Új hozzászólás Aktív témák

  • koby11h

    aktív tag

    válasz hcl #128 üzenetére

    Aha, nem húztam gyengeáramot, de legtöbb munkahelyemen (kis cégek, IT 1 max 2 fő) hálózat, telefon, gépek költöztetése, minden szir-szar amin kijelző vagy bekapcsoló gomb van, mobilok, kifogyott a festék, papír, villog, sípol, begyűrte a lamináló fóliát, nem a lámpa sem világít de nem tudom hol a kismegszakító...
    A kisebb cégeknél sajnos nincs kinek passzolni, akár a tiéd akár nem!
    Volt aki fél év ott dolgozás után megkérdezte, hogy jó-e TMK-snak lenni? = nem tudta, hogy a rendszergazda vagyok! NEM VAGYOK TMK-S CSAK MINDEN SZART ÉN CSINÁLOK MEG!
    Nem értett miért lettem ideges :) Utólag én sem. Mikor kiléptem inkább megnyugodtam.

    Azért volt olyan is ahol én basztam el, még kezdő koromban:
    - főnököm gépe, valamit gépelt már vagy 2 órája és csak egy formázást akart Word 2.0-ban kérdezni, megmutattam majd megkérdeztem a turbó miért nem világít? gyorsabb lenne a gép! és megnyomtam, csak valami marha felcserélte a reset és a turbó vezetékét az alaplapon. Megegyeztünk, hogy nem nyomkodom a gépét ha nem kéri, majd elment ebédelni én pedig 30 perc alatt újra gépeltem a teljes szöveget.
    - üzemi számítógépek, csupa por minden, jó ötletnek tűnt, hogy a gépeket elviszem az ajtóhoz és kifújom levegővel. Első gépnél kifogtam a vizes vágó melletti hideg vizes pisztolyt a légpisztoly helyett (egymás mellett voltak, a szín rég lekopott, a dolgozók tudták melyik-melyik) így telibe fújtam a gépe hideg vízzel. Szétkaptam, lerázás, levegő, szárítógép - leizzadtam mire kiderült, hogy túlélte!
    - BNC háló, új gép, kábel széthúz, T csati és kábel összedug - majd vörös arccal bocsánatkérés mindenkitől aki azon a szálon volt és elszállt a hálózata

    Szóval nem mindent oldottam meg én sem :)

    Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Új hozzászólás Aktív témák