból egy mondat. Az egész hozzászólást is sikerült értelmezni? :C

    18-as hozzászólás utolsó 2 kérdésére várom még a választ.

    [ Szerkesztve ]

  • rgqjx

    aktív tag

    Konklúzióként részemről egy megfontolandó dolog.
    Egy olcsóbb, de mégis minőségi kábelt véve a különbözetből meg lehet látogatni néhány élő koncertet. Egész más élmény... :R

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Ragadozó #122 üzenetére

    Neeee, most ez mit bizonyít?

    Miért trollkodás az, ha az íráshoz tartozó fórumban vitatom az írás egy részét? Utalsz rá, hogy nagyobb kategóriás kábelen irányt is jelölnek, így sugallva, hogy már ettől is minőségibb a kábel. Mindezzel félrevezeted az olvasót, mert nem hangsúlyozod ki, hogy nincs értelme irányról beszélni (Ez már bizonyított, az ellenkezőjének bizonyítását még várom.) Mint írtam már, a cikk szerintem jól összeszedte a lényeges pontokat, a kábeles rész viszont megakasztott.

    Hozzászólásaim is segítik a kezdő felhasználót talán abban, hogy elgondolkodjanak, próbáljanak átlátni a gyártók által generált igényeken. Nem utolsó sorban talán a tudományosan bizonyított és áltudományos magyarázatok között is érzik milyen könnyen elmoshatók a határok.

    (#123) Sanci38
    A technológiai leírás a gyártók termékének leírása. Engem nem a kábel összetétele érdekel, hanem az ok, hogy miért lényeges a kábel iránya váltakozó áram esetén. Miért kell bejáratni? Egyáltalán mit takar a bejáratás? Az nem érdekel, hogy egyes gyártók kábelei ezt milyen paraméterekkel teszik

    (#125) Sanci38
    Köszi, de nem akarok/akartam kábelt. :R

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Auratech #202 üzenetére

    Az asszony Dell laptopján sikerült ezt elérni, alaplapi hangkártyával, Superlux márkájú fejhallgatójával.

    Tudom, biztos csak szerencsém volt. :C

    All,

    Még épp gondolkodom, hogy pótóljam-e az elmaradásom válaszadás ügyileg, mert ismét sikerült egy jó adag * "mulatságos" hozzászólást olvasnom itt. *= :W
    Azt azért megjegyezném, hogy a cikk tárgyköre a hangszóró kábel irányárra is kiterjed (2. oldal), tehát nem trollkodás feszegetni a témát.

    Titkon reméltem, hogy Hieronymus kérdése is választ kap.

    Az újaknak, akik most kapcsolódnak be a topicba:
    Érdemes az elejétől elolvasni ezt a topicot és józan ésszel végiggondolni, hogy ki mit hisz el.

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz lezso6 #265 üzenetére

    Arra azért kíváncsi vagyok, hogy az általad megválaszolt hozzászólásban az aranyozásnak milyen szerepe van? (vagy nem válasz akart lenni?)

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Gicz #338 üzenetére

    Ebbe már kár belemenni, hiába. Szerintük még a kábelt be is kell járatni. :Y
    Van aki a villanyórától külön kábelt húzott be az állítólagos jobb hangzás érdekében... :C Olvasd végig a fórumot, akad pár "paranormális" eset.

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Ragadozó #340 üzenetére

    Légy oly kedves és ne "gondolj" olyant a mondandómba, amit nem mondtam. :((( (Így felesleges feltételezésektől is megkíméled magad.)

    Mint azt már többször is kifejtettem, általános iskolás fizika, amit némely gyártó marketing osztálya a nagyobb profit miatt "megmásít". (Az előttem szóló is erre a fizikai jelenségre hívta fel a figyelmet.) Az, hogy páran ezt elhiszik, az ő problémájuk... Viszont ez így, egy tudástárban található cikktől, erősen félrevezető (szándékosan?). --> Nagyobb kategóriásnak van titulálva egy kábel, mert irányt is megadtak rajta. :DD (ahelyett, hogy felhívnád a figyelmet ennek értelmetlenségére)

    "Elhiszem, hogy nem hisztek benne," - ez itt a probléma, a fórum szabályzata szerint vallási téma csak a vallás topicban mehet.

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Revox66 #343 üzenetére

    Látom bekukkantottál a felszín alá. :Y

    Szeretnék veled egyet érteni abban, hogy a piac majd eldönti, de nehezemre esik. Aki nem emlékszik már pár dologra a suliból, azt könnyen félrevezetik áltudományos maszlaggal. Látod, ez a cikk is a tudástárban van, pedig a szerző nem siet kijavítani a hülyeséget.

Új hozzászólás Aktív témák