Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos96

    senior tag

    válasz Wlac #25 üzenetére

    Az AC* nem lopakodós. Néha kell lesből támadni, de utána ugyanúgy legyilkolod a fél ellenséges haderőt, mintha csak a kapukon szambáztál volna be.
    Az tény, hogy a játékmenetet bolygatni felesleges, de az is, hogy ugyanazt éveken keresztül ellőni szintén felesleges. A Splinter Cell sem futott volna be egy sokkal szebb pályát, ha a Chaos Theory után évente jön egy olyan rész, amiben sík ugyanazt kell csinálni, csak legfeljebb más helyen más ruhában másmilyen pisztollyal. Ez nem kreativitás, ez folytatás-hajhászás, ugyanannak a címnek az évenkénti újra eladása. Inkább találnának ki valami új játékot, vagy ha esetleg nem mernek új IP-vel próbálkozni, rebootolják a PoP-ot... leginkább a Warrior Withint, nehogy kiválogassanak asseteket valamelyik keleten játszódó AC-ből.

    *: A sztori azért nem olyan sokadlagos az AC-ben, sokan állítják, hogy az a lényeg. Én nem bírom komolyan venni... a Revelationsig játszottam.

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

  • Akos96

    senior tag

    válasz Wlac #30 üzenetére

    Én is próbáltam lesből támadni és észrevétlen maradni, de egy idő után rájöttem, hogy teljesen értelmetlen, a játék semmi jutalmat nem ad azért, ha orgyilkos módon intézel el egy ügyet, sík ugyanazt kapod akkor is, ha nyomkodod a countert ezerrel.
    Hogy mi nem járunk rosszul az évenkénti AC-vel? Hát, azért jól se. A kiadó évente megbizonyosodhat róla, hogy még mindig el lehet adni millióknak ugyanazt, így semmiféle újdonságot nem kapunk, pedig a széria fejlesztői igazán dolgozhatnának valami máson is. Mondjuk egy olyan játékon, ami valódi fejlődés lesz, ahol nem kell igazodni semmiféle játékmenetbeli elvárásokhoz, illeszkedni valamilyen kánonba (ami AC-nél annyit jelent, hogy fogj egy történelmi helyzetet, mutass rá az egyik oldalra mondván, hogy templomosok, és szinte kész). Ugyanez vonatkozik minden évente érkező játékra.

    A sztori kb. bennem is hasonló érzéseket keltett, bár én a harmadik résszel még nem játszottam - és nem is fogok addig, amíg nem vágják utánam ingyen... vagy pár száz forintért. Túl nagyot csalódtam a Revelationsben.

    "A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

Új hozzászólás Aktív témák