Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1854 üzenetére

    Szia, Klári! Négy műtét?! :Y Akkor ne panaszkodjak... Sajnálom, hogy ilyen fájdalmaid vannak. Sajnos tudom, milyen, amikor nem bír feküdni se az ember. Mivel eleinte nem volt ilyen tüneted, arra tippelnék, hogy talán beödémásodhatott a műtött terület. Gondolom, még ezután mégy a 6 hetes kontrollra a kórházba, talán a sebész tud rá magyarázatot. Remélem, idővel elmúlik a fájdalmad.
    Nekem csak "sima" sérvműtétem volt, ezen a héten kezdtem dolgozni. Elég sokat kell gyalogolnom, ami egyelőre igen megterhelő, mert nekem is zsibbad még a jobb lábam, de ami a kellemetlenebb, hogy nagyon feszül a vádlim, mintha görcsben lenne. Főleg délután, amikor hazafelé megyek, csak sántikálok, annyira vacak, és be is vizesedik valamitől az egész lábszáram, ez még pluszban feszíti. Hasonló a korábbi műtétem után nem volt, akkor csak a derekam-hátam fáradt el estére, most meg úgy közlekedem, mint egy sánta csiga.
    Gyógytornát csinálom, és reménykedem, hogy majd csak jobb lesz.

  • Stieve

    csendes tag

    válasz klari164 #1856 üzenetére

    Szia Klári!

    Sajnálom, hogy fájdalmaid vannak ugyanakkor köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Nekem kedden lesz az altatóorvosi megbeszélés aztán gondolom kitűzik az időpontot. Eléggé parázok. Nekem nincs zsibbadás de a doki határozottan azt mondja hogy ezt elsőre stabilizálni kell és ezzel érünk el teljes javulást. Fáj a sérvem, fájnak a kisizületek, illetve baromi nagy izomgörcseim vannak. Remélem a doki tudja a dolgát...
    Jobbulást neked! Bízzunk benne, hogy ez csak valami átmeneti dolog és elmúlik. Nincs nekünk egy közös ismerősünk véletlenül? :-) A csapattársaim tartják bennem a lelket és az egyik csajszi mondta, hogy a kolléganőjét pár hete csavarozták az OGK-ban... Mindig ezzel példálózik... :-) Mindenkinek jobbulást! Én is beszámolok majd a dolgokról...

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1859 üzenetére

    Klári, csak azért gondoltam ödémára, mert olvastam, hogy ez előfordulhat néhány héttel a műtét után. Talán, ha van lehetőség előbb visszamenned az idegsebészhez, az jó lenne, hátha tud okosat mondani.
    Amikor 4 éve műtötték a másik sérvem, kb. 3 hónap után mentem vissza dolgozni, és szerencsére akkor teljesen felépültem. Talán nem is lett volna gond, de akkor két sérvet mutatott egymás alatt az MR, és a felsőt, ami a gondot okozta, műtötték, most meg az alsó purcant ki. Most július 22-én műtöttek, tehát 11 hetesen jöttem dolgozni. Állítólag sima műtétnél akár 6-8 hetesen már lehet, szóval talán nem túl korai. Bár igaz, ami igaz, az előző műtét után valahogy hamarabb összeszedtem magam, akkor nem volt zsibbadás sem. Szívem szerint még maradtam volna, mert tudtam, hogy elég megterhelő lesz a sok utazás, de féltem a munkahelyemet, és hát a táppénz se egy főnyeremény. Sétálni amúgy is muszáj, és most legalább nem deréktól fáj végig a lábam, mint műtét előtt, csak a vádlim húzódik cefetül. Tegnap is minden bajom volt, mire hazaértem, de nincs képem megint otthon maradni. Akik nem tapasztalták a saját bőrükön, nem tudják, hogy milyen hosszadalmas tud lenni a felépülés egy ilyenből. Azt hiszik, hogy leugrasz a műtőasztalról, aztán minden mehet tovább...
    Abban bízom, hogy talán a következő, 3 hónapos gyógytorna segít még egy kicsit erősödni.
    Jobbulást kívánok!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1862 üzenetére

    Klári, csavarozás után lassabb a felépülés, úgy tudom. Sajnálom, hogy nem tud hamarabb fogadni az orvosod. Akkor csak a kitartás, meg a türelem van, hátha lassacskán javulni fog, lehúzódik az ödéma, vagy valami.
    Igen, az előző műtétem után is sokat segített a gyógytorna, főleg a 3 hónapos, ahol már elég kemény gyakorlatokat kellett csinálni. Eleinte nehezen is ment, jól elfáradtam, de pár hét után érezhető volt a javulás, jobban terhelhető voltam, az itt-ott jelentkező fájdalmak is elmúltak.
    Egy óra gyaloglás?! Most munkába járásnál az egyik szakaszon 1 km-t, a másikon 1,5 km-t kell kb. megtennem, de kikészít. A derekam bírná, csak a jobb lábam nem akarja, és emiatt a balt is túlterhelem a bicegéssel. A munka nem olyan megterhelő, ülőmunka ugyan, de szinte bármikor felállhatok, járkálhatok, stb.
    Ha keményebb fizikai lenne, akkor nem mentem volna még vissza. De ez, hogy nem tudok hosszabb távot gyalogolni, meglepett, mert még itthon voltam, akkor is mászkáltam, pl. hoztam-vittem a gyereket a suliba/suliból. S amit még nem értek, nagyon bevizesednek délutánra a lábaim, a bal kevésbé, de a jobb erősen, és így még jobban feszül. Megijeszt, mert nem tudom mire vélni.
    Nekem azt mondta most az orvosom, hogy kb. 10% az esélyem, hogy kiújul a sérvem. Persze, tudom, hogy ez a gerinc már sosem lesz olyan, mint rég, és előfordulhat, hogy idővel engem is össze kell csavarozni, de egyelőre ebből a mostaniból szeretnék felépülni.

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1867 üzenetére

    Klári, elszörnyedve olvastam a sztoridat... Tanulság mindannyiunknak, hogy hiába mondja az egyik orvos, hogy nem tudja, mitől fájunk, ha a gond fennáll, tovább kell menni másik orvoshoz, másik helyre, hogy kiderítsük az okot. Az első sérvemnél a reumatológus, neurológus még csak el se küldött MR-re, vagy CT-re, ők nem akarták tudni, mi bajom (a röntgen cart se ér, nem mutatta ki). Négy hónapig fogalmam se volt, mitől vannak a fájdalmaim, a mozgáskorlátozottság, amíg a kezembe nem vettem az ügyem, és nem mentem maszek alapon MR-t csináltatni. Utána már egyenes út volt az OGK-ba. Most okulva a korábbiakból, egyből a maszek MR-rel indítottam, utána irány a dokihoz, aki annak idején is műtött. Rögtön mondta, hogy ezt műteni kell, és meg akarja csinálni két héten belül. Úgy hogy ha úgy vesszük, szerencsém volt, mert ezúttal hamar mentek a dolgok.
    Nagyon örülök, hogy már jobban érzed magad egy kicsit, biztosan tovább javulsz majd, csak optimistán! :)
    Jöttem ma is dolgozni, de szándékomban áll kivizsgáltatni a vizesedést. Ez egyébként csak kb. egy hete van. A műtét előtt 2-3 nappal is vizesedett a lábam, gondolom operáció után adtak az infúzióba vízhajtót, mert folyton csengetnem kellett a nővérkéknek... :B Másnapra le is apadt a lábam szépen, és azóta se volt semmi, csak most. Régebben is előfordult átmenetileg, főleg, ha stressz alatt voltam, tudtommal nincs baj a vesémmel, szívemmel, igaz, visszereim vannak. Rejtélyes...
    Igazából nem vagyok én türelmetlen, megtanultam a türelmet az előző sérvnél, de akkor ennyi idővel a műtét után nem voltak hasonló tüneteim, jobban bírtam a sétát.
    Igazad van különben, mert van, amit meg tud reformálni az ember az életében, de van, amit nem. Munkahelyet se egyszerű váltani, a magam részéről örülök, hogy ennyi betegeskedés után még megvan. Két gyerek, háztartás, ami csak kell (ja, a nickemből nem derül ki, de nőnemű vagyok, Évi). Próbálok vigyázni magamra, amennyire lehet, pl. hiába "csípi a szemem" a kert, nem foglalkozom most vele.

    További javulást kívánok neked, és mindenkinek fájdalommentes napot!

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1866 üzenetére

    Kedves Klári! Sajnálom hogy még mindig fájdalmaid vannak. :N Én biztatásnak szántam az állapotomat,remélem te is hamarosan jobban leszel :K Sajnos a zsibbadás,láb dagadás,izom fájdalmak ilyen kor normális tünetek,később majd el múlnak.De a fém a gerincbe nagyon érzékeny lesz az idő változásra erre készülj.A téli hőmérséklet ingadozás-fűtött helyről hidegbe-vagy fordítva.Melegen kell tartani,nagyon jók a most amúgy is divatos derékvédők.Sajnos tapasztalatból tudom,mert fém és csavarok vannak a lábamba.Minden jót neked is ;)

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz klari164 #1867 üzenetére

    Szia! Nem kell megijedni, jobb és rosszabb napok lesznek majd ezután is. De ha már most jól érzed magad, nem lesz gond, csak óvatosan. Légy türelemmel. Jobbulást!

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1871 üzenetére

    Szia Klári! Ahogy látom most csajos buli van a csíkon mert én is Rózsa vagyok.Örülök hogy javulsz :C Az orvosokról csak annyit,húsz éve küzdök derék fájással.Táska gyógyszer,injekcíok,kezelések de normális CT-nem csináltak.Lakhely váltás miatt új orvost kerestem és találtam egy nagyon jót.Tavaly mikor megint be állt a derekam és menni se tudtam,ő rögtön soron kívüli CT kért még aznap meg csinálták.Meg nézte és mondta nagy a baj,de most a nagy kiterjedésű sérv azt meg műtötte.Nem sokáig voltam panasz mentes,minden kezdődött előröl.Áprilisban egy kúra az egyetemen,majd feldobta csavarozást.Most a műtét után derült ki,hogy a csigolyám az 5tös el volt mozdulva ez csinálta a sérvet,ha annak idején nem vesznek fél vállról ,nincs sérv és nincs évekig tartó fájdalom :W Szia!

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz klari164 #1875 üzenetére

    Köszi a jókívánságokat. A szép időt bizony ki kell használni, én is többet sétálgatok. A többieknek már a könyökükön jövök ki a történetemmel együtt :) Röviden kinyavalygom magam megint. 14 éves korom óta vagyok derékfájós, mindenki lesz.rta, soha nem vizsgálták ki, azt mondták semmi bajom. 29 évesen szakadt ki az első (addig mindent megtettem hogy tönkremenjen a gerincem, mert nem tudtam mi a bajom), bénulás, fájdalom, minden jött, bár ezt még sok orvos sem tudja ilyenkor szirénázó mentővel ügyeletben is műteni kellene mert minden perc számít. Ismerősökön keresztül sikerült elintézni hogy műtsenek már meg, de akkor már eltelt két hét. Hét hónap múlva fixálni kellett L5-S1-et mert posztdiszkulárismittudoménmicsodája lett. Újabb nyolc hónap múlva eltörtem a csavart + kiszakadt a fölötte lévő porckorong. Fixálás L4-L5-S1, törött csavart nem vették ki... Ennek három éve, azóta is sz.rul vagyok, vegetálok, nem mernek hozzám nyúlni sehol (nem is engedném megint) SCS-t akarnak beültetni hogy legalább a fájdalmat kezeljék vele, de nem akaródzik elmenni... pedig lehet jó lenne... Teljesen maga alá gyűrt a betegség és a fájdalom.

    Néha szöszmötölök egy keveset amit tudok hogy ne bolonduljak meg teljesen. Tavasszal laskagomba spórát oltottam 5 kisebb farönkbe (ami után napokig szigorú kényszerfekvés volt, de ez már ilyen, pedig még csak meg se kellett mozdítanom csak fúrni és kalapálni pár percet, csak rossz testhelyzetben) tegnap a feleségem kicsomagolta és nagy volt az öröm mert sikerült a szövetés, ha az idő is kedvez jövő tavasszal gombát eszünk! :C Szerencsére nagyon megértő és segítőkész családom van, már a gyerekek is hamar megtanulták, ha apa leejt valamit, segíteni kell neki felvenni. :)

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1877 üzenetére

    Szia Klári! Van egy nagyon jó oldal ami a csavaros műtétről szól.Sok mindent meg tudsz a keresőbe írd gerinces.hu érdemes végig olvasni :K Van válasz a vízre is! Szép napot és gyógyulást! :DD

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1888 üzenetére

    Köszi Klári, igyekszem pihenni, de azért teszek-veszek, csak hogy érezzem, még megvan a derekam. :)
    Amúgy tegnap kellett egy kicsit autókázni párommal, na de kisteherautóval. Abban meg szinte nulla rugózás volt. Lehet, a rázkódás tette be a kiskaput... De azért biztos a hidegfront is belejátszik, a legutóbbit is megéreztem. Valószínű neked is attól rosszabb most. Remélem, nem sokára megint jobban leszel te is.

    Stieve, lehet, a szauna ártott meg, a meleg nem biztos, hogy jót tesz. Műtét után is jó darabig nem ajánlott pl.a termálfürdő.

    Rózsa, vacak érzés lehet, hogy szúr a vas. Mostani műtétemnél féltem, hogy már csavarozni fognak, de hálaég, még nem. Biztos jön majd e téren tapasztaltabb, és ad egy kis biztatást.

    Mindenkinek jobbulást kívánok!

    Fekhely ügyben nyilatkozzatok, ha tehetitek, jó? Köszi!

  • Stieve

    csendes tag

    válasz klari164 #1905 üzenetére

    Sziasztok!

    Aneszteziológus rábólintott a műtétre, elvileg 1 hónapon belül megtörténhet a dolog, szerinte legalábbis. Biztosat nem mondtak, majd előtte hívnak telefonon...
    Csak az jár a fejemben, hogy jobbnak kell lennie!!!
    Szeretnék teljes életet élni, és mindent meg fogok tenni ezért. Még ha egy része nem is rajtam múlik. Szar dolog ez a kiszolgáltatottság, de ha nem adnak más utat be kell vállalni...
    Jobbulást mindenkinek!!!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1907 üzenetére

    Stieve, akkor már a "célegyenesben" vagy. Az OGK-ban leszel műtve? Engem ott műtöttek mind a kétszer. Felkészültek, a nővérek pedig nagyon rendesek, készségesek. Szigorúan tartsd be, amit mondanak, amíg nem lehet, ne próbálj majd felkelni. Szívószálas üdítő praktikus lehet, és mielőtt vinnének a műtétre, érdemes minden szükséges dolgot úgy elhelyezni, hogy az ágyból könnyen elérd. Engem egyik alkalommal se vittek az őrzőbe, hanem a kórteremben, az ágyamban ébredtem. Szorítok neked én is.

    Ki hogy van ma? Nekem mintha egy kicsit jobb lenne ma. Nem sokára indulnom kell a gyerekért a suliba, nincs messze gyalog, de azért kicsit parázok. Ez a legcarabb az egészben, komolyan: a testi tünetek leküzdése után a lelki teher, amitől tovább tart megszabadulni. Úgy elindulni valahova, hogy az ember ne féljen, mi történik/het...
    Szép napot mindenkinek!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1912 üzenetére

    Szia, Klári! Örülök, hogy ma jobban érzed magad. Ami a sétát illeti, ha a 20 perc megy, akkor annyi. Szerintem nem baj, hogy még nem megy az 1 óra. Nekem se menne, pedig régebben műtöttek, és nem csavaroztak. (Nekem nem mondtak ilyet egyébként, csak hogy sétáljak, amennyit bírok - mivel vidéken lakom, rá is vagyok kényszerítve.) Nem vagyunk egyformák, nem egyforma ütemben gyógyulunk. Ha túlerőltetnéd magad, valószínűleg ártanál vele. Fog az a séta tovább is menni, csak türelem. :)
    Én is megjöttem a suliból szerencsésen. Nem mondom, hogy kellemes volt, mert húzódott minden a derekamban, meg a bal oldalon, de nem fájt különösebben, viszont izzadtam a félsztől. Telefon nálam is van mindig. ;) Most, hogy itthon vagyok, nem vizesedik a lábam, legfeljebb egy kicsit. Létezik, hogy stressztől lenne? Ki hallott már ilyet?

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1914 üzenetére

    Szia, Ludovicus!
    Köszi, hogy leírtad a történetedet. Jó ilyet is olvasni, és remélem, még jó sokáig rendben leszel, legjobb, ha nem kerülsz kés alá soha. Írtad, hogy két hónap elteltével lettél jobban. Ez szerintem azért lehetett, mert a legrohadtabbul akkor van az ember, ha a sérv által nyomott ideg begyullad. Az első sérvemnél ez volt a helyzet, még az is gondot okozott, hogy megforduljak az ágyban, nem hogy felkeljek. Olyan fájdalmat még életemben nem éreztem, pedig két gyereket szültem természetes úton... Lassacskán a gyógyszerek hatására lehúzódott a gyulladás, és úgy lettem egyre jobban (2-3 hónap). Közben kiírtak műtétre, mire oda került a sor, már egész jól mozogtam (na jó, 100 méter után erősen sántítottam és kényszertartásom volt), de nagyon féltem, hogy újra begyulladhatok és/vagy károsodik az ideg a nyomás hatására. Ezért mentem bele a műtétbe. Mivel kiszakadt sérved volt, még az is lehet, hogy a kiszakadt darabot a szervezeted "felemésztette", van ilyen, azt mondta a dokim. Akárhogy is, a lényeg, hogy jól vagy.
    Véleményem szerint van, hogy meg lehet úszni, vagy halasztani a műtétet, de csak akkor, ha nem rosszabbodik az ember. Van, amikor nem érdemes megvárni, hogy esetleg véglegesen károsodjanak az idegek, mert azzal már nem igen lehet mit kezdeni.

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1904 üzenetére

    Kedves Klári! Maximálisan értem , amit írsz. Én egyedül neveltem fel a fiam , épp érettségizett 8 éve , mikor egyik pillanatról a másikra csúszott szét a gerincemmel az egész életem , ekkor már többedszerre.. , infúziós kezelésre szerettek volna beküldeni a kórházba , és nem vállaltam , mert dolgoznom kellett, ezért beinjekcióztattam , 3 napig utána, úgy ment el a vizeletem , hogy nem vettem észre , ettől nagyon meg voltam ijedve , de aztán ez el múlt és végre dolgozhattam a fájdalmat mintha a szél fújta volna el..igaz utána élet formát változtattam , és nagyon kíméltem magam .., 2 évvel ez elött kezdődtek újra a panaszaim..
    Nagyon sajnálok mindenkit , akinek hasonló panaszai vannak , mert nem egyszerű így az élet, de ne feledjétek , hogy mindig van segítség!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1920 üzenetére

    Látom, Klári, hogy korán keltél. Én tudtam volna aludni, de vinnem kellett a kisebbiket suliba. Ő 7 éves, első osztályos, a nagyobbik 15 éves, és most kezdte a középiskolát. Szóval van miért gyógyulni, róluk még gondoskodni kell. :)
    Tegnap estére úgy éreztem, mintha friss műtött lennék, azért ma reggel ment a séta. Itt már esik az eső, de még nem hűlt le a levegő.
    Itt helyben ellennék, csak a munkahelyem van nagyon messze. De manapság sajnos örüljön az ember, ha van hova bejárni. Egyelőre azt mondja a házidoki, hogy beidegződési zavar is okozhatja a vizesedést a lábamban, most szép, nem vizes, de lefogadom, hogy ha nekiindulok dolgozni megint tele lesz. :U Kaptam a visszereimre gyógyszert, kíváncsi leszek, használ-e.
    Klári, karácsonyra biztos megerősödsz annyira, hogy nem okoz gondot majd az 1 óra séta. Biztosan szép a karácsonyi díszítés. Nyafogj nyugodtan, mind azt tesszük - kinek másnak, ha nem sorstársnak, mert más úgy sem tudja elképzelni, milyen ez.
    Minél kevesebb fájdalmat, kellemetlenséget a mai napra!

  • F34R

    nagyúr

    válasz klari164 #1930 üzenetére

    Nekem meg nem volt mutetem ezt szeretnem elkerulni. Probalom erositgetni azokat az izmokat amit lehet, az ortoped orvos azt irta ha a jelenlegi forma szerint marad az izomzat akkor semmi baj nem lesz, ellenben ha laza marad akkor sullyed a gerinc es panaszos leszek.
    Most meg konnyen megy 50-60kg megemelese is, de en felek a kesobbiektol. Szerencsere ezek csak ritkan vannak. Ezekrol akkor ne is almodjak ha esetleg megis mutet lesz a jovoben?

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1928 üzenetére

    Klári, amikor beütött a baj, visszagondoltam, és bizony voltak már korábban előjelei, csak akkor még nem sejtettem, hogy a kialakuló sérv miatt vannak. Pl. évekkel korábban észre vettem, hogy nem tudok állni egy helyben, mert fájnak a lábaim, de úgy, hogy 5 perc sorban állástól már sírni tudtam volna. Elmentem ortopédiára, ahol harántsüllyedésnek tulajdonították, és írtak fel lúdtalpbetétet. Idővel javult a helyzet, csak akkor fájt a lábam, ha sokat gyalogoltam, vagy álltam, illetve este, mikor mentem haza. Aztán párszor ébredtem fájó, merev derékkal, de ezek is elmúltak. Aztán jött a lerobbanás. Talán ha annak idején már sérvre gyanakszik valaki - akár én is - akkor még jó gyógytornával lehetett volna tenni ellene, elkerülni, vagy későbbre tolni a műtétet. De most már mindegy is.
    Igen, nekem is mondják, hogy milyen szépen megyek már. Eleinte kellett mankó, mert erősen sántítottam, és azt mondta a gyógytornász, hogy az nem jó a frissen műtött szakasznak, használjak pár hétig mankót. Most már nem használom, így azt hiszik, hogy minden ok. Mert nem tudják, mit érzek. De nem is baj, én is azt szeretném, hogy azt mondhassam, minden ok. :)
    Ne keseredj el, Klári, vannak ilyen hullámvölgyek, biztosan jobb lesz idővel, meglátod. Az első műtétem után voltam néha én is úgy, hogy minek mentem bele... Akkor felhívtam egy betegtársamat, akit pár hónappal korábban műtöttek, így előrébb tartott, mint én, átélte már, amit én. Ő tartotta bennem a lelket. Nagyon, nagyon sok türelem kell ehhez a nyavalyához, mert lassú a felépülés, és nehéz bírni cérnával. Néha nekem is elfogy, és kiakadok (mint az e heti visszaesésnél). De muszáj kitartani. Szívből kívánom neked is a javulást.

  • klari164

    csendes tag

    válasz klari164 #1930 üzenetére

    Ha műtéted lesz akkor tegyél le róla. De ha nem kell műteni, akkor fontos, hogy karbantartsd, fókuszálj a beteg rész körüli izomzatra. Nézegettem nagyon sok jó torna van fent a neten gerincsérv megelőzésére. Ha már teszel érte valamit, már sokat jelent. De 50-60 kg. emelgetése, nem biztos, hogy használ. Ezt mondtad az orvosodnak?Meg kellene kérdezned, hogy Ő mit mond rá. Én is kérdeztem a reumatológián, hogy otthon egy bizonyos gépen végezhetek-e gyakorlatokat. Kapásból elutasították, pedig nem volt nehéz és ráadásul csak a csípőt és a lábakat edzette volna. Ezért kérd ki szakember véleményét, mielőtt komoly bajt okozol magadnak.

  • F34R

    nagyúr

    válasz klari164 #1933 üzenetére

    Eros fizikai munkat nem vegezhetek, most voltam nala 7 ev elteltevel es kerdezte, hogy szoktam-e? Azt valaszoltam nem lehetne de igen, szoktam. Vigyazzak arra hogy az izomzat eros maradjon es akkor nem lesz baj, persze az emeles modja sem mindegy, ezt meg kellett hamar tanulnom.

    egyebkent nem vagyok idos csak eleg regota rossz-nak mondhato a gerincem.

    (#1934) graver40

    Koszi, azon vagyok remelem nem most fog elojonni.

    [ Szerkesztve ]

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1923 üzenetére

    Kedves Klári!
    Az OORI-be vagyok .
    Nagyon boldog vagyok , hogy ide vezetett a jó sorsom , mert annyira segítőek és pozitívak itt velem , hogy már ez fél gyógyulás .Ma nagyon komoly áttörés történt, a lábfejem akarattal megtudtam mozdítani.igaz 1 órán át gyötörtük, akár hiszitek , akár nem minden nap egy apróbb csoda itt nekem .. .

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1928 üzenetére

    Kedves Klári!
    Azt kérdezed mit nyertél a műtéttel , látod ezt eltudom mondani neked...nem lett ilyen súlyos az állapotod, a bénulás jele sincs , és lehet több orvosságot szedsz, de legalább hatnak rád az orvosságok.
    Én mire műtétre került a sor már nem vettem be egy orvosságot sem , mert nem hatott rám , max olyan voltam mint az ópiumos egér , és így is fájt

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1942 üzenetére

    Szia Klári! Most nyűgösebb vagyok én is minden izmom feszül,de ha ágy fele megyek könyörögnek csak ágyat ne!!!Már nagyon unom a fekvést,de nem lehetek talpon egész nap az még nem megy. :B Döbbenten olvasom hogy Szolnokon voltál.Emlékszel írtam a torturámról ,na a felelőtlen orvos az Szolnoki volt :W De az ortopéd orvosuk se jobb ők műtötték másodjára a térdem,az eredmény egy teljesen össze roncsolt izülett,meg súlyos csont hártya gyulladás.Bp-ten az Uzsókiba Hangody prof alig tudta helyre hozni.De a csúcs az most februárban volt,szintén Szolnoki szájsebész fő orvos,fogtő cysta műtét úgy kezdet neki hogy nem nézte meg a felvételt,menet közben kérdezi nem volt gyökér kezelve?Akkor jőtt rá hogy baj van,be tömte úgy felülről hogy egy hónap múlva Debrecenbe az egyetemen újra műteni kellet mert a tömő anyag ki ment és az arccsontba ékelödőtt persze csonthártya gyulladással.Na ezen a ponton közel álltam hogy be perelem,de akkor már alig bírtam mozdulni a gerincem miatt. :U Irtad hogy nem tudsz hason feküdni,én anatomíai párnán fekszem ez már sokat segít,egyenesen tartja a gerincem nem feszülnek az izmok.Ha még nem használtál ilyet próbáld ki,első egy két nap furcsa.A másik próbáld meg a csípő alá tegyél kispárnát és úgy feküdj hasra,nekem be vált nem feszül a hátam. :K üdv Rózsa

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1943 üzenetére

    Üdv mindenkinek!

    Klári, köszönöm kérdésed, megvagyok. Itthon mint a befőtt, mert (majdnem) akkor fekszem le, amikor csak akarok. Ha menni kell, kicsit becart a járásom, de ez van, örüljek, hogy nem fáj jobban. Azért gond nélkül vittem a gyereket a suliba, csinálgatom itthon, amit kell, meg amit tudok. A kertre inkább nem is nézek... Holnap megyek vissza a házidokihoz, gondolom, kiír hétfőre. Remélem, menni fog az utazás. De csak pár nap lesz, mert tervezett szabadságra megyek utána. Akkor megint regenerálódhatok egy kicsit. Hónap legvégére kaptam időpontot a 3 hónapos gyógytornára, nagyon bízom benne, hogy az jót fog tenni.
    Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és máris nem nyavalygok... :) Reggel borongós volt, de most süt a nap megint, úgy hogy a kedvem is jobb.
    Örülök, hogy mindenki gyógyulgat, csak így tovább, kitartást, jobbulást!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1947 üzenetére

    Klári, az úgy van, hogy a kórházból úgy engedtek el, hogy előbb egy gyakorlatsort tanított a gyógytornász, amit az első 6 héten csinálni kell (neked is így volt, nem?). Aztán a 6 hetes kontrollnál is menni kell a tornára, egy újabb gyakorlatsorért, amit a műtét utáni 3. hónap végéig csinál az ember. Aztán jön a "3 hónapos" gyakorlatsor, ez a legnehezebb, eleinte nem is könnyű megcsinálni, de az első műtétem után úgy éreztem, ez használt igazán. Én fel szoktam venni a telefonomra amit a gyógytornász mond, és az alapján már otthon is tudom csinálni nap mint nap a tornát. Máshova engem nem küldtek 4 éve, és most sem, de ugye engem nem csavaroztak (még), és a családot, gyerekeket se hagynám itt, hacsak nem muszáj. Reumatológushoz nem járok, mert 4 éve is letojta, hogy mi van velem, tőle aztán akármeddig lehettem volna betegállományban anélkül, hogy tudtam volna, mi bajom.
    Ha teheted, vedd igénybe a gyógyfürdőt, hátha segít, többen dicsérik az ott kapott kezeléseket.
    Hogy mitől lehet a fejfájás, szédülés, nincs ötletem, nekem nem volt hasonló. Csak a műtét utáni héten szédelegtem egy kicsit, de hát még gyenge voltam akkor.
    Lassan én is nekiindulhatok a mai második sétának, szerencsére nincs messze a suli. :) Gondolkozom, hogy lassan bicajozni is kéne (azt mondták, már lehet), de még eddig nem mertem, pláne nem akarnám pumpálni a bringát. Használjuk ki a napos időt, holnapra esőt mond.

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1948 üzenetére

    Szia! Ez a reggeli fej fájás nekem is meg volt,de ahogy sikerült egy új párnát venni mert a régi tönkre ment el múlt.Azt hiszem sürgősen vegyél egy anatómiai párnát.Nem kel a puccos drágát,mert van 30-ezres is!!!Én 4ezer ér vettem.A műtét után ahogy haza jöttem minden reggel vagy hajnalba arra ébredtem,ha föl keltem és mozogtam el múlt.Sajnos a gerinc miatt fáj a fejed. :K A párna segít.

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1951 üzenetére

    Megjöttem. Elkeserítő azért egy kicsit, hogy egy héttel ezelőtt jobban mozogtam, mint most.
    Na, nyilván akkor a csavarozós témánál másként van a torna, meg a kontroll is, sima műtétnél így megy, ahogy írtam. Egyébként kórházanként elég nagy különbségek vannak tényleg, gerinces fórumokon több beteg is írta, hogy mindenféle gyógytorna nélkül engedték ki őket, vissza se kellett menni tornára.
    Mivel valószínűleg hétfőn mennem kell valahogy dolgozni, addig inkább nem kockáztatok a bringával, majd megpróbálkozom vele az ünnep, meg a szabadság alatt.

    Rózsa, valóban, a műtét másnapján jött a gyógytornász, és csak torna után lehetett felkelni. Reggel nem szoktam tornázni, mert mindig sietni kell, de majd megpróbálok legalább pár perc nyújtást beiktatni valahogy.
    Valahol van egy anatómiai párnám, lehet, előveszem én is, mert a nyakam is szokott recsegni-ropogni mostanában.

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1956 üzenetére

    Szia Klári! Sajnos nagyon nagy a vissza esésem,közdők a vassal van egy állandó hő emelkedésem.Éjszaka le fővök,rósz a közérzetem.Az ülés is egyre nehezebb,percek alatt úgy el zsibbad a lábam fel álláskor kapaszkodni kell mert nem tart meg.Zsibbadás volt a műtét előtt is meg részleges bénulás a láb fejnél.De ez most más és teljesen térdig zsibbad,és utánna idétlen is.Remélem nem valami új hülyeség mert a türelmem véges. :W A vassal való harc másik tünete a hátamon ahol van a vas olyan mintha csalán kiütésem lenne,meg a derekamtól lefele mind két lábam végig borzalmasan viszket.A bőr teljesen ki van száradva hiába krémezem.Már babaolajjal kenem,de így is borzalom. :U A tornáról csak annyit én a csavarok után nem tornázhattam,a sérv után igen de most nem lehet 6 hétig.Ha végig olvastad a gerinces.hu-t abban benne van mit tettek az izommal,és annak vissza kel tapadni ezért nem enged a doki tornázni most még.És megint fájdalom csillapított kellet enni,ez nem tetszik mert azt hittem vége a fájdalomnak. :F Küldtem privátba is.Üdv!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1963 üzenetére

    Köszi, Klári! De tulajdonképpen mire is jó ez az igazolás?
    A telet én se várom, nem hiányzik a hideg, meg a csúszkálás. A korábbi műtétem ősszel volt, és novemberben mentem a gyerekért - akkor még az oviba -, miután ónos eső esett. Hát nem voltam éppen nyugodt...
    Remélem, a hétvégére megint jobb idő lesz, mert a mai elég lehangoló. A derekam is húz, de már eldöntöttem magamban, hogy ez még belefér, nincs nyavalygás, nincs parázás, lesz ez jobb is - még talán én vagyok a legfittebb itten, egy szavam se lehet... :K

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1967 üzenetére

    Klári, köszi a felvilágosítást. Majd még utánakérdezek ennek az igazolásnak, hogy esetemben jár-e? Mert ha járna valami, akkor nem vagyok beteg, de például biztosítóval meg úgy jártam, hogy éppen azért nem fizet, mert beteg vagyok. Konkrétan még tavaly kötöttem a bankommal számlavédelmi biztosítást, ami elvileg akkor fizet, ha 60 napot meghaladóan van az ember táppénzen, vagy munka nélkül. Nyilván én akkor úgy gondoltam, hogy a 4 éve operált porckorongsérvemet meggyógyították, és nem sejtettem, hogy most egy másik porckorong majd megadja magát. Benyújtottam az igényemet a biztosítónál, mire ők csípőből elutasítottak azzal, hogy korábbról meglévő betegségemből adódik a mostani hosszú betegállomány. Ezek szerint gyógyíthatatlan beteg vagyok, csak eddig nem tudtam róla...
    Örülök Klári, hogy ma jobb napod van. :) Nekem egy kicsit vacakabb mint tegnap, pedig jó idő van megint. De majd csak javul ez.
    Kellemes napot!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #1969 üzenetére

    Sajnálom, Klári, hogy ennyire nem vagy jól, és fájdalmaid vannak. Sajnos vannak ilyen hullámvölgyek (remélem, csak az), és ezek nagyon elkeserítőek. Fekve is olyan rossz? Én tudom, hogy nem hagyod el magad, akik ebben a cipőben járnak, épp elég fájdalmat viseltek/viselnek el, nem ok nélkül "nyavalyognak".
    Nekem is elegem van már a pihenésből, mennék, csinálnám, élném az életem normálisan - ahogy mindannyian. Tettem-vettem, amit lehetett ma is, de most egy kicsit pihenek, mert érzem, hogy kell. Megpróbálom majd azt az adókedvezményt intézni, tényleg nem lenne rossz.
    Remélem, jobban leszel, szívből kívánom!

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1969 üzenetére

    Kedves Klári !
    Szeretném fel hívni rá a figyelmed , ha széklet problémád van és hashajtót szedsz , nagyon fontos hogy vegyél be mellé nórmaflórt is , és ha sok fájdalom csillapítót szedsz akkor feltétlen szedjél mellé gyomor kímélőt is ...
    Miért kell hashajtót szedned?

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #1970 üzenetére

    Szia! meg vagyok csak kicsit magam alatt,nem a fájdalom meg a vissza esés miatt.A gerinces.hu végén van a sikeres gyógyulás feltételei közt egy rész a stresszről.Ha nem tudok változtatni akkor nem volt értelme ennek az egésznek,pedig tudod a poklokat jártuk meg a fájdalommal.Döbbenten olvastam hogy közel 50%-ban a stresszes élet felelős azért hogy instabilak lesznek a csigolyák.Ha nem tudok változtatni akkor újra baj lesz,és lehet hogy már ez is ront az állapotomon.De esélyem sincs változtatni! :(

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz klari164 #1975 üzenetére

    Kell egy kis megkönnyebbülés. Velem is megesett a legutóbbi műtét után kb. másfél évvel, miután tudatosult bennem hogy ezt megszívtam és örülhetek neki ha még tíz-húsz év múlva ezen a szinten vegetálhatok és nem lesz rosszabb.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz klari164 #1979 üzenetére

    Ha még nem próbáltad írass a dokiddal nyugtatót vagy altatót, ez mással nem megy. De csak óvatosan mert hozzá és rászoksz. Mostanában voltam túl a sokadik több hónapig tartó nemalváson, most egy kicsit jobban megy. Váltogatom, kombinálom a bogyókat (sokszor olyanokat szedek együtt, amiket nem lehetne és rásegítek egy kis hangulatjavító népi gyógymóddal is). Nagyon fontos az alvás meg a pihenés, mindenképpen próbálj tenni érte hogy menjen. Azért is nehéz aludni mert az ilyen örökmozgók szervezete nem erre van beállítva hogy naphosszat fekszik és éjszaka meg aludni kellene, mert fizikailag is el kellene fáradni ahhoz és ez most nincs meg. Milyen jókat is tudtam aludni egy jó hosszú fárasztó nap után.... Ez ilyen. Nekem az elalvás megy nehezen, 1-2 óra körül még a plafont nézem, 4-5-kor meg fenn vagyok, de a köztes időszakból sincs semmi nemhogy normális alvás. Most kicsit jobb mert bogyót váltottam.

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1980 üzenetére

    Kedves Klári ! Ebben igazad van , hogy optimista vagyok , az első perctől kezdve .. nem féltem az optimizmusom , szívesen megosztanám , ha tudnám hogy kell ! ? :)
    Igazából az árnika krémtől semmi bizsergést nem érzek , csak azt veszem észre, hogy elmúltak a panaszok. :)Nem vettem észre , hogy annyira hozzá szoktam volna , igazából én nem használom állandóan , csak akkor kenem magam, ha merevednek az izmaim , vagy görcsölök, ahol erősen csipkelődő, vagy viszkető érzést érzek .

    Tegnap este a barátaim , megajándékoztak egy színházi előadással, nagyon boldog voltam , még azt is elintézték, hogy olyan helyem legyen , hogy állhassak :) Végig is álltam az előadást, nagyon vidám darab volt sokat nevettünk, úgy telt el a három óra , észre sem vettem , minden panasz nélkül. Azt nem állítom , hogy ma nem vagyok fáradt , de így is megérte ..
    Mindenkinek szép és panasz mentes estét!

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz klari164 #1992 üzenetére

    Kedves Klári!
    Nekem az állás már nem megterhelő, mivel nem szeretek ágyban lenni képes vagyok a napot végig sétálni és állni... A kikapcsolódásra , és a gondolatok terelésére nagy szükség van , mert ennyi időt, várakozással ugyan abban a problémában eltölteni , igen terhelő. Még mindíg fel vagyok függesztve a rehab alol .. hétfőn kezdem újra .. de nagyon komoly a haladásom , le tudok hajolni annyira , hogy fogom a lábujjam , nyújtott lábbal,de űlni , még mindíg nem , most a nyaki és lapocka alatti részt lazítjuk, mert minnél tovább tartózkodom ülve , annálkeményebbek ezek az izmok, és egyszer csk elszédülök....

    Ez az idő nagyon megvisel engem i .. Minden porcikám mintha fábol lenne ..
    Jobbat és szebbet nektek mint , amilyen nekem ! sziasztok!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #2005 üzenetére

    Szia, Klári! Sajnálom, hogy ennyire fáj. Remélem, ha elmegy ez a hidegfront, te is jobban leszel. Nekem még van másfél hetem, hogy összeszedjem magam, aztán irány a meló.
    Jobbakat mindenkinek a hosszú hétvégére!

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz klari164 #2013 üzenetére

    Jól sikerült, finom is. Tavaly kevés volt az is férges. Nem én szedem hanem a család, csak egy hosszú vékony léccel vertem, aztán hosszú nyelű gereblyével összehúztam. Nem kellett volna mert rendesen megfájdult, de muszáj csinálni valamit néha. Három éve vagyok óvatos, azelőtt még azt hittem meggyógyulok és csinálni akartam mindent úgy mint régen. Most már csak néha szöszmötölök kicsit lajhár tempóban.

  • biker

    nagyúr

    válasz klari164 #2017 üzenetére

    szarul. derekam, térdem, kijött a pikkelysömöröm,ami persze a reumás doki szerint arthritis psoriatica, független hogy egyszerre fáj az izület és jönnek a kiütések

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz klari164 #2019 üzenetére

    hátöööööööö, esetleg a témaindító cikket én írtam? :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz klari164 #2026 üzenetére

    Drágám, kkor csak nem jól olvasol...
    jobb fent: témaindító írás
    Gerincsérv műtéti kezelése
    (f)(p) Írta: biker | 2009-04-13 13:10

    :)
    ez még az első volt, utána jött a 2.

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz klari164 #2027 üzenetére

    6 hetesen 1 óra séta? Már láttam többször hogy írtad. Igen, lehet hogy ez van nekik írva a "nagykönyvben" de ez nem úgy megy ám. Nekem 4 hétig járókeret kellett hogy a vécére ki tudjak menni. 1 óra folyamatos séta így három évesen se megy. Szóval ez nem szentírás, ki milyen ütemben gyógyul (hogy sikerült a műtét) később lesznek-e szövődmények (hegesedés, újabb sérv), stb. De ha nem megy időre, nem kell megijedni. Türelem és kitartás és ne erőltess semmit túlságosan. Kis fájdalommal még lehet tolni a határt egy kicsit, de ha nagyon megfájdul inkább pihenj, majd legközelebb jobb lesz (nem biztos hogy holnap, lehet hogy csak 2-3 hét múlva) Szóval türelem, türelem, türelem.

  • biker

    nagyúr

    válasz klari164 #2032 üzenetére

    örülök, hogy tetszik, illetve örül a f..om hogy ezt meg kellett tapasztaljam :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #2041 üzenetére

    Szia Klári! Már el vakarózok nov 3-ig,itt hiába megyek a házi orvoshoz nem sokat ér.Igazából nem emelgettem mert nem is birok,inkább az a baj hogy egész nap fent vagyok.De az akarat felül írja a józan észt.Meg a muszáj nagy úr!!! :U Sajnos fáj,olyan erős a vissza esésem úgy megyek mint egy hetes műtötten,konkrétan fáj a csigolyám meg a derekam.Én is azt hittem ezzel a műtéttel vége lesz a fájdalomnak,de kezdek egyre kevésbé hinni benne. :W Ha ez így megy tovább tényleg keresek házi pálinkát :D

  • #41079296

    törölt tag

    válasz klari164 #2053 üzenetére

    Szia Klári! Nekem is együtt van a párna a derekam alatt és a térdhajlatban is. Így laptop is jobban kézre áll. :K . Nappali üzemmódban a hátam is alaposan feltámasztom, ügyelve hogy a farcsont ne billentse hátra a medencém. Ezt támasztja meg a derékpárna. De van hogy így is érzékeny. Akkor emelem a térdhajlat magasságot két párnára, vagy a gyógytornás nagy gumilabdára teszem a lábam. De az is sokat segített hogy az ágyra raktam egy majd később egy második szivacsmatracot. Így a farcsont besüpped és megmarad az optimálís ív az alsó gerincszakaszon. Nekem most nem megy az oldalfekvés mert fáj, de sokaknak segít ha a két comb között is van párna így a térdek közti távolság megegyezik a csípőével és nem veszíti azt.

  • para2014

    csendes tag

    válasz klari164 #2053 üzenetére

    Szia klári! Mi van a fej fájásoddal? Nem említetted,remélem el múlt?

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #2068 üzenetére

    Szia, Klári!
    Nem tűntem ám el, olvastam mindig, csak írni nem volt érkezésem. Szerencsére nem a derekam miatt. Matracvadászaton voltunk, meg a lánykám szülinapját ünnepeltük, ilyenek.
    Neked a bal oldalad fájt a műtét előtt is? Nekem a jobb, az a lábam zsibbad most is (hintaló). A fájdalmak inkább a másik, a bal oldalon jönnek azóta, a jobb ritkán sajog. Talán azért, mert az ember a fájós oldalt önkéntelenül kíméli, és a műtét után is sokkal gyengébb volt a jobb lábam sokáig, így nyilván a balt terheltem. Talán az okozza, hogy most a bal oldal vacakol. Illetve érdekes, mert a gyógytorna némelyik gyakorlatánál, pl. amikor be kell húzni a jobb térdem hashoz, van, hogy nyilall a bal oldalam közben a derekam. Tehát van valami "kereszthatás" is, gondolom. Majd holnap megkérdezem a gyógytornászt, délelőtt megyek.

    Stieve, örülök, hogy a csavarok rendben vannak. Remélem, a fájdalmad is enyhülni fog, kitartás!

    Szép napot, a lehető legkevesebb fájdalmat mindenkinek!

  • graver40

    csendes tag

    válasz klari164 #2074 üzenetére

    Klári, nekem azt mondták, hogy a zsibbadás múlik el legkésőbb. Akár hónapokig is tarthat, egy év után viszont véglegesnek tekintik. Nekem ugyanúgy zsibbad, mint műtét előtt, 1-2 nap szünet sem volt. Idáig szedtem rá a Milgammát, amit ajánlanak, de arany áron van, és szerintem semmit se használ. Úgy hogy nem veszek többet. Ha akar, elmúlik magától. Most már úgy vagyok vele, ha múlik, akkor jó, ha marad, az nem jó, de együtt tudok vele élni. Csak ne fájjon sehol, és tudjak mozogni, dolgozni.
    Megértem, hogy nem vagy nyugodt, de látod, engem már három hónapja műtöttek csavar nélkül, és még mindig nem az igazi, akkor csavarokkal gondolom még lassabb a felépülés. Rengeteg türelem kell, de néha nagyon nehéz türelmesnek lenni.
    Igen, korábban írtam, hogy megvan a matrac. Három réteg latex, vagy mi, és két réteg kókusz, ettől aztán majdnem olyan kemény, mint a beton. Még meg kell szoknom, de lekopogom, eddig még nem ébredtem összetörve, vagy ilyesmi.

Új hozzászólás Aktív témák