Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Misi1979

    őstag

    Én szeretem (és használom is) a power nap-funkciót. Hasznos, mert nem kell pl. reggelente felnyitnom a gépemet ahhoz, hogy X órával később, akár teljesen offline is minden levelem, naptár-frissítések, új icloud-anyagok ott figyeljenek rajta.

    Vagy adott esetben egy napok óta táskámban pihenő laptop is naprakész lesz.. Jó, tudom, mindenhol van wifi/mobilnet és normális esetben le lehet húzni ezeket az adatokat, amint használni kezded a gépet. De jártam már úgy, hogy bizony mentem valahova, wifi nem volt, mobilnet is csak EDGE.. namármost, mire 10 darab 4-5 megás mail lejött volna, megőszülök...

    Ja igen, akkumulátorról történő egész napos power nap nagyjából 7-10%-ot vesz le az aksiból. Ha ezt redukálni tudják az ARM-prockóval, hajrá!:)

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #51 üzenetére

    Dolgozz akkor Te mobilról:)

    A power nap egy kényelmi funkció. Nem kötelező használni. Lehet hálózatról és/vagy akkumulátorról engedélyezni. Ha Te nem tudsz olyan helyzetet elképzelni, amikor hasznos lehet az, hogy minden fontos tartalmad leszinkronizálódik automatikusan az alvó laptopodra, amely a táskádban/asztalodon pihen, menetkészen, nem biztos, hogy másnak nem könnyíti meg az életét eme feature..

    S az, hogy 7% helyett 3%-ot merül majd (ez persze hasraütés részedről), szerintem hasznos. Laptopnál ez a 4-5% simán jelenthet akár + fél óra akkukapacitást is. Arról nem is beszélve, hogy a power nap, mint funkció töksok lehetőséget rejt magában, jelenleg biztonsági mentést tud végezni (time machine), icloud tartalmakat tud szinkronizálni, meg persze levelek, naptárak stb., viszont a jövőben, ha még energiatakarékosabbá tudják tenni, új funkciókat is adhatnak hozzá..

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #54 üzenetére

    Tegyük fel, szombat este van, H. Árpád a neved és épp Ibizán küldöd arcodba a csíkokat egymás után egy szórakozóhelyen, mikor megcsörren a mobilod - 'VityaPRIVÁT' -villog a hívóazonosító. Egyből kijózanodsz (nem), amikor közli a főnököd telefonon, hogy már két napja áttoltak neked a freemailedre némi azonnal átnézendő közbeszerzéses cuccot, amire választ vár egy full ismeretlen grúz csávó, miniszterelnök vagy valami hasonló.

    Hívásvárakoztatásra teszed a Vityát, hunyorogsz egy sort és próbálsz rájönni, hogy hol is vagy éppen és miért kameráznak feléd vadidegen arcok, feltápászkodsz, valahogy átküzdöd magad a ruhatárig. Kikéred a lúivuttyont, benne ott figyel a céges mekbúk, természetesen. Visszakúszol vele a vip-páhogy kobe-tőgybőr kanapéjára, a gépet felnyitod és miközben hunyorogva próbálsz rájönni arra, hogy miért nincs ingyen wifi egy ilyen vacak helyen, ahol pitiáner 200 euróért adják a Crystalt és még a Moët is 800 alatt van, tiszta ciki, dupla ennyiért is megvennék, ekkor észreveszed, hogy bizony már ott figyel az új mail a postafiókodban, Vitya szupertitkos citromailjéről küldve

    Visszakapcsolod a hívást "ööhhmm aha ez jónak tűnik Főni, tudnak ez grúzok és kivételesen nem a herkájukra gondolok, már ha érted, mire célzok, haha". Kinyomod a telefont mert kicsit kezded viccesen érezni magad attól, hogy az üvegasztal, amin a mekbúkod hever, kísértetiesen hasonlít egy vitrinre és ettől kontrollálatlanul elkezd folyni a nyálad lefelé az arcodon.

    [ Szerkesztve ]

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    válasz bambano #66 üzenetére

    Pár kérdés:

    Szerinted hasznos a power nap-funkció vagy sem, azaz a gép alvó állapotban frissíti/aktualizálja a levelezést/naptárakat/icloud tartalmakat (fotók, fájlok stb), biztonsági mentést végez?

    Igen/nem

    Ha az előző kérdésre igennel válaszoltál, következő kérdés: hasznos lehet-e az, hogy a fenti feature energiatakarékosabban tud megvalósulni - akkumulátorról használva a gépet?

    Igen/nem

    Ha szerinted az egész power nap-funkció fölösleges, el tudod képzelni azt a szcenáriót, hogy valaki számára hasznos lehet ez, illetve meg tudja könnyíteni az életét/munkáját?

    Igen/nem

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #69 üzenetére

    2012 óta működő dologról van szó, az operációs rendszer része, ergo ingyenes.. (2012 után forgalmazott gépeken működik is).

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    válasz Tin #71 üzenetére

    Miért, szerinted drágább lesz miatta?

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    Én úgy tudom, az IBM-nél, ami -mondjuk ki- egy gagyi kis sufnicég, a dolgozók nagy többsége apple-termékeket használ (laptop, mobiltelefon). Mondjuk valszeg ha nagyobb cég lennének, lehet átgondolnák a dolgot..

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

  • Misi1979

    őstag

    válasz Parallaxis #96 üzenetére

    A nyomtatásra visszatérve, én eddig bárhol voltam, mindig sikerült kinyomtatni a gépemről, amit akartam. Legutóbbi ilyen élményem (nem most volt, kb tavaly év közepén), hogy X cégnél szóltak az informatikusoknak, hogy hogy tudunk legegyszerűbben guestként nyomtatni.

    Odaadták a telefont, informatikus szólt, hogy két lehetőség van: vagy hozzáadom a nyomtatójukat, amely látszik a guest hálózat alól is (valami epson workforce), vagy elküldöm a doksit mailben arra a printerre (xxx@yyy.hu). Úgy voltam vele, hogy fene fog állítgatni, telepítgetni, ám az infomókus tökre képben volt osx-el kapcsolatban is, mikor mondtam, hogy mac-ről vagyok - kb beállítások-nyomtatók-hozzáadás-oké, ez volt a teendő.

    Több ilyen sztori nem is rémlik, ez is csak azért maradt meg a fejemben, mert a "nehezebbik" utat választottam (a kb 4 kattintásos telepítést) ahelyett, hogy mailben küldtem volna a printerre.

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Új hozzászólás Aktív témák