Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz pn4hvq #8022 üzenetére

    Ezt már valószínűleg helye válogatja. Nálunk pl. kifizetik mindig gond nélkül, így ezen sosem bukik senki. Cserében korrekten el van számolva, hogy mikor dolgozott és így ezek a csúsztatások amiről KROK írt, pontosan el vannak számolva az adott hó végéig. Az éjszakás meg a hétvégi pótlékot meg műszakkerettől függetlenül ki kell hogy fizessék. Ha lecsúsztatod, jár a pótlékok összege+ egy pihenő, ha nem akkor meg a pótlékok+túlórapénz+alap. Legalábbis akkor, ha nem valami jó magyar kkv-ről van szó, mert ott bármi megeshet.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz pn4hvq #8022 üzenetére

    Én dolgoztam 12 óra/4 műszak/6 havi munkaidőkeretben. Mivel ez folyamatos műszak volt, nem volt olyan gáz a munkaidőkeret. Túlóra is volt, nem tudom, hogyan, de volt :D Ritkán volt rá alkalom mondjuk (ünnepeken).

    @pn4hv : Jaja, a legtöbb helyen így hasznáják - gyakorlatilag a munkáltató szándéka a kérdés.

    @moleman : Ez jó :D

    @Kisgépkezelő : "Voltam én olyan kkv-nél, ahol azzal az indokkal nem volt túlórapótlék hétvégére, merthogy amit hétvégén csinálunk azt nem lehet drágábban eladni mint amit hétközben."
    És? A munka törvénykönyvében van erre kitétel? :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz pn4hvq #8022 üzenetére

    ez csak a Covid19 miatt lett 6 havi, hogy a keresetek ne csokkenejenek le extrem mertekben amugy 2 havi volt elotte
    gyakorlatilag a ceg hitelezett nekunk oraszamban a varhato leallasok miatt

    meg ugy van, hogy a 4. plusznapod utani nap az mar automatikusan tulora, vagy ha 4 napon belul ertesitenek a plusz munkarol, akkor meg szinten tuloranak szamit, akkoris, ha az lenne csak az elso az adott aktualis munkaidokeretben, a MT szerint is 4 nap a limit ebben

    meg a kormany dontese alapjan 1 nappal korabban is megvaltoztathato lett a beosztas tulora kifizetes nelkul a Covid19 idoszakban
    ezt sok helyen mar visszaallitottak az eredeti szerintire

    több drón kell ;P

  • KROK640

    veterán

    válasz pn4hvq #8022 üzenetére

    Igen, pontosan ez meg az árnyoldala ami nekem is eszembe jutott.
    Pedig bér szempontjából nagyon nem mindegy.
    Annak idején diákként a mekiben (is) dolgoztam, és mindig délutánra/estére voltam beosztva, meg az összes péntek-szombat-vasárnap este tuti, hogy én voltam beosztva. De mindig erre akár fogadni is lehetett, véletlenül sem volt egy szabad sem ezek közül. Haver csaj (aki mellesleg eléggé dekoratív) szintén ott dolgozott, állandóan hétköznap délelőttre volt beosztva és fillérre pont ugyanannyi órabért kapott végig mint én.
    Amikor ezt megemlítettem jó két hónap után ott egy közép vezetőnek, hogy nemigazán örülök, hogy két hónapja mióta itt vagyok minden péntek-szombat-vasárnap az enyém, akkor ígéretet kaptam, hogy a probléma meg lesz oldva. Két nap múlva kirúgtak azzal a kifogással, hogy a három hónappal korábbi közgyűlésen is felemrült a nevem h állandóan baj van a munkámmal, meg most is, meg beleakarok szólni vezetőségi döntésekbe. Ugyan érveltem hogy 3 hónapja még ott sem dogloztam, de nemigazán érdekelte őket. Őszintén szólva nem is sajnáltam ... :)

    Akkor értem már, hogy haverom miért panaszkodik, hogy 1 hónapja heti hét nap dolgoznak, és még valószínűleg kevesebbet is fog kapni.
    Jó magyar kkv...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák