Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz zulu_mester #237 üzenetére

    Szia!

    A számos kérdésem közül az első, hogy pl az emeleteket hogyan, mi alapján méri/számolja az óra?

    A beépített barometert és a kar mozgását használja hozzá és kb. 3 méter magasság változást tekint egy emelet megtételének. Nekem pontos volt eddig minden Fenixemen, de légköri nyomásváltozások azért befolyásolhatják.

    Itt találsz róla leírást a GARMIN oldalán:
    https://support.garmin.com/en-US/?faq=LJ6vYF2phv7JUAOlsRRjC8

    Azt lehet tudni, hogy milyen módon számolja az aktív kalóriákat?

    A FirstBeat algoritmusát használja, de a képletet természetesen nem teszik közzé. Gondolom kismilló tényező befolyásolhatja az alapokon túl (nem, kor, magasság, súly, pulzus, aktivitás, stb..), de általánosságban én elég pontosnak találom.

    Volt már pár erre vonatkozó kutatás, de elég nagy volt a szórás... Voltak készülékek amik erősen túlbecsülték a kalóriafogyasztást, mások meg épp alá. Például itt egy 2020-as:

    "This 2020 study which found that the Apple Watch overestimated the calorie burn 58% of the time, while the Fitbit overestimated 39.5% of the time and underestimated 48% of the time, and Polar devices overestimated 69% of the time and Garmin devices underestimated 69% of the time."

    De van egy 2022-es kutatás is ami hasonló témát dolgoz fel, csak ebbe épp nincs Garmin eszköz.

    Az aktivitások (pl. futás, kerékpározás, stb..) kalória mérése jóval pontosabb mellkaspánttal, a napközbeni mérés meg inkább iránymutatásnak jó, nem kell halálosan komolyan venni.

    A harmadik kérdésem az az lenne, hogy "normális" az, hogy közel 30 perc úszásara 150 kalóriát mérjen az eszköz?

    Az úszás abból a szempontból nehezebb dió, hogy a víz plusz a csuklós folyamatos mozgása nem sokat lendít az optikai pulzusmérés hatékonyságát. :D Minden esetre itt is kérdés pl. az alany súlya, az edzés intenzitása, stb... Nekem például 70 kg-san 30 perc mellúszás kb. 216 kalóriát kellene, hogy égessen:

    https://www.health.harvard.edu/diet-and-weight-loss/calories-burned-in-30-minutes-for-people-of-three-different-weights

    Két hete úsztam egy órát mellkaspánttal és 440 kalóriát adott rá:

    Szerintem ez teljesen korrekt. Nyilván +/- 10% eltérés simán benne lehet, de azért ez továbbra is csak egy amatőr hobbi eszköz, nem egy labor. :)

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák