Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz cinemazealot #1 üzenetére

    Főútvonal melletti falun nőttem fel úgyhogy én mindenre IS immunis vagyok :D Forgalom zaja, flex, kutya, traktor... tökmindegy. A panelban 1-2 évig azért zavart a felső szomszéd, kb. mintha minden nap (és éjszaka) szekrényeket borogatna... de megszoktam, egy járókerestes öreg néni, nem tud mit csinálni gondolom. Ez vele jár.

    Élni és élni hagyni - ezzel egyet tudok érteni, de csak akkor ha ez kölcsönösen teljesül.

    Mindamellett, nagyon fel tud ****ni a témába vágó beszélgetésekben, ha az a konklúzió, hogy "minek ment oda, költözzön tanyára ha [valami amit a vitapartner csinál, tehát szerinte azt szabad csinálni] zavarja."

    Mindenkinek joga van a zavartalan, egészséges élethez, amihez hozzátartozik a a környezeti zaj értékeléséről és kezeléséről szóló jogszabály - lásd csendháborítás tilalma - (vidéken és panelban is, és nem csak este 10-től mint ahogy az a '93-ból származó kóbor emlékekben él sokaknál), a különböző sz*rok elégetésének tilalma (a kert végén, a kazánban, szalonnasütéskor is), és az egészséges élethez való alapjog is (pl. panelban ha az alattam lévő a fürdőben cigizik és áthúzza a szellőző hozzám, de ugyanez a sz*rok elégetése is vidéken, kb. rosszabb a levegő októbertől-márciusig mint Bp-n bármikor).

    A minimum az, hogy ha felvetődik bármelyik, akkor az elkövető ad egy épeszű magyarázatot és meghúzza magát, nem hogy még neki áll feljebb és habzó szájjal elküld a vérbe, úgy hogy mondjuk ő papától örökölte a lakását / házát / akármijét, amit ingyen utaltak ki nekik a kommenizmusban (sarkított példa), én meg mondjuk kifizettem érte 30-80M-t (helytől és típustól függően).

    Persze ugyanez fordítva: attól hogy valaki kifizet 30-80M-t egy ingatlanért, nem teszi helyi kiskirállyá, ha kedd délután háromkor kettővel többet csattant a papucsom a födémen, vagy nyírom a füvet a 0 decibeles villanyfűnyíróval péntek délelőtt 10-kor, és ez zavarja a kert túlsó végében a fikuszát a növekedésben, hát bocs.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák