Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    válasz #98593280 #258 üzenetére

    Tény, hogy mindenki másban hisz, és emellett vannak olyan esetek, amikor már más nem segít, csak a kés. Ahogy te is írtad, 1 év kellett, hogy szinte tünetmentessé alakuljon a dolog. Ezek szerint nálad szerencsés helyen volt a sérv, és ahogy írtad, nem lett totál tünetmentes, amit műtéttel simán el lehet érni egy hónap alatt. Persze utóbbi is akkor, ha nem nagy a gáz a porcnál, nem kell mindent szétszedni.
    Én azzal viszont absz. nem értek egyet, hogy rendszeres testmozgással ez a betegség kikerülhető. Sajnos ez sztem nagyobb mértékben függ az ember genetikáján, mint életmódján. Az életmód max egy kicsit rásegít, de ha hajlamos vagy rá, akkor ez van. Ahogy írtam is, minden nap bringával mentem suliba, úsztam, futottam, kondi is volt finoman, mai napig nagyon jó erőben vagyok, és mégis beszívtam ezt a dolgot.
    Előjelei? Nos, sztem ha fáj néha a hátad úgy, mintha izomlázad lenne, nemhiszem, hogy rendszeres mozgás mellett a gerincsérvre gondolsz rögtön?! Vagy te igen? :U
    Fél évig csak vizsgálgattak, kezeltek mindenféle másra is, mire kiderült a dolog. Most meg mióta tudom, már megint elment egy fél év, és célirányos terápiával sem haladok vele sehova. Csak az a hülye féloldali lábfájásom van, meg lábújj zsiborgás a kislábújj felőli részen, vádli külső oldalán néha meleg érzés, állandó feszülés/fájdalom a térd alatti részen, és a comb felső részén, meg időnként ugyancsak jobb oldalon becsípődésérzet a keresztcsont résznél. Azóta gerinc MR meg medence MR -em is volt, más bajom nincs, "csak" az az alsó két korong kiboltosulás, ami feltehetően ezeket okozza.
    Azt aláírom, hogy jókedvből senki nem műtteti magát, de ennyi idő után én úgy gondolom megtettem a próbát az egyéb módszerekkel, köszönöm, most már normálisan akarok élni, nempedig ezekre a fájdalmakra koncentrálni.
    A műtétektől meg sokan félnek, ez is igaz, egyik másik intézményben lehet is. Ismerek egy sérvre műtött nőt, akit egy ilyen hentes helyen csináltak, na neki 6 hónapba telt mire helyrejött, de mára semmi baja. Mint kiderült elég hentesmódra szétszedték indokolatlanul, mert egyszerűbben is lehetett volna. Az is igaz, hogy ő megvárta, míg vinni kellett mentővel, és nemigen volt választása, hogy hol csináltatja. Na ebben az esetben ez is gáz.
    Ha pedig tünetmentes vagy, örülj neki, nagy kincs, ha nem fáj semmije az embernek, én is csak most jöttem rá az elmúlt egy évben. :K

Új hozzászólás Aktív témák