Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz bacsis #50 üzenetére

    Egy másik nézőpont, hogy Win10-ből tudtommal nincs "retail", hordozható licensz, csak OEM, tehát ha nem egy régebbi, "dobozos" verzióról upgradeltél W10-re, nem viheted gépek közt, csak trükközéssel, meg talán supportnál rimánkodva, így ha jogtiszta akarsz maradni, és nincs más forrásod(pl. Hardverapró refurbished), akkor kénytelen vagy minden gépváltásnál kicsengetni egy új Win árát.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #56 üzenetére

    Köszi urak, amikor utoljára néztem, még nem volt...
    Ez az ebayes 59 GBP ár az OEM ár alatt van mellesleg... ;]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #74 üzenetére

    Ez eddig is így volt, mikor kijött egy SP, a kettővel azelőttitől könnyes búcsút vettünk...
    Csak most nem látják el SP jelzéssel, mert "rolling release".

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz snecy20 #82 üzenetére

    Ha meggyőződtél róla hogy nem b*ssza össze a rendszered, akkor futtatsz egy Lemezkarbantartót(Disk Cleanup) és a legnagyobb részét visszakapod, csak menj a rendszerfájlok részre és tégy egy pipát a régi install elé. A hátulütője, hogy onnantól nem lehet visszaállni az update előtti verzióra.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #85 üzenetére

    De azok nagyobb lépések is voltak, kivéve talán a Win7 SP1-et, ami csak egy diff patch rollup az alphoz képest.
    Persze, most is tesznek bele funkciókat, de az szinte mind új biszbaszokat ad hozzá, amit valaki használni fog, valaki nem, elég kevés a már meglevő dolgok átszabása/javítása pl XpSP3 módra.
    Másrészt ha tudod, hogy idővel jön a következő nagyverzió, gátat szabsz a SP-k számának, mert bizonyos dolgokat csak a nagyverzióba raksz bele(pl. UI csere), így hogy elvileg(egyelőre legalább is) nem terveznek új főverzióval, az UI csiszolások is belemennek apránként(lásd pl. a Control Panel eltűnése a Start menüből a creators update után).

    Alapvetően én látom értelmét annak, hogy az egyes update-ek több mindenhez nyúlnak, de kisebbeket lépnek.
    Az meg, hogy maradtak a ~2 legújabb verzió támogatásánál, jó arra hogy relatíve koherens legyen a Win10 a gépek közt, és ne fragmentálüódjon a codebase úgy mint az Androidé pl.
    Ennek kicsit alá vágnak a nagycégek kedvéért azzal, hogy még a Win7 támogatva van 2020-ig holott azóta már két és fél új verzió kijött, de ez az ő keresztjük. Szerintem most csinálhattak volna egy óvatos asztalsöprést, de nem vállalták be a népharagot. Igaz, a helyükben valszleg én se vállaltam volna.

    Azt várom, mikor jönnek elő egy előfizetéses konstrukcióval á la O365. Mondjuk havi 2-3€-ért a mindenkori Home, és 3-4€-ért a Pro, annyit az ember még rá is szánna verziókövetéssel, esetleg némi OneDrive tárhellyel/Skype percekkel. O365 most egy gépre kb 6,5€ havonta és az egy a Windows-nál jóval(2-3x) drágább termék felhős rész nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz snecy20 #87 üzenetére

    A Windows mappa jött létre, miután az addigi Windows mappát simán átnevezte Windows.old-ra ;)
    Ha meg vissza akarnál állni, hát megcsinálja ugyanezt visszafelé.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Necroman_Mk2 #99 üzenetére

    Így van, és ilyen szempontból dícséretes is, hogy állnak a szavuknak.
    Másrészről a helyükben bennem mocorgott volna a kisördög, mikor a diszkrét főverziókról átálltak a rolling release-re, hogy húzzak egy vonalat, és azt mondjam pl. hogy 2017.dec.31-gyel megszűnik a Windows összes korábbi verziójának a támogatása, utána már csak a kiemelten kritikus sérülékenységek(pl. Wannacry) hotfixeit portolják vissza, az upgrade meg ingyen van jogtiszta Win-ről,
    Még akár azt is megkockáztatnám, hogy prémium support nélkül ingyen adnám a Windows kliens OS-t, akinek meg kell, az vehet pénzért extra supportot, az enterprise Linuxok módjára.

    Még az is lehet, hogy amit megspórolnának a support költségeken, az fedezné a kieső bevételt...

    Az egyetlen fejfájást a lusta feljesztők egyedi megoldásainak portolása/upgrade-je jelentené(VBA, SharePoint appok, ilyesmi), bár a Win10 a legtöbb régi(32-bites) programot dícséretesen jól futtatja, nekem legalább is kevesebb gondom van vele ezen a téren, mint a Win7-tel. Aki meg még mindig 16-bites progikat hajt az meg szívjon csak, ha az elmúlt 15-20 évben nem volt képes kiváltani mással. Esetleg vehetne jó pénzért konzultációt/RaaS-t a Microsofttól az upgrade-hez ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz laskr99 #105 üzenetére

    Game módban vagy alapból?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz vicze #137 üzenetére

    No igen, a GUI erősen ízlés kérdése, én pl. szeretem, hogy a Win-gombra jobb klikk után ott van minden ami egy átlagos adminnak kell, viszont az új Server Manager-től agyfaszt kapok.
    A frissítás kontrollja: GPO-ból letiltod a Windows Update-et(esetleg a céges tűzfalon is), onnantól magától nem települ, aztán SCCM-mel elintézed hogy akkor menjen ki, amikor te akarod. Userkének lehet figyelmeztetést küldeni amikor publikálod, aztán 1-2 hétre rá mehet mandatory-ba, és ha ezzel együtt annyira hülye, hogy megvárja míg meeting lesz, akkor így járt - nevelni kell a usert is.
    Nekem inkább az a bajom az új rollup módival, hogy nem lehet szelektíven patcheket kihagyni, ha validációkor(ami kell, update-re és driverre is) kiderül, hogy MS-ék elcsesztek valamit - az év elején elég sokat szívtuk amiatt, hogy mivel az egyik fixet nem akartuk kitolni, a teljes update folyamatot fel kellett függeszteni vagy 3 hónapig.

    Candy crush: no igen, kivehetnék már a játékokat a céges verziókból - bár mikor az IBM-nél dolgoztam, láttam már RfC-t az MS Pinball frissítésére egy terminál szerveren ;]
    Addig is, míg nem veszik ki: PS "get-appxpackage *candycrush* | remove-appxpackage", oszt jónapot.

    Azért néha visszasírom a '90-es éveket, amikor még telepítéskor meg tudtad mondani, melyik komponens menjen fel, most meg next-next-finish, aztán állhatsz neki lepucolni a fölösleges szarokat kézzel/scripttel, gyakran még Linuxon is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák