Új hozzászólás Aktív témák

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz BBéci #41 üzenetére

    Véleményem szerint - még ha nehezen is - de a térábrázolásnak mérhetőnek kell lennie. Elvégre csatornánként különböző jelszinteket lehet mérni. Minél több csatorna, annál pontosabb a helymeghatározás a hallgató részéről és a mérés is pontosabb. A többi dolog (pl.lecsengés) szerintem gyönyörűen látható egy oszcilloszkóp segítségével. Hasonló eszközökre gondolok, mint ami itt a háttérben is látható, akár egy hasonló méréssel, mint ami 16:10-nél kezdődik. (A csatornák jeleit párhuzamosan egymásra helyezni és már látszik is, hogy honnan jön a hangosabb "oboa"... Egy megfelelő program talán a jelekből térben is elhelyezi)

    Tehát ha egy létező problémáról beszélünk (a kábel bekötési iránya), ami annyira nem is "űrtechnika", akkor ezt (sok) méréssel majdhogy nem bizonyítani lehet. Ez az amit várok. Egy hitelesnek tűnő tesztet, ami mindezt alátámasztja. Ugye nem tévedek azzal, ha azt állítom, hogy a hangszóró kábelen váltakozó áram halad? Ha nem, akkor nem értem a kábel irányának jelentőségét. A váltakozó áram ... iránya és intenzitása periodikusan változik. Ez általános vagy középiskolai fizika.

    A bejáratást hasonló mérésekkel szintén lehet(ne) bizonyítani.

    Szerintem érdemes Edenyke hozzászólásában található linket alaposan átnézni, pár hasznos link is található benne.

    Mindennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy néhányan felfedezni vélik a különbséget, de azt hiszem, hogy az agyukban lejátszódó biokémiai folyamatoknak minimum annyi köze van hozzá, mint a kábel irányának és bejáratottságának.

    A középső bekezdésem nem volt vicc. Itt egy kábel kifejezetten a centerhez, feliratozott iránnyal természetesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák