Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Stauffenberg #113 üzenetére

    nem látok különbséget a mentalitásokban
    Ugyanazt mondjuk: a gyökér az bármit vezetve gyökér. A probléma a fejben van.

    a szabálytalankodások módja és súlya változik
    És a gyakorisága. Pl. a pirosnál megálló bringás is létezik: idén egyet láttam!:D
    Felmerül, hogy ugyanez a személy autót vezetve másképp gondolkodik-e?:R
    Vagy, ha nem, akkor miért nem megy át az összes piroson? Mert nem megy át.

    kocsmai beszélgetésben
    Nem járok ilyen helyekre, így ehhez nem tudok hozzászólni...:F Ahhoz viszont
    igen, hogy az előttem piroson átcsalinkázó bringás bűnét nem kéne relativizálni:
    engem nem az zavar, ha kiválasztódnak! Csak ne az én autóm motorháztetején
    játsszák az evolúciósat: ugyanígy probléma a piroson áthajtó autós, csak ezt is
    relativizálod, hogy átcsúszik az éppen váltó lámpán VS. telibe piroson át / be az
    éppen zebrán átkelő gyalogosok közé. Annyira nem lehet gyakori az utóbbi, HA
    a média is felkapja, híradóba kerül a felvétel / a rendőrök kénytelenek intézkedni.

    Megjegyzem, mikor teherautó csapatja át a piroson, az kb. olyan nekem autóval
    mint autósnak a bringás: laposra vasal, ha nem védem ki a szabálytalanságát...
    Tehát figyelek, és nem vasaltatom ki magam. És nem megyek át a piroson sem;
    és nem ütöm el biciklistát sem, aki átcsalinkázik előttem: max. néha ledudálom.
    (Meg a pirosban átkelő nénikét sem, max. káromkodok egyet, hogy honnan jött.)

    Teljesen jogos érv a számonkérhetőség (ez a segédmotorosokra is igaz)
    Akkor megint ugyanazt mondjuk.:R

    nem teremt közlekedési kultúrát
    Én nem lennék 100% meggyőződve róla, hogy az idecitált külföldi példák morális
    fölényt jelentenének: szvsz sanszos, hogy a számonkérhetőség mértéke más.:K

    Most abból, hogy "átengedi" az autós a gyalogost a zebrán (eleve vicces itt ez a
    kifejezés, hiszen elsőbbsége van, így kötelesség megállni neki, mégis tök sokan
    meglepődnek, mikor megállok nekik), még nem tudod kívülről megmondani, hogy
    ez belső késztetés volt-e (szabálykövetés), vagy fél, hogy a yard lemeszeli.:R

Új hozzászólás Aktív témák