Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz D1Rect #211 üzenetére

    Ez sajnos nem igy van, plane miota a laptop a divat. Rengeteg fostalicska, legolcsobb tescos laptop van, amihez van eredeti win. Ezt nagyon be lehet szivni.

    Viszont vannak olyan valaszok, amik tapasztalataim szerint mukodnek. Ugye a legegyszerubb, ha kozlod, hogy kiszallasi dij+elso ora 20k, utazasi ido oda es vissza is beleszamit.
    De ha valamiert a penzt nem akarod felhozni, akkor ha mondasz valami olyat, amire nagyon nem szamit, mondhatni sokkolod, akkor sokszor csak annyi a valasz, hogy "Ja, oooo, ok, akkor majd maskor". Ilyen pl az, hogy "Bocs, nem erek ra, Batman jelmezt varrok", vagy barmi hasonlo marhasag.

    ui.: Masik, nagyon jol mukodo modszerem az, ha mar ismerem a szamot, tudom ki az, es tudom, hogy ez semmi jot nem fog akarni, akkor alternativ szovegekkel veszem fel a telefont, valami unalmas, monoton hangon.
    Erre peldak (telefon csorog, felvesz, beleszol igy):
    "Menyetszor mazsara kis es nagykereskedes, miben segithetek?"
    "Szuk lik sexshop, mit parancsol?"
    "Bandzsa szemeszet, fem kontaktlencsek felaron!"
    "Zsani es tsa vegrehajto iroda, mit parancsol?"
    stb stb stb

    Fontos, hogy rohoges nelkul, csendes kornyezeben, monoton, unott hangon kell csinalni. Garantalt a siker! :D

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • mephi666

    nagyúr

    válasz D1Rect #211 üzenetére

    uhh, most rágtam végig magam a hétvégi kommenteken, jó lett ez a bejegyzés :DDD

    ...nekem is ez lett az egyik joker-em: nem szórakozok csak tiszta oprendszerrel... (anno még xp-s időszakban egyik ex munkatársának kellett egy gép, akihez utazhattunk pár soron a nyűgjei miatt... egyik az volt, hogy valamiért nem volt jó az activator, ez pedig 1 hónap után derült ki... másik "probléma" az volt, hogy "elkezdett a gép jelszót kérni, nem tudják használni" ...gondolkoztam, hogy mi a retket nyomhattak el: semmi gond nem volt, csak a windows-al együtt indult a messenger, amibe beléphettek volna, de nem volt profiljuk, a login screentől pedig bepánikoltak :D) ...na az ilyen: nem "aktivál/nem frissít/ugat" dolgok miatt ha ilyennel keresnek, azonnal bedobom, hogy csak legal oprendszert telepítek

    közben beugrott a legutóbbi céges sztori: szabin voltam nyáron, jöttem vissza, azonnal megtalált mindenki, hogy "nem megy napok óta a wifi... itt van főnök fia gyakszin, próbálta újraindítgatni a routert és nem lett jó (amit megtanítottam már nekik: pár hetente gagyizik néha és kell neki 1 restart)" ...dróton van egyébként mindenki, wifi csak egy kinti gépnek kell (ahova nem lehetett drótot vinni), telefonoknak és esetleg a vezetői megbeszélésre, ami párhavonta van... megemlítették, hogy főnök fia már rosszul volt, hogy nem tudott telefonon netezni... próbálkozott mindennel, nem lett jó a wifi, pedig informatikusnak tanul: ért hozzá...
    ...szépen összeállt pár órán belül nekem, hogy mi történt: connecteltem a routerre, nézem full le lett resetelve... gondolom kitalálta a nagyokos, hogy jelszó van beállítva, amit ki tud ütni a router resetelésével, viszont arra nem gondolt, hogy céges hálóra ez az eszköz fel van konfigolva és ezzel minden más beállítás el fog szállni (nem csak ő nem fog tudni onnan wifit használni, hanem senki) :C

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák