Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz cinemazealot #1 üzenetére

    Főútvonal melletti falun nőttem fel úgyhogy én mindenre IS immunis vagyok :D Forgalom zaja, flex, kutya, traktor... tökmindegy. A panelban 1-2 évig azért zavart a felső szomszéd, kb. mintha minden nap (és éjszaka) szekrényeket borogatna... de megszoktam, egy járókerestes öreg néni, nem tud mit csinálni gondolom. Ez vele jár.

    Élni és élni hagyni - ezzel egyet tudok érteni, de csak akkor ha ez kölcsönösen teljesül.

    Mindamellett, nagyon fel tud ****ni a témába vágó beszélgetésekben, ha az a konklúzió, hogy "minek ment oda, költözzön tanyára ha [valami amit a vitapartner csinál, tehát szerinte azt szabad csinálni] zavarja."

    Mindenkinek joga van a zavartalan, egészséges élethez, amihez hozzátartozik a a környezeti zaj értékeléséről és kezeléséről szóló jogszabály - lásd csendháborítás tilalma - (vidéken és panelban is, és nem csak este 10-től mint ahogy az a '93-ból származó kóbor emlékekben él sokaknál), a különböző sz*rok elégetésének tilalma (a kert végén, a kazánban, szalonnasütéskor is), és az egészséges élethez való alapjog is (pl. panelban ha az alattam lévő a fürdőben cigizik és áthúzza a szellőző hozzám, de ugyanez a sz*rok elégetése is vidéken, kb. rosszabb a levegő októbertől-márciusig mint Bp-n bármikor).

    A minimum az, hogy ha felvetődik bármelyik, akkor az elkövető ad egy épeszű magyarázatot és meghúzza magát, nem hogy még neki áll feljebb és habzó szájjal elküld a vérbe, úgy hogy mondjuk ő papától örökölte a lakását / házát / akármijét, amit ingyen utaltak ki nekik a kommenizmusban (sarkított példa), én meg mondjuk kifizettem érte 30-80M-t (helytől és típustól függően).

    Persze ugyanez fordítva: attól hogy valaki kifizet 30-80M-t egy ingatlanért, nem teszi helyi kiskirállyá, ha kedd délután háromkor kettővel többet csattant a papucsom a födémen, vagy nyírom a füvet a 0 decibeles villanyfűnyíróval péntek délelőtt 10-kor, és ez zavarja a kert túlsó végében a fikuszát a növekedésben, hát bocs.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz totron #11 üzenetére

    "Megtehetném, hogy ne tegyem, de mégis megteszem, mert megtehetem - fricska a múltnak."

    Ez valós dolog lehet. Feleségem nagymamája lassan 90. A mai napig nem hajlandó a fehér kenyéren kívül bármilyen (teljes kiőrlésű, rozs, akármilyen ami nem hófehér) kenyeret megenni, még a héját is mindig lekanyarítja. "Elég volt a rágós héjú fekete kenyérből a háborúban"

    Apám hasonlóan, nagyon nehéz gyerekkoruk volt, és fiatalon elveszített egy csomó családtagot. A mai napig minden vasárnap rántotthús van (gyerekkorában nagyon szerette de kb. csak karácsonykor telt rá), és mindig addig eszik, amíg majdnem rosszul lesz, mert ki tudja mi lesz másnap. Mamám mesélte, hogy ez azóta így van, mióta tudnak normálisan, normális ételeket enni.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz twollah1976 #20 üzenetére

    "Fuldugoval kell aludni.

    Problem solved."

    Rosszul csinálod az iróniát. Mást nem is feltételezek, mert egy ilyen kijelentést nem lehet komolyan gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz twollah1976 #35 üzenetére

    Ezek utan en vagyok az erzeketlen paraszt, mert nem sirok, hanem egyszeruen bedugom a fulem ha piheni szeretnek.

    Ha így volt érthető amit írtam, elnézést, csak azt akartam mondani hogy a kategorikus "problem solved"-ból és a "addig nem jutott el hogy valamit bedugjon a fülébe" résztől kb. 0,8 lépésre érzem a már emlegetett "minek költözött zajos környékre, ment volna tanyára" kijelentést. Tudom, te meg nem ezt akartad mondani, elnézést kérünk egymástól, és lépjünk tovább :)

    Csak nagyon utálom hogy ahhoz hogy normálisan (csendben, szagmentesen, egészségesen) éljem az életem, a szükségesnél jóval több lépést kell megtennem így is, illetve nekem kell tolerálnom másokat, sőt megmagyaráznom hogy miért ragaszkodok ahhoz hogy egyszerűbb lenne ha legalább nyomokban betartanák az írott és íratlan szabályokat.

    A füldugóhoz: én pl. egyrészt megőrülnék ha bármit kéne bármilyen testnyílásomba dugdosni éjszakára ( ;] ), másrészt a fülem annyitól is bedurran ha normális minőségű, szilikon fülhallgatót használok >30 percig, nemhogy egész éjjel benne rohadjon valami :N

    Mennyivel reálisabb elvárás hogy ne bulikázzanak este 11-kor a társasházban, ne a zuglói kertváros utcáin játsszanak gyorsulási versenyt 22.19-kor (nem a véletlen műve hogy ez pont most eszembe jutott), és mondjuk este 8-9 óra után általánosan megpróbálunk egy icipicit kevesebb szekrényt borogatni, de legalábbis halkabban, mert lehet hogy a szomszéd már aludna.

    De dugjam be inkább a fülemet ha zavar, ja. :U

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Ha már így belelendültünk a különböző témàkba, egy közepesen ON: csak nekem volt meglepetés, mikor beköltöztem, hogy a panelban a felső szomszéd lépései ha nem is hangosan, de mondjuk este 9-10 körül amikor már nincs más ami elnyomja, akkor határozottan zavaróan dübögnek? Voltam már fent, a régi 50 éves szerkezet van még, parketta, alatta deszka, rég elporladt, újkorában is semmit se érő szigeteléssel (ezt meg onnan tudom hogy én betonig felszedtem és rendes rétegrenddel lamináltat tettem le helyette).

    Mint egy hangfal, vagy egy dob, és hiába mondtam neki hogy legalább este legyen halkabb, szerencsétlen járókeretes öregasszony nem tud mit csinálni. Csak fél óra míg kiér a wcre/konyhába, meg vissza, és addig mintha halkan de ütemesen dobolnának a fejemen minden lépésnél, meg ahogy szépen pakolja (rosszabb esetben karistolja) a járókeretet.... Évek óta, minden este. Szép lassan az idegeimre fog menni, vagyis inkább az idegeim mennek rá.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz twollah1976 #114 üzenetére

    Füldugó, az ;]

    #112 nyilván nem fogom.

    Nem is a megoldás volt a kérdés, csak érdekelne, hogy csak nekem sikerült pont olyan helyre költöznöm ahol a sánta felső szomszéd találkozik a rettenetes padlóval, vagy ennyire nem urban legend hogy a panelban minden hallatszik? 6 évig éltem zárószinten albérletben, előtte koleszban, így tényleg nincs ilyen tapasztalatom.

    Hehe, látom hogy korábbi hszben azt írtam, egy ideje már nem is zavar a kopogás... ezt biztos akkor írtam amikor nem kopogott amikor aludtam volna... :N Amúgy valszeg azon idegeskedek hogy a gyerek felébred rá, én tényleg aludnék mint a bunda, ha ezen múlna. Délutáni alvásból is rendszeresen erre ébred, olyankor percekig sír.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz szipipeti #162 üzenetére

    Nem is értem mit szívóznak ezen ennyit, tényleg örülni kéne hogy van aki értelmesen gondolkozik és hajlandó leadni a hulladékát ahelyett hogy kigórja az út szélén.

    Az én sztorim: 2 m2 terasz felújítása, lett 3 zsák sitt, nyilván nem hívok konténerest vagy sima zsákos szállítót mert horribilis áron vinnék.

    Bunkó nem vagyok hogy kommunálisba tegyem akár apránként is, időm nincs krúzolni a környéken hogy hol van épp "szabad konténer" (és ocsmány dolognak tartom ezt is hogy más konténerébe beleszórni).

    Viszont van pont nem messze hivatalos FKF hulladékudvar. Nade ott nem lehet sittet leadni. Átirányítanak a XV kerületihez, ott lehet. Felhívom. De időpontot kell egyeztetni. OK, ekkor és ekkor. De, kell az utolsó hulladékszállítási csekk (!) hogy igazoljam hogy fizetem, csak akkor adhatom le. Na olyan nincs mert a közös költségben van benne ez. Akkor kérjek a közös képviselettől nullás igazolást. - Jó de ők csak hétfőnként rendelnek, akkor mégsem jó a már egyeztetett időpont...

    Végül végigvertem mindent a rendszeren, és csakazértis leadtam náluk a sittet, de (nem tudom elfogadni, viszont) megértem ha valaki félúton feladja...

    Amúgy budapestieknek kis help:

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák