Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz band1103 #415 üzenetére

    Ha az Ubi azt mondja, hogy hardverkövetelmény, akkor az biza hardverkövetelmény, ha fejreállsz, akkor is. (nekem sem tetszik, de ez van)
    Azért írtam videokártyás példát, hogy érthető legyen. Ha úgy írják meg, hogy a teljes élményhez dx11-es kártya kell, és mondjuk DX10 a minimum hardverkövetelmény, akkor nem fog menni egy radeon7500-on. Ha pedig úgy írják meg, hogy a single-höz is kell net, akkor az is hardverkövetelmény. (igen, maga a játékot meg lehet írni anélkül is, de nem így tették. Meg magát a játékot meg lehet írni dx9-re vagy dx8-ra is, hogy jól nézzen ki, de nem így tették.)

    Majdnem minden játéknál azon sír mindenki a fórumban, hogy 'miért nincs multi'+'miért szar a multi', ezekhez ugye jó net kell, most meg azt olvasom, hogy nincs mindenkinek net. Ki érti ezt?! Amúgy meg akinél nincs normális elérhető net, az minek veszi meg ezt a játékot?! Ha meg megvette, akkor ez a hír pont nekik szól :)
    Tudom, ez kiszúrás azokkal, akiknek nincs állandó netjük,és emiatt csak később tudnak játszani a játékkal (amíg kijönnek az ilyen hírek, mint ez :) ). Nekem meg nincs Ati5870-esem, így nem tudok fullHD Dx11-ben játszani, na bumm :)

    Ezzel a hosszú rizsával csak arra akartam utalni, hogy el kell fogadni, hogy a kiadó kitalál valamit, az egyéni vásárló meg alkalmazkodik, és dönt, hogy ilyen feltételek mellett hajlandó-e megvenni vagy nem. Nem kötelező. (azt pedig felejtsük el, hogy a játék az jár). A kiadó meg mérlegeli majd, hogy ennyi vásárló elvesztése mennyit ér meg neki. Ha ez nagyon nem tetszik az embereknek, és kerülik a játékot, akkor majd kikerül a DRM.

    Tejes példa: Ha ez lenne a tejjel, átszokok egy másik márkára vagy a kakaóra. Ha annyira elfogadhatatlanok a feltételek, a piac kilöki magából az ilyen megoldásokat.
    Itt is ha annyira kényelmetlen a DRM, akkor meg fog bukni. De ha az emberek együtt tudnak élni vele, akkor el kell fogadni, ha tetszik, ha nem. (nekem speciel nem tetszik)

Új hozzászólás Aktív témák