Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #56 üzenetére

    Köszi urak, amikor utoljára néztem, még nem volt...
    Ez az ebayes 59 GBP ár az OEM ár alatt van mellesleg... ;]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #74 üzenetére

    Ez eddig is így volt, mikor kijött egy SP, a kettővel azelőttitől könnyes búcsút vettünk...
    Csak most nem látják el SP jelzéssel, mert "rolling release".

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #85 üzenetére

    De azok nagyobb lépések is voltak, kivéve talán a Win7 SP1-et, ami csak egy diff patch rollup az alphoz képest.
    Persze, most is tesznek bele funkciókat, de az szinte mind új biszbaszokat ad hozzá, amit valaki használni fog, valaki nem, elég kevés a már meglevő dolgok átszabása/javítása pl XpSP3 módra.
    Másrészt ha tudod, hogy idővel jön a következő nagyverzió, gátat szabsz a SP-k számának, mert bizonyos dolgokat csak a nagyverzióba raksz bele(pl. UI csere), így hogy elvileg(egyelőre legalább is) nem terveznek új főverzióval, az UI csiszolások is belemennek apránként(lásd pl. a Control Panel eltűnése a Start menüből a creators update után).

    Alapvetően én látom értelmét annak, hogy az egyes update-ek több mindenhez nyúlnak, de kisebbeket lépnek.
    Az meg, hogy maradtak a ~2 legújabb verzió támogatásánál, jó arra hogy relatíve koherens legyen a Win10 a gépek közt, és ne fragmentálüódjon a codebase úgy mint az Androidé pl.
    Ennek kicsit alá vágnak a nagycégek kedvéért azzal, hogy még a Win7 támogatva van 2020-ig holott azóta már két és fél új verzió kijött, de ez az ő keresztjük. Szerintem most csinálhattak volna egy óvatos asztalsöprést, de nem vállalták be a népharagot. Igaz, a helyükben valszleg én se vállaltam volna.

    Azt várom, mikor jönnek elő egy előfizetéses konstrukcióval á la O365. Mondjuk havi 2-3€-ért a mindenkori Home, és 3-4€-ért a Pro, annyit az ember még rá is szánna verziókövetéssel, esetleg némi OneDrive tárhellyel/Skype percekkel. O365 most egy gépre kb 6,5€ havonta és az egy a Windows-nál jóval(2-3x) drágább termék felhős rész nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • SityiSXT

    őstag

    válasz vicze #54 üzenetére

    Nem is azt írtam, hogy lehetetlen, de kétségkívül erősen macera. Plusz ott van annak a problematikája is, hogy lecseréltük az alaprendszert Linuxra - de mi van a többivel? Azért nem csak Office dokumentumok és e-mailek előállításából áll az irodai élet...

  • schawo

    titán

    válasz vicze #137 üzenetére

    Az entreprise amúgyis csak upgrade formájában érthető el, nem?

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #137 üzenetére

    No igen, a GUI erősen ízlés kérdése, én pl. szeretem, hogy a Win-gombra jobb klikk után ott van minden ami egy átlagos adminnak kell, viszont az új Server Manager-től agyfaszt kapok.
    A frissítás kontrollja: GPO-ból letiltod a Windows Update-et(esetleg a céges tűzfalon is), onnantól magától nem települ, aztán SCCM-mel elintézed hogy akkor menjen ki, amikor te akarod. Userkének lehet figyelmeztetést küldeni amikor publikálod, aztán 1-2 hétre rá mehet mandatory-ba, és ha ezzel együtt annyira hülye, hogy megvárja míg meeting lesz, akkor így járt - nevelni kell a usert is.
    Nekem inkább az a bajom az új rollup módival, hogy nem lehet szelektíven patcheket kihagyni, ha validációkor(ami kell, update-re és driverre is) kiderül, hogy MS-ék elcsesztek valamit - az év elején elég sokat szívtuk amiatt, hogy mivel az egyik fixet nem akartuk kitolni, a teljes update folyamatot fel kellett függeszteni vagy 3 hónapig.

    Candy crush: no igen, kivehetnék már a játékokat a céges verziókból - bár mikor az IBM-nél dolgoztam, láttam már RfC-t az MS Pinball frissítésére egy terminál szerveren ;]
    Addig is, míg nem veszik ki: PS "get-appxpackage *candycrush* | remove-appxpackage", oszt jónapot.

    Azért néha visszasírom a '90-es éveket, amikor még telepítéskor meg tudtad mondani, melyik komponens menjen fel, most meg next-next-finish, aztán állhatsz neki lepucolni a fölösleges szarokat kézzel/scripttel, gyakran még Linuxon is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • schawo

    titán

    válasz vicze #142 üzenetére

    Ha az adott gép Pro alaplicenszelése nem megfelelő, akkor az Enterprise upgrade sem az. Persze nem azt akarom mondani, hogy nálatok ez lenne a helyzet, hiszen nem tudhatom, meg ezek ti is tisztában vagytok, csak úgy általában említem.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vicze #159 üzenetére

    ?

    KB4016250 (29/03/2017)
    KB4016251 (01/04/2017)
    KB4016252 (06/04/2017)
    KB4015583 (08/04/2017)
    KB4016240 (21/04/2017)
    KB4016871 (03/05/2017)

    Ez mind "Cumulative Update for Windows 10 Version 1703 for x64-based Systems".

    Persze, a szülési fájdalmak után beáll a havi 1db-os ritmus - ezért hagyom meg másoknak az első hónap gyönyörét.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • attila9988

    őstag

    válasz vicze #54 üzenetére

    Linux-szal továbbra is a karbantartási költség a probléma

    Én nem tudom miről beszélsz, de linux -okkal véleményem szerint sokkal kevesebb a gond, mint win -ekkel. Az egyszer beállított szerver nem szokott hülyeségeket csinálni, amiért a technet -et kell bújni, és soha nem akar helyetted gondolkodni. Minden úgy csinál, és akkor, ahogy te akarod, és amikor te akarod. Erre való egy operációs rendszer.

    Persze biztosan lehet hozni mindenféle extrém példákat. Ha meg tényleg extrém szükségletek vannak, arra a red-hat -hoz hasonló vállalatok adnak neked olyan support -ot, hogy egy szavad nem lehet.

    Desktop gépen meg az életben nem volt még gondom linux -al. Beállítod egyszer, használod amíg a gép meg nem hal.... utána meg image -ből vissza a másik gépre, 20 perc állítgatás, és minden megy tovább, mint ha semmi nem történt volna.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz vicze #193 üzenetére

    Azt megértem, hogy te nem tudod miről beszélsz, és úgy általánosan lövésed sincs se a Linux-hoz se a Windows-hoz,

    Ja értem... ok...

    Red Hat-ről meg max. hallottál, de hogy mit jelent a supportjuk arról nem túl sok fogalmad van.

    Szóval szerinted nem ér fel egy microsoft support -al? Na ne röhögtess.

    Úgy imádom az 1IQ-s Linux huszárokat akik jól megmondják a tutit. :U

    Ha akarod átmehetünk személyeskedésbe, csak nem tudom annak mi értelme..

    Valahogy lassan 20év kis és nagyvállalati tapasztalttal max. jókat lehet röhögni ezeken.

    Ha a te stílusodban akarnék válaszolni, akkor írhatnék valami olyat, hogy a 20 éve begyepesedett windows -os admin lehetsz, aki win3.1 -en tanult, és szorongatja két kézzel a megszerzett tudását, mert mást nem képes tanulni....

    Na milyen? Így kéred, vagy beszéljünk rendesen?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz vicze #193 üzenetére

    Ez az év poénjai közé azért bekerülhet. :)

    Erre nem válaszoltam...

    Ismét a te stílusodban, gondolom még nem láttál linux -ot, legfeljebb valami fél éves ubuntut, és azt is csak fél szemmel, a másik szobából... Ezért hitetlenkedsz, ha valaki problémamentes operációs rendszerről beszél, hiszen a windows xp szintjét, illetve a 95 -ét szoktad meg.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Cs1csó

    félisten

    válasz vicze #262 üzenetére

    Engem annyira felbaxnak az UWP-s appok - főleg, hogy egy csomó magától települ jellemzően játékok, hogy az összeset amit lehet gyalulok, még a számológépet is gyalulom helyette a CALCUTE nevű kis progit használom, plusz minden alkalmazást futó bizbazt letiltok a műveletközpontban. Na ezek után ha végzek kb. egy win 7 megjelenésű de annál modernebb rendszerem van.

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #262 üzenetére

    Meg lehet nézni pl. a 1709-ben a gépházat és elég sok, illetve egyre több helyütt egyre részletesebb beállítási lehetőségek vannak benne. Sőt, a régi vezérlőpultból sok elemet már kivettek, vagyis ott nem lehet mindent A-Z-ig beállítani... Vannak ugyan olyan műveletek és beállítások, amelyeknél még megvan a kettősség és a váltogatás, de azért korántsem mindegyiknél. Szóval nem kell a minden beállításhoz váltogatni mantrát sem erőltetni...Ha meg majd idővel esetleg minden átkerül a gépházba, akkor már nem lehet mantrázni a kettősséget sem és ki kell találni valami mást... :DDD

    Egyébként meg nem mintha 0-24-ben mindenki a beállításokat túrná, pláne nem az átlagos userek. A régi vezérlőpultot én is már alig használom, mert a legtöbb dolgot elérem a gépházból, illetve a Win+X menüből.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #267 üzenetére

    Akkor tessék pontosabban fogalmazni, ne nagy általánosságban "valamit" és egyéb kifejezésekkel! Az pedig tervben van, ha jól tudom, hogy idővel majd minden beállítás átkerül a gépházba és a "ha" szócska is erre utalt. Szóval nem kell itt erővel ezt sem kiforgatni, meg mást állítani, mint ami le volt írva! Azt máshol kell...

    Az igazadat meg egyébként pont te próbálod ráerőltetni itt mindenkire, mások állandó, módszeres, lekezelő kioktatásával és a véleményük kritizálásával... :U Az meg a másik, hogy ennyire nem felel meg őkelmének az új rendszer, akkor lehet használni akár más Windowst is, meg rágni a főnök fülét, hogy majd külön a kedvedért rakjanak azt a céges gépekre...

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz vicze #270 üzenetére

    Egy rendszergazda ne sírjon már. Dunát bőg, ha powershellt, vagy linux parancssort lát?

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #270 üzenetére

    Ki nem tudja pl. a kettősség jelentését W8 óta és hogy az nyilván tényként kezelendő? Viszont az már egy más dolog, hogy ott még kevésbé kellett használni a modern felületet, mármint pl. a vezérlőpult is csaknem teljes értékű és csak pár beállítás miatt kell átmenni a gépházba. A 10-esnél meg fentebb le volt írva a helyzet. És bizony itt vsz más sem csak netezni szokott a gépen, hanem túrni többek között a rendszerbeállításokat is, ami azért nem olyan megerőltető a 2 újabb Windowsnál sem. Ahogyan pl. a PowerShell-t megtalálni és használni szintén nem.

    Ha ott a döntési jogkör, akkor ennyi erővel lehetne akár még 2 évig hetesezni is, ha már annyira, de annyira nem felel meg számodra a tízes. Vagy ott van a nyolc.1, ami az arany középút, mert viszonylag modern és bő 5 évig van még támogatása. Ehhez a 2 táboros hasonlathoz meg csak annyit, hogy az is érdekes, ahogyan egyik oldalról fikázod az A-t, másik oldalról meg az A-val szemben a B platformot...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #274 üzenetére

    Ezt megint csak próbálod szokás szerint kiforgatni, hogy bizonygasd az igazadat... Az volt lényegében leírva, hogy a 8.1-nél több beállítás maradt a vezérlőpultban, míg a 10-esben több minden került át a gépházba. Viszont azt ne akarjuk már bemesélni, hogy grafikus felületen ettől olyan hú de nehéz lenne ezt-azt beállítgatni, még ha bizonyos esetekben mindkettőt meg is kell nyitni. Van ám kereső is, meg a menüben szövegesen feltüntetve az egyes kategóriák, hogy mit és hol kelljen keresni. Aki meg sok éve Windowst használ és ráadásul követi az újításokat, annak megint nem valószínű, hogy akkora gondot okozna.

    Egyébként meg de, az eddigi hsz áradatból pont az jött le, hogy neked mennyire nem felel meg a W10, ez + az a bajod vele, meg bizonyos helyeken nem hiába ragaszkodnak a 7-esnek stb. Erre, amikor azt mondják, hogy akkor használd azt, akkor nem, az sem kell. Tehát egyik sem jó neked, csak akkor azt tudnám mért nem váltasz másik desktop platformra. Ja, abból az egyiket már lefikáztad fentebb rendesen, tehát akkor nagy valószínűséggel az sem jó...Meg gondolom az almás sem felelne. Akkor ennyi erővel valami mobil OS-t kellene használni, vagy inkább pályát váltani, aztán akkor nem kellene foglalkozni ezekkel, ha már láthatóan akkora gondot jelent...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #290 üzenetére

    Ahogyan eddig, úgy most is elég látványosan tájékoztatja a rendszer a felhasználót és ad akár későbbi időpontot is a telepítésre. Aki meg egy ideig egyáltalán nem akar az újabb Windows-verzióra frissíteni, annak megint ott van a funkciófrissítések halasztása opció. Az meg a másik, hogy nem is mindenki kapja meg azonnal, mert eddig is hullámokban tolták ki. Pont ezért volt akiknél hetek, vagy csak hónapok múlva ajánlotta fel a rendszer. Szóval nem, nem fog egyszer csak mindenféle tájékoztatás nélkül upgrade-elni... A végtelenségig ugyan nem lehet halogatni (már aki akarja), de ennyi erővel a korábbi verziók támogatása is véges a normál branch-ben, vagyis előbb-utóbb váltani kell az újabbra. De ez eddig is ismert infó volt és nem tegnap találták ki.

    Ez a minden egyes korábbi drivert lecserél az upgrade, megint érdekes állítás... Eddig sem éppen ezt tapasztaltam, de most egynéhány frissítés, vagy éppen ISO-ból in-place upgrade után szintén nem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #297 üzenetére

    Bizonyos követelményeket eleve ellenőriz a frissítés előtt és ha azok nem stimmelnek, akkor mondjuk nem is fogja engedni az upgrade-et. Egyes (nem mindet!) drivereket meg utólag frissít, ha frissít. Meg, ha gondot okoz ez egyes hardvereknél, mert ez sem húzható rá általánosítva minden esetben... Meg éppen milyen drivert készít a gyártó, ami megint más dolog. De akár a driverek frissítésének letiltása is megoldható, ha annyira szükséges.

    Ez a Windows-frissítés fajtájának feszegetése megint érdekes, pláne hogy a normál frissítéseknél nincs is olyan üzenet (több hasonló is van), ami az előbb linkelve volt... Az meg, hogy valaki azt sem tudja mi a különbség a normál frissítés vs. funkciófrissítés és új Windows-verzió között, az inkább az ő hiányossága...De ezt pont nem is érdemes ragozni, pláne az átlagos userekre vonatkozóan, akik jellemzően ahhoz értenek, hogy letiltsák / letiltassák valakivel. Aztán, amikor pl. a WannaCry eset kapcsán nemcsak XP-s, hanem egy rakás W7-es gép is megfeküdt, akkor meg csodálkoznak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák