Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz keIdor #173 üzenetére

    Én nem így fogom fel a dolgokat. Ez kb olyan, mint ha le kellene ragadni egyetlen stílusnál. Mert ha nekem anno tetszett a Wolfensten 3D, akkor soha életembe ki se próbáljak mást, csak 3D Shooter FPS-t, és hasonlítsak mindent ahhoz (sarkított példa). Számomra ez a szórakozásról szól nem stílusokról. Szórakozási faktorral mérem a játékokat, nem stílusban.

    Teljesen mindegy milyen a játék kameranézete, milyen benne a harcrendszer, képes vagyok alkalmazkodni, a játék által támasztott feltételekhez, ha a produktum megérdemli.
    A Far Cry 5 és a Final Fantasy XV nagyjából egy időben jelent meg. Én összehasonlítottam az előzetesek alapján, hogy melyikért fizessek. Mérlegeltem, hogy egy 5. rókabőrt vegyek e meg, vagy egy Japán sorozat 15. részét, ami végre újra tiszteletét teszi PC-n is. Feltettem a kérdést, hogy vajon melyikkel fogok jobban szórakozni? Melyik mennyi tartalommal rendelkezhet? Mennyi játékidőt tolhatok bele? Hogy néz ki? Milyen lehet a sztori? stb stb. Japán? És? Legalább valami újdonság. Ezért nem fogok "elrohanni előle". Furcsa volt a főszereplő és társai kinézete (kicsit Tokyo hotel elsőre), de könnyen megbarátkoztam velük, a játék végére pedig.... spoiler lenne.

    Szóval, én sose értettem egyet ezzel a "ne hasonlítsuk össze dologgal". Más szemmel tekintek a játékokra, én nem stílusokat látok, hanem szórakozási formákat és mértékeket.

    Nekem egyetlen stílus az ami nem jön szóba, az a horror járékok azokkal nem játszom. Kivétel az Alien: Isolation.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák