Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    válasz Chaser #147 üzenetére

    "a 3080 amennyivel gyorsabb 2080ti-nél, annyival többet is eszik, semmilyen fejlődés nem volt ilyen téren" - Azért Tensor és RTX teljesítményt is bele kéne ebbe számolni, úgy kicsit más lenne a kép...meg alacsonyabb órajelen, konszolidáltabb fesz görbével is megnézni. Milliószor le lett már írva, hogy részterhelésen (=ugyanazon az fps-en) sokkal hatékonyabb a 2080Ti-nél, csak éppenséggel magas órajeken exponenciálisan skálázódik a fogyasztás. Ráadásul (már ha kapható) olcsóbb is.

    Kevésbé hatékony alatt nem tudom mit értünk. Illetve tudtommal a chipbe bevitt áram közel 100%a hővé alakul akkor is, ma is. Hogy közben mennyi Flops realizálódik - vagy válasszunk egy mértékegységet - objektívet nehezen fogunk találni. Nagyon. Sőt, ilyen nyers számok szerint a Vega pl lemosott mindent kb (bitcoin miner go brr), mégse jött össze az architektúra arra amire egyébként kellett. Nem ilyen egyszerű ez.

    Azt akarjátok, hogy egy Ferrari pályamodell fogyasszon 5 litert, lehetőleg menjen még gyorsabban, és csak 30 ezrenként kérjen olajcserét :) És akcióban mikor is lesz készleten? Nekem is kéne belőle.

    Ugyanitt 50 hozzászóláson át megy a téma a fenntarthatatlanságról.

    Amúgy lemaradtam valamiről, és ezekben le lett most tiltva az undervolt is? Vagy az az infó is kimaradt, hogy UV-el -5/10% perf-al -100Watt fogyasztást lehet állítani...

    Speed is the only truly modern sensation

  • koko52

    veterán

    válasz Chaser #147 üzenetére

    ha jól tudom a napelemeket nem is lehet újrahasznosítani- ezt nagyon rosszul tudod
    Üveg, aluminium, szilicium,réz-100%-ban újrahasznosítható. Műanyag talán 1-5%-a napelemnek ami kérdéses de megoldható. Utolsó olvasatomnál 99% újrahasznosításnál jártak.

    Emberiség: lesz egy pont amikor megnyomják azt a gombot ami kipucolja a földet a fölösleges emberektől. Lehet ez a mostani nátha a főpróba, milyen gyorsan lehetne ezt végrehajtani.

    [ Szerkesztve ]

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • csakos1997

    tag

    válasz Chaser #147 üzenetére

    Pedig 300-3500w körül lesz annak is a fogyasztása ezt kb garantálom neked. A környezetvédelemről meg annyit hogy kb ez a kommentszekció amit idehánytak sokan több Co2-t termelt mint a gépem egész héten :C na sebaj ma is megmentetted a földet

Új hozzászólás Aktív témák