Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zedz

    addikt

    válasz Akos96 #27 üzenetére

    "Néha kell lesből támadni, de utána ugyanúgy legyilkolod a fél ellenséges haderőt, mintha csak a kapukon szambáztál volna be."

    Én inkább lesből gyilkoltam le minden útban lévő ellenséget. Nem hiányzott a 15 vs. 1 felállás. :)

  • Wlac

    Ármester

    válasz Akos96 #27 üzenetére

    Én amikor csak tudtam, akkor lesből támadtam, ha meg sokan körbe vettek, menekültem. Nagyobb poén, mint folyton counter-ezni. A Splinter Cellnek látod mi lett a vége. Addig variálták, amíg a sötétben sunnyogásból és vallatásból átment a játék egy shooterbe. Jól mutatja, hogy mire gondolok az, hogy míg a Chaos Theory-ben a hullákat elhúztuk a sarokba, és vágyakozva néztünk a földön maradt AK47-re, addig két résszel később már csak a fegyvert vehettük fel, a testeket nem is bolygathattuk. A Blacklist már jó irányba kezdett haladni, de azért messze még a harmadik rész bravúrjának a megismétlése.

    Valamennyi fejlődés van az AC-ben is, bár nyilvánvaló, hogy az évi adag miatt ez nem olyan látványos, mint például a GTA utolsó két része között. Nem tagadom, olcsó pénzszerzési mód évente kiadni egy új AC-t, de mi nem járunk rosszul. A játékok jók, és nem kötelező megvenni őket. Az, hogy az újabb rész alig más, nem csorbítja a korábbiak játékélményét, és legalább tudja az ember, hogy mit vesz. Lehet, hogy a Splinter Cell sem lett volna olyan jó később, ha a többi rész is majdhogy egy az egyben a CT vonalát követi, de akkor ott lett volna a választás lehetősége, így meg marad a keserű szájíz.

    A sztoriról meg annyi, hogy nem véletlenül írtam, hogy számomra lényegtelen. Az első részekben még érdekelt is, de amikor bejött ez az egész első civilizációs-Minervás szenvedés, akkor nagyon ráuntam, már csak azért is, mert a karakterek laposak voltak (pedig amúgy a legtöbb játékban fontos nekem a sztori). Oké, a geek csaj dögös, az angol gyerek megilletődésein is lehetett párszor röhögni, de Desmond például olyan egy nulla karakter, hogy alulmúlja még a szótlan FPS-sztárokat, már pedig az művészet. Éppen ezért nem tudtam értékelni az AC III végét sem, ahol próbálták eladni az érzelmeket, csak éppen mivel nem kötődtem hozzá, ezért éppen egy szobanövény locsolásáról is szólhatott volna az utolsó videó. Egy másik cikknél már írtam, hogy felőlem aztán lerendezhetnék az AC-k jelenkori sztoriját egy 20 másodperces videóban, mivel teljesen érdektelen számomra, és úgyis a történelem "átélése" érdekel jobban. De persze kiemelem, hogy mindez szubjektív, ha valaki azt mondja, hogy szerinte zseniális az egész sztori, én azt is megértem.

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák