Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Örni #455 üzenetére

    Jó hát persze ez mindenkinek a saját élethelyzete, döntése, hogy milyen bringával érzi kényelmesnek az adott távot. Néha én is be szoktam menni a melóba pedelec montival, hazudnék ha azt mondanám, hogy ezzel nem élvezetesebb mint a hagyományossal. :) De én inkább akkor használom ha gyorsabban akarok beérni mert késésben vagyok.

    Visszatérve a túlárazásra. Szerintem kicsit túlreagálod. Illetve nem veszel figyelembe bizonyos dolgokat.
    Konkrétan milyen bringa van túlárazva?
    Az ebikeshop-ban, konkrétan 160 ezertől indulnak a pedelec bringák: [link]
    Persze az ár megy a csillagos égig, de most az téged miért zavar? Megveszed azt amelyik olcsóbb kategória, és bőven jó lesz általános felhasználásra, melóba járni például rövidebb távokon.
    Ha viszont az igények magasabbak, és egy komolyabb bringa kell, akkor ne csodálkozzunk, hogy az ár magasabb. Új autót is lehet venni 2,5 millióért meg 300 millióért is.
    Ha most a bringa túlárazás alatt arra gondolsz, hogy a tescoban és társaiban lehet venni bringa utánzatokat 30-40 ezerért, és ehhez képest gondolod túlárazottnak a minőségibb bringákat, akkor azt javaslom gondold át, hogy még is miért hasonlítasz egy szemetet a minőségi termékekhez.
    Egyébként ezelőtt 30 évvel is kb egy átlag havi bér volt egy normális bringa, csak akkor mások voltak az arányok. A nagyáruházak hozták be azt a köztudatba, hogy fillérekbe kerül egy bringa. Ezzel megtévesztve, és átverve az embereket, ami még sajnos mindig él sok ember fejében.
    Hogy a saját példámmal éljek. Anno 95 körül vettem az első komolyabb mtb kerékpárom, amikor versenyezni kezdtem. Ez a bringa egy középkategóriás, versenyzésre is alkalmas, minőségi bringa volt, levegő rugózású, olaj csillapított villával (bár akkor még ez a technológia gyerekcipőben járt), teljes deore LX szettel, canti fékkel, minőségi cro-mo acél vázzal. Egészen pontosan 122 ezer ft volt az ára. És akkor egy havi átlag kereset Magyarországon, kb havi netto 20-25 ezer ft volt! Ha ezt kiszámolod akkor kb 5-6 havi magyar átlag bér volt ez a bringa akkor. Ma egy ugyan ilyen szintűt, sőt jobbat, mert már hidraulikus fékkel, és jobb, megbízhatóbb villával, ugyan olyan szintű váltó szettel, de nyilván abból is jobbal, fejlettebbel, mai kornak megfelelő, nagyjából 300-350 ezer ft. Ez meg kb 2 havi átlag kereset. Akkor most drágábbak vagy olcsóbbak lettek a bringák az elmúlt évek alatt? Az egy másik kérdés, hogy irdatlan komoly fejlődésen ment keresztül a kerékpár ipar, és vannak feljebb is kategóriák. Egy mai csúcs pedelec, 2,5-3,5kg-os motorból akár 70-120Nm nyomatékot is képes kihozni. Mellé 1KWh akkuval, még is mit gondolsz ez mennyi mérnöki munka eredménye? Persze, hogy milliókat kérnek érte. A mai szintű csúcs karbon vázak, csúcs felfüggesztések kifejlesztése is hosszú évek mérnöki munkája. És persze nyilván keresni is akarnak rajta. Én úgy gondolom, hogy mindenki megtalálhatja a pénztárcájának megfelelő bringát manapság. Ha viszont az igények a plafonon, akkor nyilván az összeg is annak arányaiban nő. Egyébként mindettől függetlenül vannak jobb és kevésbé jó ár/érték arányú kerékpárok, de az egy másik téma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák