Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keIdor

    titán

    válasz wednesday #40 üzenetére

    Csak Steam only-t érdemes összehasonlítani természetesen. Megjelenéskor meg az aznap elindított játékokból elég jól lehet szerintem következtetni/becsülni mennyi az annyi. Első néhány napban van a rekord és onnantól csak csökken.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • negyven2

    veterán

    válasz wednesday #40 üzenetére

    Az lehet hogy nem közöl, (és lehet, hogy amiatt amit írni fogok megint le fognak a*****i egyesek), de egyvalaki tudja a Valve-en kívül, hogy mennyi digitális példány ment el. Az a játékfejlesztő/kiadó cég aki a kulcsokat a rendelkezésére bocsájtja, ami jelen esetben a Rockstar Games/Take-Two.

    Igaz nem mondták, hogy mennyi ment el belőle konkrétan Steam-en, de kiadtak egy adatot a IV-böl. Azt, hogy eddig összesen 25 millót adtak el belőle. Azt viszont tudjuk, hogy ebben benne a eladási adatban benne van a 22-22,5 milliós konzolos eladás. Tehát 5 év alatt eladtak max. PC-re 2,5-3 milliót (és úgy hogy volt, hogy a Complet pakkokat bagóért adták Steam-en). erre jöhet az a válasz, hogy - de hát azért "ilyen kevesen" mert aki akarta az megvette konzolra PC-re meg késet. Ami igaz is lehet, de rengeteg olyan multiplatform játék is ami hiába jelenik meg egyszerre konzolon és PC-n mégis dupla, vagy tripla annyit adnak el belőle a Sony és MS konzoljára. És ez nem azért van mert Warez (ami minden platformon van ), hanem mert a konzol rendelkezők között nagyobb a vásárlási hajlandóság (ami azért lehet, mert ezek első és másodsorban is játékra vannak).

    De nehogy félreértsen valaki, én is várom már a GTA V-t PC-re (és meg is fog jeleni, viszont a nextGen konzolban már nem vagyok annyira biztos), viszont tisztába vagyok azzal is hogy a legoptimistább szemléletem szerint is nem fog 5 milliónál több elkelni belőle 5 év alatt. És még egyszer leírom, hogy ezzel nem azt gondolom, hogy ne is jelenjen meg, mert igenis a PC-s játékiparnak kell egy GTA V!

    "Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

Új hozzászólás Aktív témák