Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tin #18 üzenetére

    "nem gondolkozol almásan": ez tény, pontos megfogalmazás.
    meg fészbukosan se meg 2010-es évtizedesen se. nem érzem, hogy intravénásan kellene magamba tölteni a neten fellelhető marhaságokat.

    (#12) [CsuCsu] "A Power Nap most is letezik": látom, nem értetted meg, amit írtam. Nem azt vitatom, hogy a powernap létezik-e vagy sem. Azt vitatom, hogy olyan felhasználói igény létezik, amire a powernap meg a segédproci való.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zola96

    senior tag

    válasz Tin #18 üzenetére

    Egy Pro masinában most is gyengének mondhatók a procik, hát még ha beleraknak egy U-t... Nagyobb benne a fantázia, minthogy nem. Mivel megmarad az erő ha kell, de ha nem kell akkor nem fogyaszt feleslegesen arra amit a kisebb is eltud végezni fele olyan fogyasztással, hiába veszi le az i5 az órajelét.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tin #18 üzenetére

    egyébként a fordított koncepciónak lenne értelme.
    egy erősebb arm proci, akár szintén big.LITTLE verzióban, ami hajtja az alap dolgokat, meg egy bikás intel. A programoknál meg be lehetne állítani, hogy melyiken fusson. A napi átlag netezéshez elég egy jobb arm, amikor meg videót akar vágni, bebootolna az intel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • zola96

    senior tag

    válasz Tin #28 üzenetére

    jaj nem, de akkor minek kell beleszólni, hogy nem lesz értelme, ha a büdös életbe nem fogjátok megvenni. jó szidni mi? :C

    [ Szerkesztve ]

  • zola96

    senior tag

    válasz Tin #30 üzenetére

    de miért hülyeség még mindig nem értem. szóljanak az intelnek.. minek szóljon ha ő maga is megtudja csinálni?

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #51 üzenetére

    Dolgozz akkor Te mobilról:)

    A power nap egy kényelmi funkció. Nem kötelező használni. Lehet hálózatról és/vagy akkumulátorról engedélyezni. Ha Te nem tudsz olyan helyzetet elképzelni, amikor hasznos lehet az, hogy minden fontos tartalmad leszinkronizálódik automatikusan az alvó laptopodra, amely a táskádban/asztalodon pihen, menetkészen, nem biztos, hogy másnak nem könnyíti meg az életét eme feature..

    S az, hogy 7% helyett 3%-ot merül majd (ez persze hasraütés részedről), szerintem hasznos. Laptopnál ez a 4-5% simán jelenthet akár + fél óra akkukapacitást is. Arról nem is beszélve, hogy a power nap, mint funkció töksok lehetőséget rejt magában, jelenleg biztonsági mentést tud végezni (time machine), icloud tartalmakat tud szinkronizálni, meg persze levelek, naptárak stb., viszont a jövőben, ha még energiatakarékosabbá tudják tenni, új funkciókat is adhatnak hozzá..

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • mekker

    őstag

    válasz Tin #51 üzenetére

    Nekem tetszenek a felsorolt funkciók, de akár az is jó lenne, ha torrent, playlist menne tartalékról. Ezekhez nem kell, hogy fusson a robosztus OS, meg az i5.

    Egyébként mit zavar téged, hogy ki mire használná? Fel lett már sorolva több létező funkció, amik nem is marhaságok. Például biztonsági mentés. Ezek azoknak is kényelmesek lehetnek, akik munkára használják a gépet, de te is jól tudod, hogy nem mindenki 7/24 munkára veszi. Van, aki egyébként is hajlandó rászánni 5-600k-t egy ilyen gépre, nem értem honnan veszed, hogy ezt mindenki csak arra használja, hogy 12 órát igásló, aztán másnapig elő sem veszi.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #54 üzenetére

    Tegyük fel, szombat este van, H. Árpád a neved és épp Ibizán küldöd arcodba a csíkokat egymás után egy szórakozóhelyen, mikor megcsörren a mobilod - 'VityaPRIVÁT' -villog a hívóazonosító. Egyből kijózanodsz (nem), amikor közli a főnököd telefonon, hogy már két napja áttoltak neked a freemailedre némi azonnal átnézendő közbeszerzéses cuccot, amire választ vár egy full ismeretlen grúz csávó, miniszterelnök vagy valami hasonló.

    Hívásvárakoztatásra teszed a Vityát, hunyorogsz egy sort és próbálsz rájönni, hogy hol is vagy éppen és miért kameráznak feléd vadidegen arcok, feltápászkodsz, valahogy átküzdöd magad a ruhatárig. Kikéred a lúivuttyont, benne ott figyel a céges mekbúk, természetesen. Visszakúszol vele a vip-páhogy kobe-tőgybőr kanapéjára, a gépet felnyitod és miközben hunyorogva próbálsz rájönni arra, hogy miért nincs ingyen wifi egy ilyen vacak helyen, ahol pitiáner 200 euróért adják a Crystalt és még a Moët is 800 alatt van, tiszta ciki, dupla ennyiért is megvennék, ekkor észreveszed, hogy bizony már ott figyel az új mail a postafiókodban, Vitya szupertitkos citromailjéről küldve

    Visszakapcsolod a hívást "ööhhmm aha ez jónak tűnik Főni, tudnak ez grúzok és kivételesen nem a herkájukra gondolok, már ha érted, mire célzok, haha". Kinyomod a telefont mert kicsit kezded viccesen érezni magad attól, hogy az üvegasztal, amin a mekbúkod hever, kísértetiesen hasonlít egy vitrinre és ettől kontrollálatlanul elkezd folyni a nyálad lefelé az arcodon.

    [ Szerkesztve ]

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #69 üzenetére

    2012 óta működő dologról van szó, az operációs rendszer része, ergo ingyenes.. (2012 után forgalmazott gépeken működik is).

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Tin #54 üzenetére

    1. Otthon van a timemachine szervered. Egész nap úton vagy s dolgozol. Mikor hazaérsz, még picit használod a gépet esetleg kinyitva, de inkább család, gyerekek. A géped csukott állapotban leszinkronizálja a biztonsági mentést inkrementálisan, mondjuk 20gb, azért az is eltart jó darabig! Annyit nincs is nyitva a géped, ergo ha nem lenne powernap, jósokszor kimaradna.
    2. Frissítéseket automatikusan letölti s telepíti az os, nem kell neked ezzel vacakolnod. Win után fura lehet, h a frissítések 90% nem igényel rebootot, se semmilyen eula módosítás nem jár vele, de osxen kb észrevehetetlen, így viszont végképp.
    3. Csak egy pillanatra nézed meg a géped notificationök miatt, nyersz 3mpet az életedben, ami jelenlegi pénzkereseteddel kb 1.000.000 forint. Ok, nyilván ez trollkodás volt :D

    A power napnek van valamennyi értelme, az h mégkevesebbett fogyasszon külön procivalm szerintem baromság. Főleg egy olyan apple esetében, aki csak azért tett 20% kisebb akkut a gépeibe, aminek fizikai helye ugyanúgy megvan, h könnyebb legyen. Ezek után miről is beszélünk?
    De az apple üzleti döntései a kiérő Tim Cook érában egyébként is bicskanyitogatóak már számomra, nem véletlen hagytam őket ott 15 év után, de sebaj, pörög az iphone biznisz, ki tudja hol áll meg (remélem rohadt hamar s észbe kapnak, h ja amugy volt egyéb piacunk is, lehet azokkal is kéne kezdeni vmit, s nem elintézni annyival h nesze ittvan a gép, kisebb, könnyebb,gyengébb, kevesebb ideig bírja, de van rajta Smileybar! ja meg nagyobb rajta a profitunk, s eleve port sincs rajta, mert mi tudjuk a tutit, vegyél donglet még, nagy profittal. Smileydonglegyár lettek :D

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #71 üzenetére

    Miért, szerinted drágább lesz miatta?

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Tin #78 üzenetére

    csak ha ez akkor történik, amikor nem használod a gépet (egy hosszú nap után), akkor én úgyis töltőn tartanám, tehát a dolog nálam ezen meg is bukott.

    Mert ugye, ha töltőn van a géped, akkor nem fogyaszt áramot...

    ha belegondolok, hogy mi értelme egy kvázi soha ki nem kapcsolt gépnek, ami eközben a hálózaton lóg és kommunikál, a fent írtakon kívül nem sok értelmét látom

    Te még nem akartál földhöz vágni egy ostoba Windows-os szart se, ami éppen akkor nyomja a képedbe, hogy ne kapcsold ki, mert éppen frissít, amikor éppen KI AKAROD KAPCSOLNI?
    Mennyivel elegánsabb lenne, ha ezt a háttérben elvégezné, amikor te nem használod a gépet?

    sokkal egyszerűbb megoldás: shudown after backup and cloud synchronization - aztán rádugod a töltőre, lecsukod a géped, elvégzi a feladatait, és kikapcsol.

    Nem egyszerűbb és ez jóval több energiát és akár a te idődet is pazarolja.
    (No meg jó pár Windows-os notesz nem is szíveli, ha lecsukva működik, mert a hűtése nem igazán van értelmesen megoldva.)

    [ Szerkesztve ]

  • buvartacsko

    addikt

    válasz Tin #78 üzenetére

    sokkal egyszerűbb megoldás: shudown after backup and cloud synchronization - aztán rádugod a töltőre, lecsukod a géped, elvégzi a feladatait, és kikapcsol

    miért akartok egy már évek óta bevált és működő funkciót megváltoztatni, vagy hülyeségnek beállítani?

    nem, nem fagy le reggelre a gép, nem melegszik túl a táskában, csak simán működik, ennyi.

    és nem lenne egyszerűbb az itt leírt, mert pont az a lényege hogy lecsukom, sleepel, ameddig nem vagyok itthon néha felkel és az addig lőtt fényképeket videókat már synceli is, így mire hazaérek, már minden itt vár a gépen. :) ha lecsukom és akkor szinkronizál akkor mire legközelebb ide ülök elé, akkor nem várnak majd itt a frissen készült képek és videót, érthető?

  • buvartacsko

    addikt

    válasz Tin #83 üzenetére

    Én továbbra se látom a bejelentést vagy a kész termeket ami drágább lenne ...

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Tin #81 üzenetére

    nem emlékszem ilyenre.

    Meglepő, hisz a Windows legidegesítőbb dolga ami mindenkit bosszant.

    Jobban szeretem én magam kontrollálni, hogy mit csinál a gépem, és inkább csak ne zabálja le az aksit a háttérben, hogy aztán másnap meglepődjek.

    Hát igen, ez egy Windows-os gépnél valós probléma, MacOS-nél nem.

    nálad mennyi ideig tart a frissítés? merthogy nálam 1-2 perc, de néha akár 5 is van.

    Aha, mesélj még..
    Egy komolyabb Windows frissítés néha 30-40 perc is lehet, főleg, ha nem SSD-n van a rendszer.
    (De újratelepítésnél, mikor minden frissítést újratelepít, akkor 2-3 órát is eltart jó pár újraindulással fűszerezve.)

    igen, ezért szoktam kikapcsolni a gépet. amikor nincs kontroll alatt, ne akarjon működni.

    Ezért nem használok én már Windowst egy ideje, mert ezen problémákkal nem kell foglalkoznom, működik és kész.

    főleg, mivel 1-2 év múlva, ha lesz termék

    A lényeget nem érti itt a Windows-os kompánia... A funkció már évek óta működik és teszi a dolgát, ahogy kell. Az újdonság annyi, hogy még energiatakarékosabb lesz.

    de a cikk nem erről szólt, és mi sem erről beszéltünk.

    Persze, hogy nem erről beszéltek, hisz azt sem tudjátok miről van szó, mert az általatok használt eszközökben még hasonló funkció sincs.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Tin #87 üzenetére

    5 éve csak ssd-s gépet használok, a világon semmi gond nincs ezekkel. a frissítések 1-2 percek, van, amikor a negyede sem, talán az anniversary update volt 15 perc a gyengébbik laptopon, de nem több.

    Mindig szerettem olvasni a Windows-os esti meséket.

    A cégnek elég nagy és fejlett gépparkja van és biza nem 1-2 perc a frissítés Win 10 alatt sem, az anniversary update meg a főnököm i7-es, SSD-s HP-jén majdnem 1,5 óra volt.

    nézd, ha a "just works" egyház annyira hívővé tesz, hogy azt hiszed, hogy az mindennek a csúcsa, engem aztán nem zavar. ez egy nyitott technikai fórum

    Nem hiszek semmit, de ha néha át kell ülnöm egy Windows-os gép elé, akkor úgy érzem, hogy legalább 10 évet időutaztam visszafele. Nehézkes, ostoba és lassú még a legerősebb vassal is.

    itt az arm processzor szükségességéről és ésszerűségéről volt szó, nem pedig a "power nap" funkció létjogosultságáról

    Az ARM csak egy megoldás, hogy még jobb legyen egy már meglévő funkció.

    a "just works" annyira alád rak mindent, látom gondolkozni ezen már nem is kell, keresel valami mást, amivel promózhatod az almás logót.

    Semmi gond, aki szívni akar, az használjon csak Windows-t nyugodtan, engem ez nem izgat különösebben. :)

Új hozzászólás Aktív témák