Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Üdv a Szakiknak..
    Kérdésem lenne, mivel a házi mozi és tsi tőlem marha messze állnak.
    Annak idején, ~2x évvel ezelőtt nem voltak erősebbek az erősítők?
    Mert ugye erre is azt írja a teszt, 160w.. Most ez csatornánként, vagy az össz kakajó?
    Most ha a 7.x-et vissza osszuk, mondjuk legyen 5.1.. Van 5*25+40, vagy ez hogy jön ki?
    Akkoriban volt egy régi német erősítőm, ha jól emlékszem 4*80w volt.
    sárga dinnye méretű tekercs, 2 oldalán legalább 30*40 centis alu hűtőborda a végfokra aggatva, stb..
    Pár darab HS500-al, meg ki tudja még mik voltak előtte egy pár 'utcabált' lezavartunk vele, a HS500-asból 2 elpukkant, majd kapott bele valami zöld membrános 30as mélyet, ami bírta még egy jó ideig..
    Nekem akkoriban Tesla dobozkáim voltak, volt mikor a buli végén már csak azok szóltak..
    ..régi szép idők...
    Szóval ezek a cuccok lényegében hogy is vannak erőnlétben?
    Mit és mennyit lehet rákötni, hogy az jó is legyen?

    Gondolkodom egy komplett cucc vásárlásában, de azt nem tudom, érdemes ennyit bele fektetni, vagy inkább legyen valami számítógépes cucc 40k környékén.
    Anno havernak volt egy Genius SW-HF 6000 vagy 6050.. valami ilyesmi lehetett, abba a szobában még bőven sok is volt.
    És akkor nem kell kivágni az ablakon több 100 ezreket, mire össze áll egy ilyen.
    Gondolom azért minőségbeli eltérések vannak, de nekem nem ér meg +3-400 ezret, mert valami annyival tisztábban szól.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Horbal #17 üzenetére

    Akkor hasonlít ehhez... *nem szép, de legalább jó ronda..*
    Lehet tévesen olvastam, mikor az a rész volt, ahol a 160w-ot írták. Valami miatt az maradt meg bennem, hogy az össz teljesítmény annyi. Sry.

    Nekem anno 4*80 w volt, 90s évek elején, de súlya is akadt neki..
    A mostaniakat nem ismerem, azt sem tudom lényegében mire tudnám használni..
    1-2 bemenet kéne, meg azért szóljon is. 95%-ban úgy is gépről menne, igaz most ott sem a gagyi gyári integrált hang van.
    Előző lapban is (R4E Black) mondhatni egész jó volt az integrál kütyü, de nem volt hol zenélni..
    Most költöznék el, és lesz lehetőség rá hogy az elmúlt 20 évet bepótoljam zeneileg, mert a kocsin kívül máshol nem tudok kedvemre zenélni..

    Mindegy.. Lassan aktuális lesz a dolog, szóval majd jobban körbe lesek hogy mi az ami nekem jó lehet..
    De annyit tudok, egy komplett cuccért nem szeretnék kiadni fél millát, mert kávét nem főz..
    Ha főzne, lehet másképp gondolkodnék. :)

    :R

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Hobbbyt #21 üzenetére

    Szerintem ez nem feltétlenül van így, ahogy mondod...
    Sokan úgy vannak vele, hogy ha drágább, az biztos többet is tud vagy sokkal jobb.
    Sok helyen jóformán csak a nevet fizeti meg az ember, a többi az már mellékes..
    Most nem éppen csak a műszaki cikkekről beszélek, hanem úgy általában.
    Most az, hogy 7.1 / 7.2 vagy 5.1.. lényegében mindegy... Egy 30nm2 szobában szerintem még a 7.2-nek sincs annyival több jelentősége, mint amennyivel "drágábban" hozzájut az ember mint egy 5.1-hez.
    De lehet csak én látom rosszul a dolgokat.
    Ugye sok helyen még mindig az avi-val meg hasonló dolgokkal néznek filmet, nem egy ismerősöm van, aki inkább azt tölti, mint a 8-15 gb-s filmeket, mert hát az is nézhető a 50"-s tv-n..
    Azt ott van neki az 5.1... A hiradót meg minek??? :D

Új hozzászólás Aktív témák