Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    válasz P.József #471 üzenetére

    pedig alap, hogy műtét után várólista nélkül kapsz helyet pl ORFI-ban, 3 hetes bentalvós rehab, minden nap gyógytorna, masszázs, elektromos kezelés, medence parti, stb

    én kihagytam, nehogymá befeküdjek, egy hónapig bírtam melózni. (sokat ülök, vezetek)

    de héviz is rövid várakozással megkapható

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz P.József #471 üzenetére

    Hali! Engem 3 éve műtöttek, én is embereket emelgetek.. :) nem is kicsiket. Mentőknél dolgozom, és ugye ritka a 100kg alatti kuncsaft. Műtét után még egy évig telefon mellett voltam, aztán visszasírtam magam kocsizni, hogy ne kelljen napi 100km-t utazni. Előtte persze konzultáltam a műtő orvossal, én is meglepődtem, de azt mondta nyugodtan vállaljam be. Ha időjárásváltozás jön, vagy nehezebb a kuncsaft, pár napig utána érzem a derekam, nem veszélyes, kissé sajog. Aztán jönnek olyan napok-hetek, amikor mintha semmi baj nem lenne, nem is érzem a derekam. Szóval nem akarok senkit biztatni, mert én sem tudom meddig megy a dolog, de rühellettem meló előtt és után napi szinten 2 órát utazni...
    Na, szóval van más kollégám is, akit porckorongsérvvel műtöttek, kocsiznak, úgy tűnik mindenki bírja. Más, aki meg nem emel semmit, már visszakerült a műtőasztalra. Én abban bízom, hogy 40 év után csontosodnak, összébb húzódnak a porcok, talán kihúzom vele, túl vagyok a negyedik ikszen. Magyarországi viszonyokra, meg a 130kg-os súlyomra levetítve előbb kapok infarctus-t, vagy gutaütést, mint új sérvem lesz. ;]
    Szóval kitartás emberek, nem kell kétségbe esni, lehet teljes életet élni.
    Ja, és most azok a tornagyakorlatok tesznek jót, amit műtét után tiltottak, hogy csavaró mozdulatokat ne tegyek a derekammal. Ha fáj, alaposan, izomból, lendületből jobbra-balra tekerem az anorexiás felsőtestem, ez jól esik a derekamnak.
    Annyit még, hogy ugye ketten emelünk a gépésszel, ha van egy 120 kg-os beteg, az hordággyal emelni és ugye kettéosztva a súlyt, olyan 70kg-ot napi szinten emelek. Sajnos néha többet. Muszály.

Új hozzászólás Aktív témák