Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz #98593280 #245 üzenetére

    Szia!

    Szépeket írsz, nem rossz dolgok, bár a csontkovácson kívül a többi 100%-án túl vagyok, hatás nélkül. :U
    A műtét nem arról szól, hogy a porcot szedik ki a két csigolya közül, mert ez téves megállapítás. A porc amit kiszednek eleve nincs két csigolya közt, épp ez a probléma, amit a műtét megold. Van olyan eset, amikor akármit csinálsz, a porc nem fog tudni visszamenni a csigolyák közé.
    A porc a függőleges irányú erők egy részét a belső zselés anyagon keresztül oldalirányba továbbítja. Az oldalirányú (merőleges) erőhatásoknak meg a rostos szerkezetnek kellene, hogy ellen álljon, és mintegy "rugózással" csillapítsa a gerinc rezgéseit.
    Egy a lényeg, hogy ahol a porc körkörös rostos szerkezete megszakad, ott a belső zselés cucc elkezd kifelé mászni a csigolyák közül, tolva maga előtt kifelé az előtte lévő porc részt, és amikor ez már eljut addig, hogy nyom vmit, akkor az elkezd fájni. Röviden ennyi a sérv. Ha a porc teljesen kimegy, akkor hiába bármi, nem fog visszamenni a helyére, ekkor marad a műtét, amivel a kidomborodó porcot részben leszedik, a zselé egy kis részét leszívják, és kész is. A két csigolya közt ott is marad porc, ahonnan kiszakadt a rész, mivel a porc csak részben szakad ki és a csigolyák felszíne közt marad ugyanúgy porcanyag.
    Hülye példa, de nézz meg egy sertés gerincéből készített húsleves esetén, ha a porcokat szétveszed, azok is szétszakadnak, de marad bőven a csontok/csigolyák felszínén.

    A probléma oka, hogy a rostos porc gyűrű felszakad, a zselé ott kinyomja a töredezett porcanyagot. A műtét fő célja a porcon belüli nyomás csökkentése, és ha ez nem elég, a kidomborodott porc részleges eltávolítása, de csak a kidomborodott részé.
    És ami a legnehezebb : Úgy eljutni oda, ahol mindez van, hogy közben ne menjen szét sok szövet, legkisebb vágásokkal, de a célt elvégezve. Na ez utóbbi a legnagyobb gond.

    Később aki hajlamos műtéti sebek utáni hegesedésre, az rosszabúl jár, aki meg nem, annak 100% lehet a gyógyulása. A csigolyák közt maradt porcanyag még a sérült helyen is tökéletesen elég részleges funkciója ellátásához. Igaz gyengébb lesz az a rész, a többi porcnak több feladata lesz vmivel. Bár szerintem egy ilyen eset után senki nem akar élsportot nyomni, súlyt emelni, stb., vigyázni fog utánna a gerincre, és úgy meg tökéletesen elég is.
    Egyszóval nem kell más, mint egy jól sikerült műtét. Mennyi ennek az esélye? Nos, én pár hónapja már figyelgetem ezeket, és valahol 95% körülire tehető a teljes gyógyultak aránya.
    Most tesztelek egy új lazító krémet, majd megírom pár nap múlva mik a tapasztalatok. néhány nap használat után egész hatékonynak tűnik.
    Bocs a hosszú post-ért, és ha vmit elírtam, sajnos már este van, hosszú volt a meló, és már egész szépen fáj is a lábam, derekam. Szóval indulok pihenni.
    Mindenkinek jó pihenést, sok úszást!

  • biker

    nagyúr

    válasz #98593280 #247 üzenetére

    De az emberek különbözőek és most nem konkrétan rád gondolok, de a legegyszerűbb bicska alá feküdni, de hogy egy kicsit is mozogjunk, vagy egészségesebben próbáljunk élni, az már nehéz feladat, agyilag... egyeseknek.

    bocs, de bicska és a kinyílás egy tér-idő kontiinumba került ettől nálam :(

    tudod mikor jut MA műtétre az ember? 1-2-3 év után!

