Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Kissé félve írok, de remélem ide is befogadtok. :DDD Ropival már beszélgettünk a témáról, és nem kell megijedni, nem kezdtem el esküvőkön kóklerkedni :D egyenlőre mint tanonc kezdenék el vele foglalkozni.
    De még ez is csak terv, mert még egyenlőre hazaköltözés, stb... szóval az idei évben örülök, ha el tudok menni pár esküvőre, eseményre tanulni. Jelenleg egy Canon 70D-vel, Canon 18-135mm IS STM, Canon 50mm 1.8 STM, Canon 10-18mm IS STM, Tamron 17-50 2.8-al rendelkezem. 1db YN-568EXII vaku, és jó pár kiegészítő (kártyák, akkuk, stb.) Kutakodás, beszélgetések után majdnem úgy döntöttem, hogy váltok FF-re (még most is szeretnék), de muszáj a földön maradnom, és magamba szállni, hogy ez az FF-re váltás egyenlőre csak álom. Persze itt az anyagi része a legnagyobb gát, hiszen akárhogy is számolgatok, az eladáson nem keveset buknék, és ha még jó áron el is adnám a szettem, akkor is mélyen a zsebbe kéne nyúlnom mondjuk egy 6D vázért. Plusz akkor az üvegekről még nem is tettem említést. :DDD Na szóval akármennyire is agyaltam rajta, hogy tudnám megoldani, sajnos egy ideig várat magára még ez a vonal. Minden jó tanácsot, infót szívesen fogadok! Milyen tatyóval oldjátok meg (nekem hátitáskám van, ami ugye nem annyira praktikus ide), milyen megoldást használtok nyakpánt helyett, gyors obicseréhez (több vázon kívül :) ) megoldások, megvilágítás, stb... Kíváncsi vagyok, és tanulni akarok. ;] Köszi!

  • belovary

    senior tag

    Hmmm... Érdekes ez az övtasi megoldás. :DDD Soha sem láttam még élőben így, de attól még lehet jó. Kissé olyan komolytalannak hat így elsőre, de lehet csak a szokatlanság miatt. Igaz, ez nem divatbemutató... ;] Ezen az övtatyón a fellógatott obi tokok könnyen hozzáférhetőek? Meg egyáltalán elfér minden egy ilyen övtáskában amire szükség lehet? Általában vagy válltáskát látok a képelőknél eseményen, na meg hátitáskát. Az utolsó esküvőn a srác elég sokat szenvedett vele, sokszor rajta volt, hát izzadt rendesen. Persze sokszor levette, letette ide-oda. Viszont a válltáska sem a legtutibb, mert ugye zavarhat az is. Bátyám kamerás, van neki egy szép nagy dög válltatyója, viszont ő mindig rábízza valakire, vagy elzárja valamerre, stb... Azt nem igazán lehet cipelgetni, igaz, kamerán nem is kell nagyon semmit cserélgetni... :DDD De most jó esetben van egy váz, rajta egy obi, plusz 2 obi. Vaku, rá valami Demb, vagy Gary F. amik ugye jó helyfoglalók, meg az aprólék... Most láttam olyat, hogy öv, és azon szabadon vannak az obik, ilyen bajonettekek lafognak, és arra vannak rácsavarva. Nagyon gyors a gyere, de hiába a videón profin tolja a srác, azért ez elég rizikósnak tűnik.
    Korábban írtátok ezeket a vállpántokat, na ilyet ritkán láttam, viszont sokan azt írják hogy nagyon jó. Ezek a black rapid cuccok. Igaz, nekem sincs bajom a nyakpánttal, de melegben azért a nyakam kikészül tőle... ;] Volt már, hogy csurom víz volt. Mindannyian Demb diffúzort használtok? Az érdekes ezzel is, hogy átlagban nem is nagyon látok a képelőknél, simán pofánveretik a népet, na meg persze ha van rá mód indirektbe tolják. Lehet ennyire feleslegesnek érzi mindenki, vagy egyszerűen drága, és nem áldoznak ilyenre?

  • belovary

    senior tag

    válasz duni84 #1488 üzenetére

    Reni! :) Köszönöm a hosszú hozzászólást. Viszont szerintem elsiklottál a kezdő hozzászólásom felett, amiben írtam a jelenlegi cuccomat. Van hátitáskám, de abban biztos hogy nem mutatnék "elegánsan" egy esküvőn, na meg kényelemre sem lenne valami tuti. :) Bár túrázni nem rossz. Sajnos nem rendelkezem FF vázzal. :B Egyenlőre... ;) Amúgy a nyakpántos dolgon nem vacillálok, csak kíváncsi vagyok ti mit, hogyan oldatok meg. Pont amit írsz, azt szeretném elkerülni, mert a nyakpánt nekem nem jön be, irritálja a nyakam. ;] Főleg melegben. Egy időben le is szedtem, de azért úgy meg nehézkesebb a dolog. :K
    A diffúzort sem azért kérdeztem, mert én aztán szét akarom vakuzni a népet :DDD csak érdekel, mert amennyi esküvő, annyi fajta megoldást látok. Tetszik a honlap, jók a képek is! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Jaaaa, akkor nem Reni. :D Bocs. Fura is volt, mert az írásból is inkább férfira tippeltem volna. ;] Na ezt a tatyót meg kell nézzem, mert most már többen is ajánlották, úgy néz ki valóban ez lesz a befutó. :R Félre ne értsd, nem arra gondoltam, hogy pingvin cuccban kell parádézni, meg húgó bossz bőrtatyóban kell vinni a felszerelést ;] csak pl nekem a hátitatyóm nem pont ilyesmire lett tervezve. Jó tatyó, de nem a legmegbízhatóbb, főleg munkára (jó az elején nem lesz nagy felelősség rajtam, max saját magammal szemben). Igen, sajnos akármennyire is agyalok, és számolok, mindenhogyan egy horrorfilm lenne váltani FF-re, akármennyire is szeretnék. Amúgy is nagy dilemma még a 2.8-as szekció, hogy Canon vagy Tamron, mert árban elég nagy, képminőségben már nem akkora a különbség. ;) A YN- vakum nem rossz, bár tény, hogy észrevettem, hogy TTL-ben eléggé szeret össze-vissza villanni. :D Nem is igazán szeretem, inkább manuálban beállítom, azt úgy jól teszi a dolgát. Igen, sajnos vannak minden ilyen eseményen önjelölt fotósok, akik zavarják a munkát.

    Voltam olyan eskin, ahol balhé is volt, ugyanis volt egy rokon, aki ugye megjelent az 5DMarkIII-al fotós tatyóval, 70-200, 2.8 IS -el, meg még valami L-es obi volt nála. A fotósnak meg szerintem fele annyit sem érő cucca nem volt. Aztán durrant is a dolog ugye, mert a rokon eléggé tudomására hozta mindenkinek ezt a dolgot, és már a polgárin ment a nevetséges kakaskodás. A fotós megunta, odament a pár szüleihez, azt hiszem Apuka intézett mindent, és mondta, hogy vagy szólnak neki, hogy fejezze be, mert akadályozza, vagy ő befejezte. Persze a rokon is odament, és elkezdett dobálózni azzal, majd ő folytatja, nehogy már ilyen cuccal fotóztassák az eskit, jó hogy már nem telefonnal, stb... De aztán finoman közölték a rokonnal, hogy üljön le, és élvezze az eseményeket. :DDD Az egészben az volt a rossz, hogy őket figyelte mindenki, tiszta feszült volt a hangulat.

    @*Ropi* : Igen, ezek a tatyók nagyon jók! A hátitáskám is megoldás egyenlőre, ha veszek egy olyan övitasit, de sajnos abból nem lehet csak úgy szépen kivenni mindent, mint egy ilyenből ami nektek van. Másra való a hátitatyó. Amúgy koffert sosem vennék, ahogy írtad is az okát.
    Vállpántból mit érdemes nézni? Én elveszek közöttük, a boltban meg kapásból egy váz értékűt tukmálnak rám. :DDD Pedig csak nézelődni megyek boltokba.

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #1498 üzenetére

    Akkor tulajdonképpen bármelyik vállpánt jó, amelyik ránézésre bírja a strapát. Értem. :DDD Köszi! :R

  • belovary

    senior tag

    válasz Melanor #1507 üzenetére

    Elolvastam. Egyet is értek. Bár nekem jelenleg nincs kettő semmiből, bár tervben van most egy másik váz, de sajnos csak APSC. Gondoltam váltok FF-re, de egyenlőre nem fog menni, mert ha váltok, akkor nem hogy tanulási időszakra nem fogok menni, hanem sehová, mert konkrétan lemínuszolnám magam a béka segge alá. :DDD Szóval inkább ezen a szinten próbálok minél többet kihozni a technikából. Igen a 2 ember szuper, de mi van ha nem tudsz másik embert. Nem olyan egyszerű, mert aki csinálja, az nem fogad maga mellé, aki meg mondjuk jönne, vagy nincs olyan felszerelése, na meg tudása... Ez egy jó kis ördögi kör. Nálam konkrétan elég rossz a tapasztalat, pedig még csak "gyakornok" vagyok. Mondjuk nekem eszem ágában sem lenne bevállalni esküvőt így hogy na majd én... :DDD Egy biztos. Bármilyen munkát is vállalok, azt szeretem 120%-an csinálni, mert ilyen maximalista vagyok. Viszont az anyagi korlátok eléggé zavaróak, de gondolom senki nem kezdte milliós felszereléssel. Jó, biztos van, aki volt olyan szerencsés. :)

    Pont most dilemmázok egy ideje, hogy mivel most már tudom, hogy egyenlőre marad az APSC, így mindenképpen akarok venni még 1 fényerősebb obit is. Úgy volt, hogy a Tamron 17-50 2.8 at veszem meg, de mivel nem csak képelés lesz, hanem videózás is, így a stabi hiánya elég hátrányos lehet. A Tamron stabis meg ugye elég gyengére sikeredett. Van egy 18-135mm IS STM obim ,ami videóra egész jó, csak ugye nem valami fényerős, és sötétebb helyen még nem nagyon teszteltem. Viszont a Canon 17-55 IS USM -ről is sok rosszat írtak, sőt még itt a fórumon is arról olvastam, hogy csalódás. Az ára az meg eléggé kiakasztó. :DDD

    Amúgy valamelyikőtök szokott készíteni videó snitteket? Igen, így esküvőn, eseményeken...

  • belovary

    senior tag

    válasz m3ss #1510 üzenetére

    A 18-135-öt csak írtam hogy van, és fotózásra nem is használnám, max ha a családdal megyünk valamerre, na meg magam örömére itt-ott. Kizárólag a videó miatt írtam. :) Hát igen, nekem is volt a kezemben már más váz, de nekem most 70D van, és egy másik vázat akarok még, de az lehet egyenlőre még nem lesz jobb váz. 50-es 1.8 STM van, az egész jó kis képeket kreál. Azért is írtam, hogy most ezen a Canon 17-55-esen agyalok, aminek az ára felér egy érvágással. Főleg hogy ott a Tami, bár ugye stabi nélkül, szóval... :)

    Igen, persze, nem a technikán múlik, mert lehet nekem 4 millás cumóm is, ha olyan béna vagyok mint a franc. Ez így van... Láttam esküvőn rokont, olyan fullos cuccal "alázni" a fotóst, hogy csak na. De biztos vagyok benne, hogy csak a parádé miatt vette, nem azért mert komolyan foglalkozik vele, ez látszott is ahogy kezelte. Pár képet lőtt obisapkával, és nem értette mi van. :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz Melanor #1513 üzenetére

    Persze ez tiszta sor. Én ezt úgy látom, hogy nem csak esküvő, hanem úgy maga az egész fotózás egy hosszú folyamat, mind tanulásilag, mind gyakorlatilag. Mint minden más szakma, művészet. Nincsenek tévképzeteim, hogy én majd óriási művész leszek mert most elkezdtem vele foglalkozni komolyabban pár éve. Ha esetleg oda jutok, hogy valami kis pénzt kapok majd a munkámért, még akkor is csak lelkes, hobbista, amatőr képelő leszek. Igaz, nálam a profi sem azt jelenti, ha valaki bellibben a fullos technikával, azt kész. Sok olyan fotóssal találkoztam már eseményeken, akik... na de hagyjuk. Elég volt 1-2 perc belőlük, mert mindent jobban tudtak mindenről. Az öreg rókákat meg jól írod, bátyám is, csak ő operatőr. Nála pont ez a baj, hogy full nulla marketing, semmi. Egyszerűen olyan régóta tolja, hogy így is van munkája, de most már ő is érzi, hogy azért haladni kéne a korral. Na ezért van az, hogy próbálok beszállni mellé, illetve már így is sokszor besegítettem korábban, de komolytalanul. Mostanság van segítsége, de nem fix. Szóval kicsit komolyabbá tenné a dolgot, több szolgáltatást lefedni. Persze ez nem egy 5 perces folyamat, szvsz pár év amire oda eljutunk, hogy flottul működhessen a szitu. Na meg persze munka mellett kell, mert azért én ebből nem fogok pénzt látni az elején, sőt, inkább még én költök. Majd ha esetleg már jön valami kis pénz befelé, akkor talán merek váltani komolyabb technikára is. :DDD

    Nagyon agyaltam a Sigmán, de egyetlen egy bajom van vele. A stabi. Szuper obi esküvőre, ahogy a tesztek is írják róla, és meg is venném, és ha képelni kell ezt használnám, videóra meg vennék valami stabisat... de inkább visszaszállok a földre, és úgy kell megoldanom, hogy a lehető legokosabban. Szóval ezért lehet a Canon a befutó, mert hiába van a Sigma, vagy a Tamron, egyik sem tudja úgy lefedni azt amire nekem kell mint a Canon. A vicc, hogy még a Canonról is hallani rosszat.

    Pedig közel egy árban vannak.

  • belovary

    senior tag

    válasz Melanor #1518 üzenetére

    Ezeket az üvegeket sajna nem ismerem. :B Én eleve úgy gondoltam, hogy ha nem váltok FF vonalra, akkor próbálnék olyan üveget venni erre a 70D-re amivel azért hogy is írjam... nem kell szégyenkeznem, ha odamegyek akár csak tanoncnak egy eseményre... :B Azért láttam már XXX Canon vázzal és sima kit obival is lezavarni esküvőt, nem is egyet. :DDD Bár volt olyan manus is, aki kompakttal nyomta, és azt mondta, hogy az összes "kolléga" csak játsza az agyát a komoly, drága, felesleges cuccával, mert egy sima kis kompakttal is ugyanúgy le lehet nyomni, sőt! Ó, mondom, sokat kell nekem még tanulni. :DDD Tény, hogy nem kell cipekedni, meg bajlódni az utómunkával. ;]
    Persze, ha csak fotózásról lenne szó, kérdés nem lenne, hogy csak azt nézném, hogy jobb legyen az optika. Sőt! A Tamron 17-50 stabi nélküli ugye a tesztek, és vélemények alapján szinte (majdnem) partiban van a Canonnal. Legalábbis ez derült ki számomra. Viszont előfordul, hogy vágóképeket is kell csinálni, vagyis videóznom is kell, és akkor meg a stabi nem lenne rossz. Szóval ha most a Sigma, vagy a Canon-t nézem, a Sigma odaver képminőségre, na meg ugye 1.8, de nincs stabi. Sajnos ezeknek az obiknak egyenként is horrorfilm az áruk, nemhogy vegyek egy ilyet is olyat is. :D Vagy felcsapom a 18-135-öt azt videózok azzal. :DDD ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz Gondwana #1522 üzenetére

    Na azért ez nem olyan rossz vas. Fujifilm X100T -ról van szó?

  • belovary

    senior tag

    válasz duni84 #1524 üzenetére

    Ja, nem lenne rossz, bár már én vagyok az Apuci... :DDD Amúgy az még jóval odébb van, hogy én reklámozzam magam. ;] Idén megyek pár alkalomra, mindent fogok csinálni. De úgy is fogok menni, hogy nem viszek semmilyen gépet, csak figyelek mint a fene. Szívjam befelé a dolgokat. Én is úgy gondoltam, ha eljutok oda majd, hogy esetleg pénzt is lehet kérni majd a munkámért, akkor majd egyszer talán lesz annyi, hogy rendszert váltsak. :DDD Azért ez a felszerelés sem 100e Ft, szóval ezt is igen kevesen engedhetik meg maguknak. Sajnos...

  • belovary

    senior tag

    Ez egy nagyon kényes szitu, hogy ki mit vállaljon be szerintem. Aki be meri vállalni, az így is úgy is be fogja. Én speciel fél éve próbálom összeszedni a dolgaimat, mert sajnos két pici gyerek mellett még a nem FF vonal is rohadt húzós jelenleg anyagilag. Most volt egy hirtelen fellángolásom, hogy eladok mindent, és váltok FF-re, de van aki lebeszél, vagy aki rábeszél, de a számok beszélnek a legjobban mindenki helyett. Esküvőn még nem voltam eddig mint fotós, de akárki kérne fel, hogy fotózzak, és akármit ígérgetne nem vállalnám. Nem ő miatta, vagy mert elrontom nekik, vagy úr isten beszarik a vakum, vagy nem lesz egy kép sem, stb... mert ezt közölném, sőt le is papíroznám előtte, hogy senkit se érjen meglepetés, nem vagyok profi esküvői fotós. Azért nem vállalnám be, mert amit "munkát" csinálok azt szeretem úgy csinálni, hogy minél jobban közelítsen a tökéleteshez. Erős hobbiból tolom jelenleg is, de úgy, hogy sokszor most is kimegyek valahová, és ha nem adott valami, hiába tartott órákig, egy képet sem készítek. Most elmegyek egy esküvőre, jajj most itt mit hogy állítsak, komolyan, csak magamat készíteném ki. Ezért nem vállalnám be, nem azért mert most nekik nem lesz 1 jó képe se. Közöltem velük hogy mi a szitu? Igen. Vállalták? Igen. Akkor nincs hiszti. Viszont hosszú órákon át én nem gyötörném magam... Bőven elég lesz most menni ezzel a "gyenge" cuccommal is tanulni, lesni azoktól, akik már azért rutinosak. Tuti ott is tiszta stresszben leszek, mármint magam felé, hogy ejj elbasztam ezt is, most a fény, most áááá... ;] Pedig aztán pár évet kameráztam sporteseményeket, persze full amatőrként, kisegítőként és ha most megnézném az első felvételemet, amire fapofával mentem oda, mint aki ért hozzá, hááát jó pofánverném magam. :DDD Nem véletlenül van az a mondás, hogy a gyakorlat teszi a mestert.

    Azért írtam az elején, hogy valaki simán tolja, mert pl a barátom szerintem életében nem képelt többet 50 képnél, ebben benne van a telefonos képelés is. Totál hidegen hagyja. Neki szólnának? Pfff... Kb úgy vállalná be, mint valami profi fotós. Tuti kölcsönkérne valami gépet, bevágná automata módba, de ezt is előtte megkérdezné szerintem, hogy hogy müxik, és letolná. Mindenféle para, és lelkiismeret furdalás nélkül. ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz ateszm #1572 üzenetére

    Lehet durvábban is fogalmazni, de így is érti mindenki, hogy mi a pálya. ;) A lényeg, hogy mindenki azt csinál amit akar. :DDD Most hívott egy pár, aki látott pár képemet (soha nem fotóztam modellt, párt, max család, és nincs is ilyen képem :DDD ) hogy készítsek róluk egy sorozatot. Csak úgy a városban, na meg terhes a Hölgy, és olyanokat is. Mondtam, hogy megtisztelő, hogy rám gondoltak, de sajnos jelenleg időm sincs, de ha lenne, akkor is azt ajánlanám, hogy inkább keressenek fel stúdiót, vagy aki bérel, és azért van némi rutinja. Ők kerestek, de nevetségesen drága, nem is tetszenek a képeik, amiket én csináltam azok tök jók. :DDD Mondom de én nekem nincsenek ilyen képeim. :N Hááááááát de amiket csináltam azok jók, akkor gondolták... Lényeg, hogy rövidre zártam, nem. Persze most sértődés van. Múltkor mentem el egy barátomnak, szívességből, majd amikor már elkészült minden, album, anyám füle, még szinte én fizettem hogy okés legyen a dolog, de mondom mire valók a barátok. Na, ezek után a párja mégiscsak elrángatta profi stúdióba, és olyan áron nyomattak róluk pár képet, hogy lehidaltam. A képek jók, de most nem egy hűűűhaaa. Nem az a kreatív sorozat. A kulcs a Hölgyemény szívéhez az volt, hogy előre berendezett stúdió, és egy tonna kellék, biszbasz volt. Ennyi kellett neki a boldogsághoz. :K

    Hamarosan megyek az első esküvőmre ami a fotózást illeti, háááát kíváncsi leszek magamra, meg a felszerelésemre, hogy mit hozok ki elsőre... ;] Igaz, felelősség nem lesz rajtam ugye, bár azért nem kéne a fotós elé állnom, meg akadályozni, de azért így is izgi lesz. ;]

  • belovary

    senior tag

    Igen, jobb más napra tenni. Mi is előtte napot rászántuk, ráadásul más fotósok is voltak, mert az eski időpontjára nekik nem volt jó. Profik voltak, ketten is voltak, de jól ráfaragtunk. Ugyanis olyan idő kerekedett mint egy horrorfilmben, volt olyan időszak, hogy a le kellett állni a kocsival, mert full semmit nem láttunk az úton, úgy ömlött az eső. Az egész ötletbörze, amit kitaláltam (disznók között fetrengés, stb...) ment a levesbe. Idő után feladtuk, mert nem javult az idő, így a garázsunkban lett egy két idióta kép készítve. Szóval más is közbejöhet, nem csak a felszerelés, vagy ilyesmi. Másnap a másik fotóssal ugye meg volt beszélve előre, hogy nem lesz kreatív, na meg ő egyedül is volt, így csak annyi volt, hogy gyorsan 2-3 percbe próbált valamit a kertben. de most őszintén írom, nem csak a laikus családtagoknak, de még nekem is a full profik képei sokszor nem jöttek be annyira, mint a srác, aki eljött Apsc-vel, egyedül, pót felszerelés nélkül. Persze a profik képei jók, de sokaknak ez szúrt szemet. Túl jók! Egyszerűen az átlag embereknek a megszokott kompakt géppel készült képek a mérvadóak, na meg a mai világban ezek az effektes képek a halálom. Persze nem lehet összehasonlítani egy beállított képet, az elkapott pillanat életképeivel. Az életképek, ha technikailag nem is jók, azok mindig jobban hatnak, főleg ha még érdekelt is vagy a képen. ;] Azt hozzáteszem még, hogy a fotósok, akik készítették a kreatívot, hasonlóan szomorúak voltak, mert annyira várták, hogy egy állatsimogatóban fogunk dagonyázni, hogy csuda. Külön gumicsizma, meg minden volt náluk. :DDD

  • belovary

    senior tag

    A bátyám most meséli, hogy elmaradt az eskije, mert a vőlegény visszalépett! :DDD Állítólag még győzködik, ;] de úgy néz ki a pénteki, és a szombati fotós, videós dolgoknak lőttek. Atya gatya, egy tonna pénz feleslegesen kidobva? Pfff... Azért ehhez pofa, kell nem? :DDD Akkor inkább tartsák meg, aztán utána csendben nyilvánítsa semmisnek... Nem tudom ilyenkor mi van, de az tuti, hogy ha nem is lesz, 90% már pengetni kell mindenfelé.

    Azért ez se kutya: [link]
    Majdnem a fotós is kapott a jobb oldalon. :DDD

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!
    Csak kíváncsiságból... :) ti hogy dolgozzátok fel a rengeteg képet? Eski, esemény, stb?
    Kizárólag LR, vagy használja valaki a PS Camera Raw progiját? Én azt kezdtem el anno, és nem az LR-t most bánom is, és valahogy nem is jön be az LR. Na mindegy. Szóval használtok presets-eket, vagy ha nagy az időhiány, akkor mi a pálya? Itt van nekem egy keresztelő, iszonyat "szar" lett az egész, de a költözködés miatt nincs időm külön - külön játszani a képekkel. Természetesen nem fizetős meló, szívesség, szóval nem kell összetörni magam. :) De azért ha tanulási fázis is, szeretnék a lehető legjobbat kihozni belőle, még így is hogy nincs időm. Eddigi képeimnél amiken ugye nem sűrűn voltak emberek, tudtam jól miből mennyit lehet tolni, de itt most bajban vagyok. :) Nem akarom hogy műanyagok legyenek az emberek, vagy porcelán hatásúak, de ne legyenek lágyak sem. Nem tudom mennyire lehet zajt szűrni, clarity, stb.. Korábban több könyvet is olvastam, de sajnos szita az agyam, elfelejtettem, csak rémlenek dolgok. elsőre azért is gondoltam presets-ekre mert változatosak a képek. Kint, bent, baromi sok fény, semmi fény, stb... Na meg akik felkértek, orrba szája mehetne nekik az effektezés. :D Na de nem akarok giccsparádét sem. Na nem szaporítom itt tovább a szót, szóval ti hogy toljátok? Ja! Most valaki írta, hogy retus kell. Minden egyes képnél retusálni szoktátok az alanyokat? Mert akkor most fonom be a hajam... ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz ateszm #1671 üzenetére

    Oké, hogy ingyenes, de valahol el kell kezdeni... nekem ez most "betanulási" időszak azért érdeklődöm, hogy mit, hogy merre a kidolgozásban...

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #1673 üzenetére

    Ez de kemény... :D Nem akarok én presets huszi lenni, de mondjuk te retusálsz minden esküvői képet? Vagy van egy sztenderd hogy szem, ajak, csókolom? Mert nekem 1 kép is elég sok időbe kerül, de ha még retus, meg miegymás, hát akkor egy évszázad lesz amire végzek. ;] Ráadásul nem is értek a retushoz egy cseppet sem. :B Most azt gondolom hogy a clarity ilyen képeknél éppenhogycsak picikét, különben a bőr tónusa oda. Élesség, zaj, ezekkel hogy bántok? Valaki Camera Rawban ténykedik? Vagy csak én vagyok ilyen mazochista? :DDD

  • belovary

    senior tag

    Pont ezért érdeklődök nálatok! ;) Mivel nem igazán tudom hogy megy, ezért vagyok kíváncsi hogy ti mit merre. Eszem ágában sincs összecsapni, meg kóklerkedni. Egyszerűen csak ilyen jellegű képeket nem dolgoztam még ki, illetve szűk családi körnek igen, de az meg ugye nem mérvadó. Válogatás már megvan, csak bajban vagyok, mert nem igazán érzem hogy mitől is lenne frankó. Ne húzzam túl, stb... Lassan megy így mint a fene. Retusnak meg nem is merek nekilátni, mármint arcokon, mert sosem csináltam. Amúgy nekem is úgy ajánlották, presets azt go... :D Na nekilátok, közben olvasok is valami tudást is hozzá. Bár a legjobb lene valami mestertől tanulni, mert ez az autodidakta mód nem biztos hogy mindig jó...

  • belovary

    senior tag

    Szóval akkor senki sem használja a Camera Raw-ot? Sajnos Bp.-től messze lakom, és itt az esküvőfotósok nemhogy segítenének, még keresztbe is tesznek. Pedig én igen nyitott vagyok, és dolgoznék akár ingyen is nem is keveset. Na de ez van. A tanfolyam meg tudjátok milyen. Van egy tonna elméleti anyagom, de ugye a kidolgozásról igen felszínes említést tesznek. Ki tudom dolgozni a képeimet, szóval nem írom azt sem hogy tudok fotózni, bla..bla... de azért nem írom azt sem hogy teljesen vakon vagyok. ;] A lényeg, hogy amiket eddig kidolgoztam, és itt is publikáltam, ahogy írtátok mindig volt valami. Természetesen ki tudom dolgozni simán, csak gondoltam kérdezlek titeket, mert nem akarok túlhúzni semmit, háthas van valami alap amiből kiindulni lehet, és van alapszabály amit nem kéne átlépni. Mint mondjuk a clarity, ha jól tudom ilyen jellegű képeknél ahol arc is fellelhető nem nagyon kell cibálni. :) Amúgy nagyon beszívtam ezzel a keresztelővel, mert egy kápolnában volt, ahol talán ha 5 ember fér el kényelmesen, aztán voltak benne 20-an. Persze kúp alakú, így körben voltak a székek, nulla mozgástér. Az 50-es szépen rajzol, csak nagyon szűk. Szóval szenvedtem, mert bent barlang, szauna, kint szikrázó napsütés... Kattintgattam rendesen, de azért brutálisan hosszú út amire tényleg közelítek majd ahhoz, hogy jobban odafigyeljek a beállításokra, és ne rontsak ennyit. :)

  • belovary

    senior tag

    válasz Melanor #1692 üzenetére

    Igen, az alapokat azért már régóta tudom, :) de mondom ki tudja. Sajnos sikerült bakizni az elején, mert lett pár kép ami életlen, na meg máshová ment a fókusz. Ugye annyira rákészültem a benti barlangi témára, hogy amikor érkeztek, és szálltak ki a kocsikból nem figyeltem eléggé és ugye AV módban néha érdekes dolgokat produkál a szerencsekereke a záridőt tekintve. Naná hogy bemozdultak lettek. Szerencse hogy azért idővel észrevettem, de pár kép lett amit sajnálok. Szerencsére lett több száz kép, talán lesz egy 50db ami azért nem gáz. :DDD Nyerset úgysem adok ki. A legnagyobb bajom az volt, hogy a keresztanyuka, aki kb 20 éves volt, szinte minden képen grimaszol. nem is láttam még ilyet sosem. Volt sorozatkép, azon is. Igaz, nem egy szépség alapból sem, de ahogy még erre grimaszokat vág, mintha direkt arra mentem volna, hogy még jobban elcsúfítsam. :DDD Szóval ilyen szituban még nem voltam. A Camera Raw-ot én nagyon szeretem, egyszerű, gyors, és jó. Ugye a PS progija, így maximálisan együtt müxik a kettő. De most akkor nekilátok újra az LR-nek is, csak valamiért nekem sosem volt szimpi. Nem tudom miért.

  • belovary

    senior tag

    válasz aleister #1694 üzenetére

    Ok, nem nagyon tudom... :) Sosem használtam presets dolgokat egyik képemnél sem, de az is tény, hogy nem sűrűn voltam eddig eseményeken. Egy táncos mutatványom voltam, ott is egyenként dolgoztam fel, retus nincs, akiknek lett imádták, de tuti hogy messze van a jótól. Igaz a fényviszonyok is iszonyatosak voltak, meg volt fotós, nem is akartam zavarni hogy odaállok mellé a jó szögekért. :) Amúgy is több lencsét használtam, így azokat is külön kell vennem.

  • belovary

    senior tag

    Na most ha már így monitoroztok! :) Nekem is kéne valami ami azért ahogy írjátok is, színhelyesen adja vissza a cuccokat. :) Lehet könnyebb dolgom lenne mint az ezeréves moncsimmal. :) Gépre előbb áldoztam mint minden másra mert az más miatt is kellett, de legalább az brutál. :) Na szóval! Milyen monitort ajánlanátok? Engem nem érdekel a flancolás, se a márka, tőlem lehet egy tégla is. Tudja amit kell, azt kész. Természetesen minnél olcsóbban és a többi szokásos maszlag amit ilyenkor kell írni... :D

  • belovary

    senior tag

    Nem tudom mennyiből, de egyértelmű, hogy nem szeretnék sokat költeni... :) Fogalmam sincs, hogy melyik monitor az, amitől egyáltalán szabad nézni, és az árban honnan indul. Ha 30-ért lehet kapni faja, de ha 50-től, akkor onnan nézem. Ez amúgy tényleg tipukusan az a szitu, hogy fontos, de az ember sajnál sokat költeni rá. Jelenleg egy ősrégi 19-es masinám van, na meg még egy annál is régebbi őskövület, de nem olyan rosszak. De messze vannak az ok jelzőtől. Azt sem tudom miket kell nézni, mi a jó, mi nem.

  • belovary

    senior tag

    Mi megy mostanság itt a topikokban? :DDD
    Ezeket a sorokat olvasva, rájöttem, igencsak kritikus vagyok magammal! :D Pedig úgy gondolom merészebb lehetnék mint az úr, de úgy néz ki, hogy van aki tudja mit vállalhat és mit nem.
    A napokban kért fel egy regionális tv hogy legyek a kisegítő operatőr, vágó, stb... Korábban (úgy 10 éve :D ) beugróként melóztam, de azóta sok változás ment végbe minden téren. Több alkalommal is összeültünk, és mivel túl sok az elvárás, így megegyeztünk hogy keresnek mást. Jól jönne a pénz, de nem minden áron. Család és munka mellett, nem volt pofám bevállalni, mivel tudom, hogy azzal nem áll meg a történet, hogy be és kikapcsolom a kemarát, hanem el kell készíteni az anyagot, és ha normélis munkát akarok kiadni a kezemből, akkor az ugye nem kevés idő...

    Most megyek esküvőkre, és első körben nem is viszem gépet. Miért? Mert figyelek, és figyelek, tanulok, és ha kell még jegyzetelek is. Nem azért mert balfax vagyok, és nem tudnék végigtolni egy eskit. Voltam 1-2 eskin, segíteni is kamerásnak, szóval nem full vakon mennék. De tulajdonképpen azt szeretném hogy legyen meg, adják oda a pénzt, azt csá? Legyen sok meló, dőljön a lóvé, csak a mennyiség, a minőség meg kuka?

    Na én nem akarok beállni ebbe a sorba, úgy gondolom vannak elegen. Én is sok tanácsot kértem itt, és akármennyire is nem tetszett a válasz, tudtam, hogy igazatok van. Persze minden ember más, valaki egy kompakt géppel eladná magát egy sztáresküvőn is, valaki meg profi cuccal nem talál melót, mert akadozik nála a marketing... Úgy gondolom, hogy tisztelni kell akiről a képeket készítjük, akinek a képeket készítjük, és a munkát az első perctől kezdve a végéig maxon kell teljesíteni, mert pont ez a hivatás olyan, hogy igencsak számít milyen hír terjed rólunk...

    Az önbizalom egy jó dolog, csak akkor van baj, ha ehhez nem társul egy egészséges önkritika is. Be lehet vállalni akármilyen fotózást, bármilyen géppel, és tudásszinttel, mint ahogy azt nagyon sokan meg is teszik. Aki komolyabban szeretne foglalkozni ezzel a hivatással, és nem véletlenül írom hivatásnak, mert ez nem csak abból áll, hogy bemegyek a munkahelyre, lenyomom a melót, aztán hazamegyek. De ezt nem is ecsetelem...
    Szóval aki komolyabban szeretne foglalkozni ezzel a hivatással, az biztos, hogy nem fogja maga alatt vágni a fát, és bevállalni mindent, hogy csak pénze legyen, hanem inkább tanul, és szépen okosan építi fel a saját imidzsét. Most ezt próbálom tenni én is, fejlődni, tanulni, és első sorban nem a technikai részt fejleszteni, de természetesen azt is, mert anélkül ez a tánc nem megy. :N
    Hosszú folyamat ez, de inkább vállalom még ennyi idősen is, mert nekem a fotózás nagy szerelem, és inkább lassabban haladok a cél felé, de akkor az már biztos tudás és rutin lesz. Járok suliba, szépen lassan megveszek majd mindent ami kell, és közben gyakorlok. Minden témában, nem csak esküvőn, és majd idővel úgyis hozza az élet, hogy milyen irányba húz tovább ez a világ...

    A lényeg, ha valaki bevállalja egy telefonnal is, mert azt gondolja, hogy ő profi fotós (láttunk már ilyet) akkor írhatsz, mondhatsz neki bármit... akkor is bevállalja. Minden második ember fotós... ezt ti is tudjátok. Csak az nem mindegy, hogy milyen... Van barátom, akinek volt már két kiállítása is, sőt az egyik külföldön! Telefonon beszéltem vele, hogy ezt meg hogy, meg hiszen ő ha jól tudom nem is merült annyira be e a dolgokba, de aztán kiderült, hogy ismeretségi alapon lezsírozták neki. Amikor a képeit nézegettük együtt, és feltettem neki pár kérdést, akár technikai, akár érzelmi, vagy bármilyen kérdést, nagyon ritkán tudott válaszolni értékelhetőt. A legjobb az volt, amikor kiderült, hogy javarészt automata üzemmódban kattintgatott, és tulajdonképpen halvány lila gőze sincs alapvető fotós elméletről. Persze gyanította sok mindenki, és amikor ő ezt érzékelte, és ki is bukott persze, hááát az ego és az a fene nagy önbizalom hirtelen elszállt. :)

  • belovary

    senior tag

    válasz r.levente75 #1922 üzenetére

    Ó, gondolom sokan tudnának még írni úgy mint én, mivel ezt a témát hosszan lehet elemezni. :DDD
    Amúgy felesleges vitába keveredni azokkal, akik nem értik meg, hogy itt nem azért írják le, hogy ezt ne vedd meg, mert felesleges, vagy ne vállald be ilyen tudással mert magaddal szúrsz ki, stb... mert le akarják nyúlni a melót, vagy iszonyat rosszindulatúak... egyszerűen azért, mert van tapasztalatuk benne, és tudják mi hogy müxik ebben a témában. Persze a piac tisztán tartása is fontos lenne, nagyon is, de ugye ez már egy másik téma. Meg nem is a mi dolgunk.
    Ez olyan, mint amikor kint éltem Salzburgban, és sorban kerestek meg emberek, hogy szerezzek kint melót nekik. Bevállal mindent, most azonnal. Értem én, de azért gondoljunk át pár dolgot... Nyelv megy? Mit szeretne elérni azzal ha kijön? Csak pénzgyűjtés, vagy letelepedni? Szóval millió kérdés, mert rohadtul nem mindegy...Persze általában jön erre a haverom is kiment, nulla nyelvtudás, ennyit meg ennyit keres, bla... bla... miért akarom én lebeszélni... Aztán amikor meg ott van kint, akkor döbben rá, hogy húúú baszki, el kell mennem adóhivatalba, a dokihoz, a postára, egy csomó helyre intézkedni... Nincs ez, nincs az, jajj ez drága, a munka nehéz, és akkor jön az hogy segíts megint... Igazad volt, bla... bla... :W

    Sajnos a fotózást nagyon de nagyon nem tekinti sok ember komoly foglalkozásnak, és ezért van az, hogy mindenki fotós. :) Mindenkinek van otthon valamilyen gépe, és azt gondolja, hogy megnyomni azt a bizonyos gombot bárkinek megy. Sokan azért is vannak abban a tévhitben, ha vesznek egy profi méregdrága felszerelést, akkor azzal már garantált a profi fotós titulus. Akinek van szeme, és önkritikája, az csalódni fog, akinek nincs, annak meg nem is kell profi gép, mert úgyis azt gondolja, hogy telefonnal is jobbat csinál mint akárki más... ;]

  • belovary

    senior tag

    Leírtam a véleményen lentebb, és most a kezdők digit. f. képei topikba is. Szóval nem szeretnék itt ebből sorozatot csinálni, csak annyit írnék, hogy azért gondold át mindig amikor ilyeneket mondanak neked, hogy simán lenyomod, nagyon profi vagy, stb...
    Mivel ha ez alapján értékelné saját magát mindenki aki ezzel valaha is foglalkozott, akkor nagy baj lenne. Mosz ha ez alapján saját magamat veszem, akkor nekem már stúdióm lenne, túllennék a 80-ik eskimen, és sorolhatnám. :) De pont azért nem, mert a tudás nem csak arról szól, hogy mit tudsz, hanem arról is, hogy mit nem tudsz! Amióta elkezdtem komolyabban foglalkozni ezzel a világgal, azóta döbbentem rá, hogy nem véletlen, hogy van aki egyetemen tanul róla, és nem véletlen, hogy aki több tíz éve tolja komolyan, az nem henceg, hanem inkább szerény. Ez nagyon is komoly dolog, és pont a laikusok, akik abszolút nem látják át, ők azok akik ilyen tanácsokkal látnak el minket egy-két kép alapján, hogy hűha te neked ez már sima, sokkal jobb vagy mint a profik, stb...

    Na béke! :D

  • belovary

    senior tag

    válasz cOxeR #1952 üzenetére

    Nem is volt szándékomban feketén fehéren ábrázolni a dolgokat, félreértettél. ;)
    De teljesen mindegy, értjük, hogy mi a pálya, ez a lényeg... :)
    Viszont ezt a Zolis dolgot nem értem. Felvilágosítanátok? :D

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    Érdeklődés... ;)
    Arra volnék kíváncsi, hogy használtok kisebb stúdiószettet? Vagy kizárólag csak vakuk, esetleg fényformálók a vakukhoz, azt pá? Tudom, eskihez azért kell a mobilitás, de egyikőtöknek sincs, mondjuk otthoni baba, ilyen-olyan fotózásra?

  • belovary

    senior tag

    válasz Gondwana #2031 üzenetére

    Ok, akinek komplett stúdiója van, az ..... na szóval irigykedem... ;] de akinek nincs úgymond kifejezetten stúdió, üzlet, ilyesmi, hanem mondjuk otthon, garázs, vagy akárhol berendezett, vagy esetleg kisebb szett amit cipel magával... Csak azért kérdezem, mert van pár emberke aki azért képben van, és egyhangúan mondják, hogy a rendszervaku az játékszer, még a kisebb stúdióvakukhoz képest is. Meg hogy mennyivel több lehetőség, és szebb képeket érhetünk el velük, akár már egy hobbi szettel is.

  • belovary

    senior tag

    @ .DLL:

    Igen! Én kevésnek érzem a rendszervakumat! Jobban szeretném ha 1 helyett, lenne 3-4db... ;] :DDD ;]
    Vásárlási kényszerem nincs, már régóta megvehettem volna, de inkább üvegbe rakom azt a pénzt.
    egyszerűen tényleg csak érdekel a vélemény, ki hogy csinálja, akinek van, miért van, stb...

    @duni84: Igen. Általában az ilyen "stúdiók" eladásának az oka, kihasználatlanság, stb...

    Csak azért érdekel, mert gondolom azért ti is hébe-hóba bevállaltok mondjuk egy családfotót, vagy akármi ilyesmit, nem?

    Mert ok, akinek üzlete van, berendezett stúdió, és miegymás, annak adott, és az szuper is, de azért nem mindenki rendelkezik vele. ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz m3ss #2037 üzenetére

    Persze, tudom, hogy a rendszervakuval meg lehet oldani a kisebb szitukat, de mondjuk ha a pár szeretne benti, háttér előtti fotót. Most én kifejezetten nem csak az eskikről beszélek. Gondolom nem mondjátok azt, hogy bocsi nincs stúdióm, menj ide-oda. :DDD

  • belovary

    senior tag

    Nem.... nem... Most nem rólam van szó, hogy én mit szeretnék venni, vagy most portrékat fotóz valaki, magazinnak, vagy speciel kizárólag eskiket. :) Csak arra voltam kíváncsi, hogy biztos nálatok is beesik héba hóba mondjuk egy olyan fotózási felkérés, ahol azért kéne a háttér, esetleg a világosítás.
    Vagy totál kizárólag csak eseményfotózás, azt punktum? :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #2042 üzenetére

    Már hiányoltam hogy leharapd a fejem! :D
    Hülyén fogalmazok amúgy. :) Azt akartam kihozni ebből, hogy mondjuk van egy ilyen felkérés, amihez nem kell a legullosabb stúdió, tényleg csak pár kép kell a családnak, akkor azt megoldjátok vaku, esetleg ernyő, meg mondjuk mobil háttérrel? Vagy rádumáljátok egy helyszínre?
    Mert szuper a stúdiócucc ha van, főleg ha van hely is hozzá, illetve üzlet.
    Amúgy sok melótok van? :D Én hallgattam rátok, és nem vállaltam egyet sem, max gyakorlás! Ja, és belevágtam a tanulásba is, de rohadt hosszú, de majd valamikor papíron fotográfus leszek, persze közben önképzésben keményen kell tolni, mert fél év suli után még a gépet sem vettük elő... :D

  • belovary

    senior tag

    Egy biztos! Nagy városokban frekventált helyen egy üzlet, stúdióval szerelve lehet dübörög, de kisebb városokban, halott ügy. Nem éri meg fenntartani. Van pár ismerős, aki próbálkozott, van aki hosszú évekig, van aki gyorsan eladta a felszerelést. Most is van aki árulja kompletten, és ha nézitek a hirdetéseket, akkor látjátok, hogy mindenhol kihasználatlanság, éppenhogycsak volt használva, stb...
    A bérlés lehet Bp.-en sima liba, de azért a vidéki kisvárosokban ez esélytelen. Azért kérdezgettem, mert pl nálam már sokszor előfordult olyan felkérés, hogy szeretnének ilyen-olyan képet, ami ugye a tipikus fehér háttér, miegymás. Én is inkább a természetes fény híve vagyok, sokkal jobban szeretem a természetben "intézni" ezeket a dolgokat.

    Ezért kérdeztem, hogy tuti nálatok is van ilyen felkérés, vagy esetleg a kreatív fotózáson direkt ilyen kérés van, hogy kanapén, fekete háttér, a tökömtudja. :D Most oké, akinek adott bérelni, annak jó, de akinek erre nincs lehetősége, gondolom nem fog fenntartani egy olyan "szar" stúdiót, amint linkelt DLL... ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #2048 üzenetére

    Igen... ez Bp.-t... de onnan 200-250km -re nincs lehetőség stúdiót keresni, nemhogy bérelni. :DDD

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #2051 üzenetére

    Elkanyarodtunk... :P Na de most maradjunk a kisvárosnál, nincs bérelhető stúdió, és nem is tartunk ott hogy üzlet illetve stúdió legyen ahová szépen beinvitálom a "pácienseket"...
    Gondolom többen is vagytok így, sőt ahogy a korábbi hozzászólásokat is olvasom, csak porosodik a stúdió szett a raktárban. Vagyis akkor megoldjátok kint, szabadban, vagy vaku, ernyő, esetleg ha egyszínű háttér kell, van sufniban azt összedobjátok akárhol... ;]

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!
    Rég nem jártam erre, szerencsére itt nincs több ezer hozzászólás mint mondjuk a kezdő, meg a haladó topikban, ezt vissza tudtam olvasni. :DDD

    Jók ezek a videók nagyon. Főleg a SW amúgy is nagy kedvenc.
    Olvastam viszont erről az 50 kép eltűnéses sztoriról... nem is ezen akadtam fent, mert nálunk cifrábbak voltak, és mesélhetnék a környékünkön levő legkeresettebb fotósról, hogy ő nála mik vannak... (pl valaki 2 éve vár az egész esküvői anyagra, sorolhatnám)...
    Azon akadt fent a szemem, hogy a Nikon D750 egy amatőr gép. Most én nem vitázni akarok ezen, de egy kissé az az érzésem, hogy nincs jól megítélve ez a gépezet. Az egyik legjobbnak tartott váz, rengetegen dolgoznak vele esküvőkön is. Tesztek, beszámolók, stb... támasztják alá.
    Na meg amúgy sem a felszerelés határozza meg, mivel egy tényleg amatőr vázzal, és olcsó obikkal is végig lehet tolni akármilyen eseményt, úgy hogy akár a végeredmény is szuper.
    Persze lehet a záridőt, meg felsorolni pár dolgot, de mondjuk pl a D800 szuper fájlméretei nem mindenkinek kellenek...

    Amúgy voltam eskin gyakorolni, speciel még mindig 70D-vel (akkor ez meg milyen kategória? ;] )
    sima volt minden. Sőt, néha úgy éreztem, hogy a fotósok igen lazán adják elő... Kajázni tudnak, stb...
    Voltam "profival", voltam másodállásban kiegészítésnek csináló emberkével... Igazán ami a tapasztalatom a profinál, hogy sok eskin volt, és tudja már a helyszíneket, rutinból tudja mikor hova kell állni. Igaz, kíváncsi lennék, ha egy számára ismeretlen helyen kellett volna mozognia, akkor mi van. Nem rossz így elmenni gyakorolni, de igazából arra jöttem rá, hogy a lényeg, hogy sok eskin ott kell lenni, mert az adja majd meg a tapasztalatot, nem az hogy egy fotós után koslassak. Van aki igen lazán adja ezt elő, még "amatőrebb" felszereléssel, viszont jó dumával, amit esznek a népek mint kacsa a nokedlit, valakinek meg milliós felszereléssel, és mondjuk jó fotós tudással a háta mögött is egy balf@asz...

    Lassan indul a szezon, készültök? ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz .DLL #2140 üzenetére

    Na ja... ;]
    Persze, azért számít a technikai háttér, nagyon is. De mondjuk aki azért kicsit jobban tanulgatja ezt a hivatást, azért mást is megvizsgál, mielőtt költekezik. Pl nem árt azért átgondolni, hogy mekkora a befektetett összeg, és milyen bevétel várható. Mert lehet eszetlenül költekezni, vehetek én akármilyen csúcsprofi felszerelést, ha az életben sosem hozza vissza az árát... Persze van akinek nem számít a keret... De attól még hogy a felszerelés megvan, és mondjuk az profi, attól még nem lesz ő is az aki használja.
    Pl nem mindegy hogy van lóvé, azt veszek egy D810-et, hozzá obikat, mert a marha nagy fájlokhoz kell egy erőmű is. Mármint a kidolgozáshoz... Na mindegy, ezt lehet innen-onnan is nézni, meg feszegetni, de egy biztos, hogy ezek csak eszközök, a lényeg, hogy használjuk őket. :P

  • belovary

    senior tag

    Azért reménykedem benne, hogy troll, mert akkor csúnyán irigy leszek... :P
    Azért ez a cucc amiket ide írt, nem azt sugallja, hogy ennyire nem vágja a dolgokat. ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz scofield657 #2197 üzenetére

    Aham... ;] És a másik hobbid pedig a pénzmásolás? ;] Van még pár objektív? Gondolom azok is ilyen jelentéktelenek... :DDD Jobb képeket akarsz? Szerintem cseréld le a szettet valami komolyabbra, és akkor tuti jobb képek lesznek legközelebb! :P
    Ajánlottam volna jó kis Hassel-t, de az nem annyira táncikázós középformátumos :DDD , de egy D5-tel talán már alkothatsz... Potom pénz a jelenlegi cucchoz... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #2233 üzenetére

    Ez a trafis beteg... Na próbálna Magyarban lebeszélni ilyet a rendőrséggel... Megunná az életét amire a végére érne a procedúrának, és tuti nem lenne a végleges válasz.

    Viszont a képekre kitérnék. Felesleges is regélni. Ennyi: :Y

    Eszméletlen képek, és nem tudom mennyi manipuláció rejlik mögötte, de nem is érdekel!
    Baromira kíváncsi lennék rá hogyan készültek, milyen a nyers kép, mi kellett hozzá...

    Végre a hétvégén elő tudtam venni a vasat. Nagyon hiányzott ismét több apró felszerelés kiegészítő, de hát ez van...
    Első körben a hegyekben szerettem volna fotózni egy 3-4 fős csapatot, ahogy síelnek, stb...
    Megbeszéltük hol tali, de nekem rohadtul elhúzódott a szombati meló, és amire odaértem, nem találtam őket. Persze telón elérni őket nem lehetett. Azt fél órás mászkálás után mondom, baszki, gyorsan lövök idegenekről ahogy csúsznak, mert feleslegesen utaztam oda 80km-t. Erre addigra már annyira megritkultak az emberek, hogy percekig nem jött senki, zártak a pályák, stb... Az agyvizem felforrt, kikészültem, hogy mennyi idő, pénzem elment a semmire. Autóba be, elindultam, csörög a teló. Auz egyik csaj, ők itt vártak, bla.. bla...
    Mondom holnap nem tudok ideutazni, meg amúgy is esőt mondanak, a pályáknak meg már lőttek, szóval köszi... Erre akkor azt mondja, hogy ő egyedül kijön, mégse jöjjek tök potyára.
    Elmentem érte, vissza a pályára, de csak az aljába tudtunk valamit SZENVEDNI. Akárhogy állítottam, helyezkedtem, szegényt mindig valamilyen horizont kettészelte itt-ott. Mivel a fákon semmi hó, illetve sehol sem, csak a pályán, így elég nagy a kontraszt. Persze minden mozgás, beállítás izzadtságszagú volt, és szenvedtem az ellenfénnyel is. Vakut nem tudtam levenni a vázról, mert otthon hagytam a kioldós cuccot. Állvány fejét is, azt sem tudtam használni. Ilyenkor hátra tudnék lépni kettőt, és jól pofánrúgni magam... :DDD A csaj nem modell, csak egy csaj aki belement a fotózásba. Hát mondtam neki mit hogyan, de...
    Úgy voltam vele, ebből nem lesz semmi. Egy nagy amatőr szerencsétlenség vagyok, de ismét tanultam belőle. Persze amikor nekiindultam, néztem képeket, milyet kéne, csodaszép kiexpózott nap, meg minden... Na persze tuti azt így nem fotózza meg...
    Most rakom fel a képeket, háááát kíváncsi leszek, hogy egyáltalán lesz e 1-2 olyan ami elmegy.

    Vasárnap meg elmentem amerikai focit fotózni... A kis felszerelésemmel... :DDD
    Első pillanatokban megkaptam a helyi hobbi sportfotósoktól a lenéző tekinteteket. ;]
    el tudjátok képzelni milyen milliós cuccokkal játszottak ott. Na a kezdeti feszengés után nem érdekeltek, csak hogy legalább 1 kép legyen használható. Rájöttem, nem is annyira a technika fog korlátozni, hanem a helyezkedés. Az, hogy kiismerni a játékot, és kitalálni mikor kinél lesz a laszti.
    Vagy máshová indul a támadás, ha elkapom a szitut, akkor vagy belevágtam a manusba, vagy messze a labda, vagy a tökömtudja... :((( Nem egyszerű egy téma, az biztos.... Úgy eltelt a meccs, hogy én még azt mondtam, ne mááár, még egy képem sincs, közben már a második kártyára nyomattam.... :DDD Ű

    Bocsi, hogy ennyit ideszemeteltem, csak gondoltam megosztom... :DDD

  • belovary

    senior tag

    Igen menő cuccok, de az én felszerelésemhez képest sehol sem vagytok... :DDD

    [L:http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2017/04/05/213image1.jpg][link][/L]

  • belovary

    senior tag

    Érdekes azért ez a téma... Mivel sportnál, ott is jó ha van dinamika a képen, a labda is jó ha rajta van, és nem 1 km-re a játékosoktól. Viszont ott úgy is lehet dinamika ha éles a kép. ;]

  • belovary

    senior tag

    válasz *Ropi* #2273 üzenetére

    Hát ez a csávó tiszta olyan mint én... valahogy én is így adom elő a dolgaim... ;]

    @grigo: Valahogy így voltam vele én is mint te! Túlparáztam, sőt, még a helyszínen is szakadt rólam a víz, szinte kikészítettem magam. :DDD Annyira tökéleteset szerettem volna csinálni mint a profik, de ez esélytelen volt... A kidolgozással is ezt műveltem, azt később rájöttem, hogy felesleges...
    Most már teljesen másként csinálnám, sőt ha megfognám a képeket teljesen máshogy dolgoznám ki.
    Egyszerűen az akkori tudásom annyi volt, abból kihoztam a legjobbat. Most 0,5 fokkal jobb :DDD most ebből hoznám ki. Viszont a para, az hogy meg akartam mutatni hogy nem véletlenül szóltak nekem, ez eléggé befolyásolt. Amit tudtam, kigondoltam ott a helyszínen nem jutott eszembe. Szóval ezért nem érdemes parázni, túlbonyolítani, mert akkor még a jelenlegi tudás sem lesz jelen...
    Vaku az viszont kell, ez tény! Én vittem, és megmentett. Különben a lift nagyságú kápolnában 1 kép sem lett volna, ahol a legfontosabb dolgok történtek... :DDD

  • belovary

    senior tag

    Sziasztok!

    Azért ide teszem fel a kérdést, mert szerintem sokatok használhatja eskin, szerintem pont ilyen esményekre találták ki. Még Ropival korábban írtunk is róla, illetve említette valahol, hogy ő cserélte is fémre....
    Szóval arról van szó, hogy sürgősen akarok venni vállszíjat, vagy valami ilyesmit. Sajnos a nyakpántól már hidegrázást kapok, egy jó ideje nem is használom, viszont így meg cipelgetni sem a legjobb.
    Nézegetem neten, elképesztően drágák. Rengeteg fajta van, nem tudom melyiket érdemes nézni.
    Esetleg olyan ami egyesként is lehet használni, de kettes verzióra is alakítható?
    Köszi, és bocsi ha OFF. ;]

Új hozzászólás Aktív témák