Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz pikopeti #702 üzenetére

    Szia!
    Kampós csizmát használtam még a legelején a műtétek előtt. Jó dolog. Reggel amikor meggörbülve másztam ki az ágyból mint egy öregember, csak fellógattam magam fél percre, lejöttem és felegyenesedtem mint akinek kutya baja és egész nap az autó alatt bujkáltam meg cipekedtem. Ez csak átmeneti megoldás volt nálam, mert egy reggel az ágy szélén ülve előrehajoltam az ásványvízért és egy reccsenéssel végleg odalett az L5-ös.
    És ez a probléma. Elég egy rossz mozdulat (amiről nem is gondolnánk hogy rossz) egy rossz emelés és kész a baj. És ezt nem láthatja egy orvos sem előre hogy kibírja-e a porc vagy sem. Lehet hogy szerencséd lesz és nem lesz vele nagyobb bajod, de ha nincs szerencséd, úgy egy életre szóló fájdalmat, bénulást is kaphatsz.
    Kiszakadt porcra nincs gyógyszer itthon. Úgy tudom a műtéttel is csak kitakarítják a porcból kipréselődött anyagot, ezzel szabadítják fel a nyomás alatt lévő idegeket. Aztán a szétszakadt porc meg ottmarad ahogy van, ez így később okozhat problémákat. Külföldön már befoltozzák meg háló szerű valamit is raknak rá talán hogy így védjék az idegeket. A rugalmas csavarokat is csak mostanában kezdik használni itthon. Létezik még rugalmas szilikon (?) porcpótlás is, nyaki gerincnél már használják is ha jól tudom.
    Ha a műtét mellett döntesz, faggasd ki a dokit minden lehetőségről. Végleges és betonbiztos megoldást válassz. Sokáig ne halogasd a döntést, addig is nagyon vigyázz magadra!!!
    Majd írd meg mi volt!
    Jobbulást!!!

    Hol van mindenki? :) Ha feltűnök mindenki eltűnik? :U

    4.-én voltam kontrollon, a vasak jó helyen vannak, idegek szabadok. Viszont a doki nincs megelégedve az állapotommal. Úgyhogy 20.-án megyek neurológushoz mert nem megy úgy minden ahogy kellene. Lábujjhegyre meg sarokra tudok állni, bár megerőltető. De még előfordul hogy megrogy a lábam. Meg más probléma is megesik néha. A fájdalomról, bizsergésről, zsibbadásról ne is beszéljek.

Új hozzászólás Aktív témák