Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duni84

    aktív tag

    válasz cOxeR #3495 üzenetére

    amikor pl csak budapestre kell menni, azt útiköltségként nem vesszük bele, mert speciel én is szarrágásnak venném, ha egy ilyen összeg is szerepelne a számlán (2600 huf :D ), a távolabbiak már ki vannak. az utazással elcseszett idő viszont egyértelműen járulékos költség, ahogy írod (kb mint bármelyik normális munkahelyen)

    ha az időre gondoltál, hogy nagyon sok: nos, mi még akkoriban kezdtük (munka mellett), amikor nem úgy nézett ki, hogy a tök amatőr kezdő elkéri a 150 ezret szemrebbenés nélkül és meg is adják neki. ugyanakkor munkahely mellett annyira sokra sem volt idő. most már tuti 1 év is elég lenne, de én spec bele nem kezdenék, annyira tele van a piac azokkal, akik mellé simán nincs kedve az embernek beszállni a licitháborúba (se az árban aláígérgetésbe, se a magamról többet állításba). (továbbmegyek: én 2004 óta max a magam szórakoztatására fotózok :D )

    (#3490) JohnyBlue - abból a szempontból tök korrekt, hogy én is minden szerződésbe beleveszem a vis majort (általában legyintenek és elmosolyodnak azon, hogy "mi van, ha meghalok?"), szóval én spec örülnék, ha valaki így áll hozzá. az emberek maradék 99.9%-a pedig felkapja a vizet, mert az szóba sem jöhet, hogy valakivel történik akármi (karantén, kóma, halál, baleset, depresszió, tömegkarambol miatt ott ragad 3 órára az M5 kivezetőjén inárcs előtt, tévedésből a tek beviszi 8 órára, akármi). a te kiakadásodhoz hasonló, amit én írtam előző héten, miszerint az egyik megrendelő kikötötte, hogy az ő nagy eseménye előtti 14 napban senkivel sem szabad érintkezni és a külföldet egyenesen felejtsük el. na ott (is) eljött az a pillanat, hogy nincs az a pénz, amiért erre hajlandó lenne itt bárki. nem házimanót vett, hanem szolgáltatást. (mindenemellett bármikor meghalhatunk természetesen, de erre és az ebből következő lépésekre fel is hívja a figyelmet a szerződés :D mondjuk ezt a process-t még sosem vittük végig, hogy lecsekkoljuk mennyire életképes. remélem nem is kell)

    [ Szerkesztve ]

    #metszéspontok

Új hozzászólás Aktív témák