    én évekig szenvedtem derékfájással, míg egyszer beállt szeptemberben, mentő. haza.
    onnantól mindenféle kezelés (orvosi és gyógyember-csontkovács) míg februárban ismét mentő, kórház, morfium, anyámtyúkja, és még ez után 2 hónap volt a műtét ideje.

    rohadt nagy tévedés, akarom mondani büdos nagy hazugság és rágalom, hogy "ááá, elmegyek megműttetni" mert nagyon nincs így.
    és még örüljek, mert az OGK-ban eleve 2 éves várolistára tettek volna, nem 2 hónapra.

    szerintem Te sem olvastad el a blog bejegyzést és az összes szólást, és a kapcsolódó hasonló blogokat, de megmondod az igazat.

    nyilván, nem kell megműteni azokat, akik csak fájlalják egy kicsit, de tudnak mozogni, de sajnos azt se műtik meg időben, aki már nem tud.
    persze, minden mozgásszervi betegség megoldása a mozgás, ha elmúlt a gyulladás, de amikor a lokális lidocain+vénás izomlazító+morfium után se lehet megmozdítani az embert, akkor mit tehet?

    kicsit jobban át kellene gondolnod, amikor így leminősítesz embereket.

    nincs harag, félre ne értsd, csak elmondtam a véleményem.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #247 üzenetére

    Nálam a legutolsó volt a műtét.Csontkovács eleinte hónapokra szinte panaszmentessé tett,csak azt a furcsa feszülő érzést nem tudta megszüntetni.Már akkor mondta hogy mennyek ct-re.Nem mentem.Aztán már ő sem tudott vele csinálni semmit és egyre erősödött a fájdalom meg a görcs.Vettem függeszkedős csizmát,csak elkéstem vele.Tavaly kellett volna.Még az utolsó hetekbe is,amíg még fel tudtam mászni a csőre,volt néhány jó órám tőle.
    Nem csak sérv volt hanem 4 milliméteres csontkinövés is (beszéltem egy csókával akit ekkora sérvvel megműtöttek,nekem a kisebbik sérv 6 mili) és ezen felül volt még 12 mili porc kiszakadva.Ezt muszáj volt műteni mert bénulást is okozott.A doki azon csodálkozott hogy még tudok járni meg magamtól vécézni.

    Egyre erősebb a lábam :C a zsibbadás is múlik szépen.Csak legénykedek,néha megesik hogy megfeledkezek magamról és leguggolok meg lehajolok,aztán meg fáj.De már az sem elviselhetetlen,meg egy kis pihenéssel múlik.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #252 üzenetére

    Na igen.Amíg az ember nem tudja hogy az amit csinál árt neki,addig csinálja.Ezt írtam is hogy olyan idősen azt hittem "vasból" vagyok és nekem nem árthat semmi.Elképzelni sem tudtam volna hogy egyszer majd örülni fogok minden újabb lépésnek.A mázsák mozgatása a munkával járt,akkor ez volt,ebből kellett megélni.A ladát meg fogadásból borítottam fel.Évekkel azelőtt, kb 15 évesen mentem el először orvoshoz derékfájással,akkor egy sima röntgenre küldtek és azt mondták ilyen tökéletes gerincet ritkán látnak,azért fáj mert növésben vagyok vagy megerőltettem (ezt is írtam már) úgyhogy végig dolgoztam,sportoltam,legénykedtem az ezt követő ~12 évet tökéletes gerinc tudattal és ha fájt pihentem kicsit de 3 éve végleg beszart.Aztán jött a csontkovács.Persze közben munka mert meg kell élni valamiből.

    Minden sport igénybe veszi a testet.Az egyik a lábakat jobban,a másik a karokat a vállakat vagy éppen a gerincet.Ha valaki kicsit gyengébb térdekkel született és ezt nem tudja (még) de imád futni vagy focizni és később tönkremegy a térde akkor azzal mi van?Akkor most sportoljunk vagy nem?Csak azért kérdezem mert én például imádtam a melóba is meg kondi terembe is nagy tömegeket mozgatni.Jó érzés töltött el.De tönkrement a gerincem.

    Megelőzhettem volna.Például azzal hogy az orvosok tisztességesen kivizsgálnak még 15 évvel ezelőtt.Akkor úgy éltem volna tovább.Akkor kíméltem volna a derekamat.De hogy előzzek meg valamit,ha azt sem tudom hogy mit kell megelőzni?

    Amúgy ki hülyézett itt? :B

    [ Szerkesztve ]

  • mh197

    senior tag

    válasz #98593280 #254 üzenetére

    Ha megoldás lenne az ilyen gondokra a testmozgás, akkor nekem nem kellene fájni a derekamnak egyáltalán. Nem vagyok élsportoló, de minden nap mozgok sokat. Életemben eddig úsztam, futottam, volt néha időszak, mikor kondiztam is, még egyetemista koromban, de érzéssel, és korrekt bemelegítéssel. Ezek mellett mikor ülő melót végeztem, akkor otthon majdnem minden nap evezőpaddal nyomtam fél órás tornákat. Az ülő meló is olyan volt, hogy óránként 10 perc mozgás volt, és ezen kívül is fel-fel álltam mozogni. Megerőltetni vigyáztam mindig, hogy ne erőltessem, elhízni soha nem híztam el. A magam 187 centijéhez általában 80-90 kiló közt igadozott a testsúlyom az elmúlt jópár évben. Kajálni változatosan kajáltam, mindgi volt vmi vitamin is (béres csepp, C-vitamin, multi vitamin, minden más).
    Egyszóval egyáltalán nem értek azzal egyet, hogy testmozgással ez a dolog kivédhető!
    EGYÁLTALÁN NEM! Nekem ez a véleményem. Persze lehet csökkenteni vmivel kicsit az esélyét, de ha hajlamos vagy rá genetikailag, a gerinced alakja, erőssége, meg minden része meg van határozva a genetika által, és akinél ezek pechesebben néznek ki, rosszabb az alakja, ott meglesz a gixer, előbb-utóbb úgyis. Kb olyan mintha vki szemüveges lesz, azt sem tudod szemtornával kivédeni. Jó is lenne. :DDD
    A mozgás lényeges, de nem megelőző dolog, mert ennek kialakulása a genetikai adottságoktól függ leginkább. Sajnos ez van.
    A műtétről meg annyit, hogy szenvedtetheti magát az ember x-évekig, csodaszerek, sok átvágás, néhány használ vmit, de a műtét a végleges megoldás. A várólista nem véletlen olyan hosszú, és műtét után is lehet egy gerinc tökéletes, ez pedig 100%. A legnagyobb kérdés, hogy hogy sikerül a műtét, minden ott dől el. Ahhoz kell egy jó szakember, meg egy nagyon-nagyon nagy kalap szerencse, ja, és persze egy modern technikai felszereltség. Ha mindezek megvannak, akkor megcsinálják, eltelik alig egy hónap a teljes felépüléshez az egyszerűbb esetekben, és lehet is menni tovább minden probléma nélkül.
    Ha vki meg nem műtteti meg, próbálkozik, kínlódik vele, akkor jönnek a csontkinövések, meg minden egyéb, és később mikor úgyis műtétre kerül, ott már komprikáltabb a dolog, mintha korábban helyre lett volna rakva a dolog. A műtétekből, meg mint ahogy a statisztika mutatja, kb 90-95%-a a teljes gyógyultaké, a maradék %-ban meg van néhány maradványtünet, meg egyéb. Ha vki azt mondja ez nem 100%, hát igen, nem 100, van benne rizikó, de miben nincs?? :U Élhet az ember egy műtét után 100% tökéletes életet fájdalom nélkül, vagy élhet a fájdalommal végig, és utóbbi esetben meg csodás érzése lesz az egész életéről. A kettő közt az a 95%-os siker arány, ami a választó, ez van. Van aki ezt bevállalja, van aki nem, ez már egyéni döntés.
    Részemről én 3/4 év fájdalom után erősen a műtéti tábor felé hajlom, mert már szinte minden csoda dolgot kipróbáltam, és akikkel beszéltem, és nem műttették, ők soha nem beszéltek 100% gyógyulásról, nem úgy, mint a műtöttek. :R

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #257 üzenetére

    Hogyne lettek volna előjelei!Csak ha elmentem orvoshoz hogy fáj,azt mondta megerőltettem és pihentessem,kenegessem, nincs semmi bajom.Kivizsgálásról szó sem volt.Minek is kivizsgálni az embert? :W A végén még megelőzhető lenne egy, a tébének 300 ezrébe kerülő műtét,meg fél év táppénz további 4-500 ezerért.Tiszta hülye lenne az orvos ha időbe elküldene egy 100 ezres kivizsgálásra meg kezelésre és ezzel megspórolna 700 ezret a tébének, meg nem esek ki fél évre a munkából, plusz az ember egészségi állapota is jó marad.Ez utóbbit meg nem lehet pénzbe mérni.Ismeretség kellett ahhoz hogy tisztességesen kivizsgáljanak meg ellássanak.Katasztrófa ez az ország. :(

    Hidd el,foglalkoztam a derekammal.Főleg az utóbbi ~6 évbe.De a fene se gondolta volna hogy ez lesz.Úszásra nem volt mindig lehetőség meg nem is vagyok valami jó úszó :U de azért jártam ahogy tudtam.Tornáztam,nyújtottam állandóan.Ezen kívül sokat bicikliztem,meg futottam,lépcsőztem (pont ami nem ajánlott ezt én is tudtam) de azért mert kell a jó állóképesség a munkámhoz. :K

    Ez már így alakult sajnos.Utólag könnyű azt mondani hogy nem így meg nem ezt kellett volna csinálni.De ott és akkor még nem ez járt a fejemben mert nem gondoltam volna hogy azért fáj mert ilyen bajom lehet.Hiszen az orvos megmondta: nincs semmi bajom.

    Ha még nem próbáltad a fejjel lefelé lógást denevérágyon vagy kampós lábravalóval csövön, feltétlenül próbáld ki!

    Amúgy meg nem kell félni a műtéttől. :) Ha kell, akkor jobb minél hamarabb túl lenni rajta,nem szabad halogatni mert abból nagyobb akár maradandó baj is lehet.De remélem neked helyrejön bicska nélkül is! :K :R

    Pííísz!!!

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #258 üzenetére

    Na hát ha egy éve jól vagy, akkor nem lesz ott baj.Akkor te még időben és helyesen felismerted a helyzetet és még tudtál javítani rajta. :K
    Természetgyógyászattal nekem sincs bajom, már kinéztem egy kiropraktőrt is akihez elmegyek majd ha lehet.De sajnos vannak helyzetek,amikor már muszáj kés alá menni.

    A böjtöt nem nekem találták ki. :D Próbáltam még nagyon régen gyúrósfitnesz koromba de nem volt jó.Alig tudtam kiheverni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #261 üzenetére

    [link] Ezt rendeltem meg.Ezen sokat gondolkoztam én is hogy mászok fel a pihe testemmel.Volt a dobozba egy papír,azon volt hogy a csőre kötelet kell kötni, abba beakasztod az egyik lábadat aztán a másik lábadat fellendítve ráakasztod a csőre.Utána kötélből kiakasztod a lábad és átrakod a csőre és fent is vagy!Lefelé már könnyebb mert segít a gravitáció :DDD Nem nehéz,még én is fel tudtam mászni fájós derékkal. :K Teljesen tehermentesíti a gerincet,nyújt,erősít.Nekem tényleg nagyon bejött!

  • mh197

    senior tag

    válasz #98593280 #258 üzenetére

    Tény, hogy mindenki másban hisz, és emellett vannak olyan esetek, amikor már más nem segít, csak a kés. Ahogy te is írtad, 1 év kellett, hogy szinte tünetmentessé alakuljon a dolog. Ezek szerint nálad szerencsés helyen volt a sérv, és ahogy írtad, nem lett totál tünetmentes, amit műtéttel simán el lehet érni egy hónap alatt. Persze utóbbi is akkor, ha nem nagy a gáz a porcnál, nem kell mindent szétszedni.
    Én azzal viszont absz. nem értek egyet, hogy rendszeres testmozgással ez a betegség kikerülhető. Sajnos ez sztem nagyobb mértékben függ az ember genetikáján, mint életmódján. Az életmód max egy kicsit rásegít, de ha hajlamos vagy rá, akkor ez van. Ahogy írtam is, minden nap bringával mentem suliba, úsztam, futottam, kondi is volt finoman, mai napig nagyon jó erőben vagyok, és mégis beszívtam ezt a dolgot.
    Előjelei? Nos, sztem ha fáj néha a hátad úgy, mintha izomlázad lenne, nemhiszem, hogy rendszeres mozgás mellett a gerincsérvre gondolsz rögtön?! Vagy te igen? :U
    Fél évig csak vizsgálgattak, kezeltek mindenféle másra is, mire kiderült a dolog. Most meg mióta tudom, már megint elment egy fél év, és célirányos terápiával sem haladok vele sehova. Csak az a hülye féloldali lábfájásom van, meg lábújj zsiborgás a kislábújj felőli részen, vádli külső oldalán néha meleg érzés, állandó feszülés/fájdalom a térd alatti részen, és a comb felső részén, meg időnként ugyancsak jobb oldalon becsípődésérzet a keresztcsont résznél. Azóta gerinc MR meg medence MR -em is volt, más bajom nincs, "csak" az az alsó két korong kiboltosulás, ami feltehetően ezeket okozza.
    Azt aláírom, hogy jókedvből senki nem műtteti magát, de ennyi idő után én úgy gondolom megtettem a próbát az egyéb módszerekkel, köszönöm, most már normálisan akarok élni, nempedig ezekre a fájdalmakra koncentrálni.
    A műtétektől meg sokan félnek, ez is igaz, egyik másik intézményben lehet is. Ismerek egy sérvre műtött nőt, akit egy ilyen hentes helyen csináltak, na neki 6 hónapba telt mire helyrejött, de mára semmi baja. Mint kiderült elég hentesmódra szétszedték indokolatlanul, mert egyszerűbben is lehetett volna. Az is igaz, hogy ő megvárta, míg vinni kellett mentővel, és nemigen volt választása, hogy hol csináltatja. Na ebben az esetben ez is gáz.
    Ha pedig tünetmentes vagy, örülj neki, nagy kincs, ha nem fáj semmije az embernek, én is csak most jöttem rá az elmúlt egy évben. :K

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz #98593280 #263 üzenetére

    A kazánház ajtóba csavaroztam fel egy colos csövet pont fejmagasságba,így viszonylag könnyen felmásztam rá.Jobban tetszett a denevérágyas variáció,csak az drága nekem egy kicsit.Kényelmesebb meg kímélőbb megoldás lenne az biztos. :K Majd megkérdezem a dokit meg a gyógytornászt hogy mikor mászhatok fel,egyáltalán ajánlják-e.
    Nem tudtam sokszor használni mert műtét előtt 6 héttel vettem,majd két héttel azután végleg kinyúltam egy rossz mozdulattól.De addig is volt olyan nap hogy reggel úgy keltem mint egy öregember meggörbülve és nem tudtam felegyenesedni.Kínok között fellógattam magam fél percre,lejöttem és egyenesen álltam,tudtam hajolni sőt egész nap dolgoztam mint akinek semmi baja!Autót szereltem,kertészkedtem.Azt hittem megvan a megoldás és pár hónap lógás után enged a derekam.De nagyon elkéstem vele. :( Sokkal hamarabb kellett volna.

  • biker

    nagyúr

    válasz #98593280 #271 üzenetére

    értem :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák