Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz doooo #30 üzenetére

    Minél többen gyártanak, annál inkább verseny van, ami nyomja lefele a luxusárakat. Elég ha csak 1 gyártót nem vesznek be a kartellbe, mindenki tőlük fog rendelni.

  • troviko

    senior tag

    válasz doooo #30 üzenetére

    Láthatóan baromira nem érted az egészet.

    Itt nem arról van szó, hogy a kínaiak majd nekünk - európaiaknak - fognak olcsó NAND-ot gyártani. Én nem is várok tőlük semmiféle megváltást. Maga Kína is deklarálta, hogy ők NEM akarnak külföldi piacra gyártani.

    Egyszerűen elegük lett, hogy ők, kínaiak, külföldi gyártókra vannak utalva, és hogy emiatt nem tudnak elég olcsóak lenni.

    Gyakorlatilag ők saját magukat akarják függetleníteni PONTOSAN az ilyenféle Samsungos meg egyéb gyártók önkényétől.

    Lényegében megunták, hogy többet költenek drága NANAD importra, mint energiahordozó importra. Az, hogy NAND-okat kezdenek gyártani, egy állami, gazdaságpolitikai döntés.

    Úgy képzeld ezt el, mintha nem lenne energiatermelése egy országnak, és külföldről vásárolna áramot. Igen ám, de a külföldi cégek indokolatlanul drágán adnák neki az áramot. Erre az adott ország bedurcásodik, és épít egy atomreaktort, megoldva ezzel a saját áramellátását. Mindenki más meg mehet a pi**ba.

    Na már most logikus következtetés, hogy ha a világ NAND termelése x mennyiség, és ez a mennyiség 5 kontinens között oszlik szét, akkor ha ebből 1 kontinens kiesik, az X mennyiség már csak 4 kontinens között fog szétoszlani, vagyis nő a kínálat, tehát olcsóbbak lesznek az adott termékek.

    Legalábbis a normál piaci működést feltételezve. Ekkor jön a trükközés, hogy 1-2 gyártó dönthet úgy, hogy visszafogja a termelést, de az összes nem. Mert akkor nincs verseny, nincs kapitalizmus.

    https://www.oldtech.hu/

  • Taranti

    senior tag

    válasz doooo #30 üzenetére

    Simán igazad van, és ráadásul még egybe is futnak a gondolatok: már a Szovjetúnió létrejötte után rájött néhány (kissé okosabb és normálisabb) ember a világban, hogy a kommunizmus a legtökéletesebb monopólium. (Nem véletlen, hogy Lenint és Trockijt angol és amerikai bankok pénzelték.) És hát mi is van Kínában? De ez már nagyon OFF, bocs PH!

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Új hozzászólás Aktív témák