Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz dreampage #6 üzenetére

    Valaki elmagyarázhatná miért köt a Microsoft ennyire előnytelen licenc szerződéseket, hacsak nem ócska lókupec fillérbaszkurálásból.

    Az oké, hogy a meglévő vásárlóknak megmarad a játék, de az elég gáz, hogy 4 éves szavatosságot kapnak a Forzák, aztán kivágják őket a kukába. Még megértem, hogy a Rockstar olyan mennyiségű dalt tesz egy GTA-ba, hogy képtelenség mindenkivel örökérvényű licenc szerződést kötni, de azért a Forzák esetén más a helyzet. Ráadásul a Rockstar is csak patcheket ad ki, amikkel kikerülnek néha egyes dalok.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz haunteer #20 üzenetére

    Sok más autós játékból van már egy egész sor folytatás, mégsem állítják le a régiek forgalmazását (legalábbis az online piactereken). Azért mert van új, nem magyarázza a régiek elkaszálását. Ez az online piacterek előnye, nem kell a lemezek utángyártásával foglalkozni ha fogynak a készletek és még ha kevesen is, de folyamatosan esnek be vásárlók.

    ----

    (#19) Csapoati: Próbáltam valamilyen hivatalos vagy félhivatalos választ találni a miértekre, de nyilván amire te mondod, hogy "így érte meg", az pont az általam említett fillérbaszás. Inkább kötnek olcsóbb rövid lejáratú licenc szerződéseket a zenei kiadókkal, autógyártókkal, hogy lefaragjanak a költségekből, miközben a Forzák (bármennyire is szeretem őket) igazi pénznyelő szajhák, amiknek a világ összes pénze sem elég, ha minden tartalmat meg akarsz venni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Throme #22 üzenetére

    Értsd jól a pénznyelőt, egy Ultimate kiadás 28 ezer forint és még így is van mire ezen felül költeni és ha nem lenne meg minden DLC, akkor a játék bizonyos időközönként emlékeztet is rá, mint ahogy a free-2-play játékok szoktak.

    Érdemes ezen ismeretek tudatában szemlélni a Microsoft szarrágóskodását a 4 évre tervezett szavatossággal.

    Ha meg nem akarják széthúzni sok rész között a multis közösséget, ne jelenjen meg minden évben új Forza, hanem támogassák sokáig a meglévő epizódokat tartalommal. Ugyanez megy az Activision és az EA háza táján is, miközben meg mondjuk egy Counter-Strike vagy hasonló multis cím sok-sok évet leszolgál a leváltásig.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #24 üzenetére

    Csak ebben a generációban:

    Forza Motorsport 5 (2013)
    Forza Horizon 2 (2014)
    Forza Motorsport 6 (2015)
    Forza Horizon 3 (2016)
    Forza Motorsport 7 (2017)
    Forza Horizon 4 (2018)

    Oké, nem teljesen ugyanaz az (al)műfaj a kettő, de elég nagy az átfedés a célcsoportban. Szóval a Forza branden belül évente fosta eddig a Micro$oft az új részeket. De még a 2 éves ciklus az FM / FH vonatkozásában is elég szűk csereperiódus ilyen jellegű játékoknál.

    És van, akit évente le lehet húzni 30+ ezer forinttal, ami főleg annak fényében pofátlanság hány rész kellett csak a Motorsportnak, hogy elérje számokban (autó/pálya) az előző konzolgeneráció szintjét újra.

    És eközben nekem is a kedvenc autós címeim ezek, de csak azért mert szeretem, nem húnyok szemet az M$ ultragáz üzleti felfogása felett.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #30 üzenetére

    Én is mindig kicsit később akciósan szerzem be őket (nincs állandó GamePass-em). Vagy például FM5 nekem is Gold-hoz volt, de az FM6 után elég vérszegény, alig van benne tartalom.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz lmno #37 üzenetére

    Semmi gáz vele, ha azt nézzük, hogy a kiadók már nem szeretnek hosszú távon építkezve, terméktámogatással és tartalomfejlesztéssel közösséget építeni. Ez ma már az általános a kiadók között, szándékosan fragmentálják a közösséget, hogy befizetések felé tereljenek (DLC hegyekkel meg futószalagon érkező új részek kiadásával).

    Én emlékszem azokra az időkre, mikor egy DLC vagy kiegészítő csomag nem arra szolgált, hogy rövid időn belül lecserélendő alapjáték üzleti okokból lezárt részeihez hozzáférj (rosszabb esetben a félkész játék nagyjából befejezetté váljon), hanem így akarták az alapjáték szavatosságát megtoldani. Ma meg már előre a még piacon sem lévő játék mellé kínálják a Season Pass-t (vagy legyen ez Ultimate, Gold, Kutyafüle nevű csomag, tök mindegy). Érezd a törődést, hogy nem kapsz egész játékot, csak egy háromnegyedet és a maradék negyedért még fizesd ki az alapjáték árának a felét.

    Most meg már ott tartunk, hogy a régi résznek nem csak a támogatása szűnik meg 4 év alatt, de ki is radírozzák a boltokból, hogy ha addig nem volt meg, már ne is lehessen, tessék mindig a frisset és az újat venni.

    Lehet igazad van és én vagyok egy őskövület, aki még nem abban a játékiparban szocializálódott, amiben a vásárló csak egy fejőstehén.

    Én most megmondom, hogy a Microsoft (és vele együtt a játékipar) át fog menni egy teljesen Netflix-szerű üzleti modellbe, ahol már nem lesz megvásárolt játék, csak bérelt és rendszeresen fogják lehúzni a klotyón azok a címeket, amik már a nyakkendős fejesek üzletileg nem tartanak kifizetődőnek, így rajtad is ott lesz a kényszer, hogy mindig legyen előfizud és mindig told a legújabbat, mert sosem tudhatod mikor törlik.

    Végső soron egy kábszer díler se csinálná kevésbé profin. :)

Új hozzászólás Aktív témák