Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • afterburner_

    őstag

    válasz Reggie0 #1 üzenetére

    Engem megkeresett az Epson kb 1 éve , meg sok más céget, áruljam ezeket a nyomtatóikat bőséges jutalékkal. Csak egy hasonló árfekvésű canon gép-re ha külső tartályt applikál az ember, azzal tudom hogy több 10.000 oldalt el lehet nyomtatni, azért egy canonnak a lapbehúzó mechanikája lazán bír 50.000 oldalt is, és nyomdákban van ismerősöm akinél 100-300.000 oldalt is áttolnak 20.000 Ft-os canonnal. Epsonnal meg csak a szenvedés van, kemény papírt át sem húzza, na meg iszonyat lassú színesben.
    Nem beszélve arról hogy a Canonnál a fejet lehet cserélni, míg epsonéknál kuka az egész .

    S amikor megkérdeztem az üzletkötőt az Epsontól, hogy adjak el úgy egy 80-100.000 Ft-os epsont ( jelen esetben L800-ast ) , hogy ha lehal a lapbehúzó mechanika 20-30.000 oldalnál mondjuk, akkor mit mondok a vásárlómnak? bocsi de ennyit bírt? vagy ha a fej nyuvvad le ? Erre nagy hümmögés :) rögtön azzal érvelt, hogy de a kereskedő jól jár, szóval ilyenekkel ne foglalkozzak, ők intézik a garit ( aztán jön a nem rendeltetésszerű használat duma) , csak tunkoljam rá a vevőimre... köszi , de én ebben a formában biztos hogy nem :)

    Maga az elgondolás jó lenne, csak azért ők se egy minőségi mechanikára építik rá ezeket a rendszereket, hanem a legolcsóbbra, aminek meg is van a gyenge pontja.

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Spectrum #13 üzenetére

    nem szárad be könnyen ne hogy azt hidd :) csak nem mindegy milyen tintát használsz, mert van ami kikristályosodik akár pár nap állás után, na ezekkel van a gond, és van ami csak sűrűsödik, és olyan lesz mint a zselé, ez a jobbik fajta, mert ezt a szivattyú ki tudja húzni a fejből. Mire én is kitapasztaltam melyik gyártótól melyik tinta ami színhűségét tekintve a gyárival megegyezik, vagy kisebb módosításokkal hozzá lehet igazítani, és nem dugítja a fejet több deci elnyomtatása után sem, kellett pár év...

    Egy vásárlóm volt aki félre rakta a gépét fél évre! mert chip gond volt vele, aztán megkért nézzem meg mert újra használni szerette volna, fejre egy-kettő tisztítást rányomtam chip csere után, és gyönyörűen működött, de van aki az ismerősi körömben havi egyszer nyomtat tintással. persze ilyenkor egy tisztítás, mert a fejbe azért ahol levegőt kap kicsit megkocsonyásodik a tinta, utána gond nélkül nyomtat.

    Piezzonak is meg van a maga előnye igen, mert így a nagyobb szemcséjű tintát, szublimáció, pigmentet jobban bírják, pontosabban csak ezek bírják a megfizethető kategóriában, van vásárlóm aki bögrét, pólót, stb csak ilyen géppel tud megnyomtatni. Tehát ezekhez Epson mindenképp.

    Canon fejekből is persze ami mondjuk 10.000 Ft környékén van nyomató, abban a fej kevesebb teherbírással rendelkezik, mint amibe beépített fej van, utóbbi akár 100.000 oldalt is lazán elvisz szövegnyomtatásból :) de mint írtam sok nyomdász vásárlóm canon géppel dolgozik , és van akinek 200-300.000 oldal van benne fejcsere nélkül. de ez mondjuk szöveg, fotó, kép nyomtatása esetén azért nagyobb terhelést kap a fej, 10-20.000 oldal után már elég durván néz ki a belseje a nyomtatónak a tintagőztől :D szóval minden a mérnökökön múlik, mennyire időtállóra rakják össze , és nekem pozitív tapasztalatom van a Canonnal , azért árulom csak ezt , ár/érték arányban a legjobb szerintem :)

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz Zola007 #22 üzenetére

    ez az epson valóban nem mert széthullik idő előtt :)

    Csak annyit fűznék hozzá, nálunk évente 40.000 oldalt nyomtatunk, és mindezt egy 15.000 Ft-os átalakított Canonnal , pigment feketével, lézerminőségű vízálló a nyomat! :)

    üzemeltetési költség : 15.000 Ft a nyomtató, tinta 14000 Ft kb ekkora nyomtatási mennyiségnél és itt mondjuk a fej amit ennyi oldalnál cserélni kell mert ez nem beépített fejes az kb összesen legyen 7500 Ft ez így majdnem 40.000 Ft felfelé kerekítve

    tehát a tinta, patron vagy fej , nyomtató, mindent beleszámolva is 1 Ft-ra jön ki egy 5%-os oldal kinyomtatása. Beépített fejes canonnal még lejjebb lehetne redukálni .

    ami azért nem annyira rossz sztem, igaz ez egy átalakított nyomtató :)

    Volt lézerünk is... 20.000 oldal után dobcsere, 40.000 -ért lett volna .. és a nyomtató volt 100.000 Ft. tonerről meg ne is beszéljünk, ha ingyen adták volna sincs közelébe az 1 Ft-nak összességében az 5%-os telítettségű nyomtatás !

    Persze biztos lett volna lézerből is jobb, olcsóbb konstrukció, de akkoriban nem néztem annyira utána :)

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz azbest #28 üzenetére

    hp-vel az a gond hogy a kis nyomtatóiba nincs szivattyú, ezért van az ha belekocsonyásodik a fejbe a tinta azt már nem tudja kiszórni a papírra, lehet áztatgatni meg szenvedni vele, mert nincs tisztításnál szivattyúzási funkció . Ráadásul ez még gyári tintánál is előfordulhat hogy berohad :)

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    amúgy egy valamit nem értek és ezt már régebben megfigyeltem 1 éve... furcsa mód, a kelet európai régiókba erőlteti az epson ezt a külső tintás megoldást :D szerintem itt nem volt igazán piaca a régebbi nyomtatóinak, vagyis az eredeti kellékeknek és így próbálja eladni a nyomtatóit, meg vele együtt a kellékeket .

    pl egy epson.de oldalon vagy epson.co.uk oldalon még csak nyoma sincs a L szériának, gondolom ott fogy a gyári patron, nem lenne érdemes bevezetni ezt a megoldást , csak maguk alatt vágnák a fát :)

    az epson.hu-n vagy akár epson.sk-n, meg a úgymond kis nyomtatóik vannak eltűnve , amik patronnal mennek.

    érdekes.. :)

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

  • afterburner_

    őstag

    válasz merkucyo #44 üzenetére

    lemeznyomtatás Canon ip7250 vs lemeznyomtatás Epson L800

    a difi csupán kb 60e Ft , csak az a gond a sebesség fordítottan arányos :D azt gondolná az ember hogy a 80e Ft-os epson majd gyorsabb, hát nem, dög lassúak mint ahogy itt sokan írják is :)

    [ Szerkesztve ]

    >>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

Új hozzászólás Aktív témák